Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę Ketrel w dawce 25-50mg na bezsenność, jako dodatek do 200mg Trittico, które na sen akurat wcale mi nie pomaga.

Czy to możliwe, że po takiej małej dawce mam straszne uboki w postaci senności, zobojętnienia, apatii w ciągu dnia?

Zastanawiam się teraz czy to Ketrel czy zwiększenie dawki Trittico..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni rzeczywiście, ale tak się zlożyło, że od dwóch dni zażywam też większą dawkę trittico.

Możliwe że to się po prostu na siebie nałożyło. Mam właściwie jeszcze jedno pytanie. Skoro Ketrel

mam zapisany wyłącznie na bezsenność, to czy mogę go zażywać nieregularnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symquel XR jest zajebisty. Łatwo się po nim wstaje, zero zamuły, stabilny nastrój cały dzień. Generalnie człowiek spokojny, stonowany, zrównoważony. Pewnie się powtarzam, ale jeżeli ktos bierze kwetę w dawce 200-300, polecam przerzucić się na wersję o przedłużonym uwalnianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tristitia, jak najbardziej, sam przez dłuższy czas tak robiłem i brałem 25mg Ketrelu tylko kiedy nie mogłem zasnąć. Co do Twojej senności, to po trazodonie jest normalna na początku ale dość szybko mija, po tygodniu max dwóch. Z Ketrelem podobnie, jeśli brałabyś na noc codziennie senność za dnia po kilku tygodniach również by ustąpiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam kwetiapinę na sen. Z początku może pojawiać się rano zamułka, która mija po 30-60 minutach, różnie. Ale z czasem mija, a sen jest twardy, bez wybudzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo często coś takiego, że jak rano już się obudzę to po max 10min idę spać znowu bo zwyczajnie oczy mi się same zamykają ( i to przed wzięciem porannej dawki), zdarzało mi się też podczas wykładów w szkole coś takiego, że walczyłem sam ze sobą, żeby nie zasnąć, niejejednokrotnie nawet 1h, raz że oczy same sie zamykają to jeszcze zez do tego, nienawidziłem tego stanu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, biorę teraz słynny mix CRF na lęki, więc mirta mnie usypia. XR nie powoduje u mnie najmniejszej senności i dobrze - dzięki temu bez problemu mogę podróżować nocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po Ketrelu dziwną jazdę...Albo po prostu tak działa w połączeniu z Trittico. Biorę 25 do 50 mg na noc od kilku dni.

Dobudzenie się rano graniczy z cudem, mimo że w nocy średnio co godzinę się budzę. W dzień mam dziwne uczucie odrealnienia,

ale to nie jest raczej klasyczna derealizacja. Po prostu inaczej patrzę na świat, na otaczającą mnie rzeczywistość. Ogromne problemy

ze skupieniem. Sama nie wiem czy to dalej brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×