Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka godzin temu zaczęła mnie boleć głowa w jednym konkretnym miejscu, był to pulsujący, dość mocny ból nasilający się przy ruchu, schylaniu. Generalnie od dziecka miewałam silne bole głowy i raczej nie panikuję, bierę pigułkę i po kłopocie, ale ten był jakiś dziwny, nieznany, śmiercionośny. I oczywiście pierwsza myśl - tętniak mózgu, zator w naczyniu krwionośnym i perspektywa wylewu krwi do mózgu, udaru i innych tragedyji. Przestraszyłam się nie na żarty. Wyłączyłam gaz w kuchence /a nóż widelec stracę przytomność/, chwyciłam za aspirynę - bo przecież rozrzedza krew - w razie jakby tam jakiś skrzep zakorkował światło naczynia :shock: Potem panika - a jak przyjdzie mi pojechać do szpitala po tej aspirynie i będą mi robić trepanacje czaszki to wykrwawię się na śmierć :roll: No i generalnie sparaliżowała mnie myśl, ze będę niedowładna i trzeba będzie mnie myć i przewijać. Albo stracę mowę i pamięć. Ale dzięki Bogu mija ten ból. Takie oto wstrząsające przeżycia miałam z rana :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny podejrzewam u siebie zapalenie mięśni międzyżebrowych (nerwoból), podobno czeste przy nerwicach...słyszałyście cos o tym?

tak jak mówiłam boli mnie niby pierś, ale ale mogą to być właśnie mięśnie międzyżebrowe, bo boli w jednym miejscu, przy ucisku tylko, boli mnie również łopatka i kręgosłup jak pochybe głowe do przodu, bądź odchyle do tyłu...boli mnie tez lekko ręka lewa hmmmm

myśle ze to byłaby trafna diagnoza, wszystko mi się zgadza, tylko jak tu powiedzieć lekarzowi ze wiem co mi dolega i niech mi tylko leki jakies przepisze? hmmm... chyba ze macie jakieś propozycje leków, maści? błagam pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glass88, a ciekawe czy istnieje cos takiego jak nerwoból głowy? :P

 

myszka1984, ja to mialam kilka lat temu. Bylam u lekarza, bo panikowalam, ze to odma opłucna :) hehhehe Lekarz oczywiscie popukał sie w czoło i powiedzial, ze nerwoból.

W kazdym razie - bolalo na maxa! jak lezalam i musialam sie podniesc, to ledwo co bylam w stnaie! Przy kazdym kaszlnieciu lub glebszym oddechu - ból! I tak trwalo to kilka dni. Ale lekarz kazal mi brac tylko leki przeciwbolowe (ibuprom zdaje sie) i tyle. Potem przeszlo i zyje :mrgreen:

Nie wiem czy na takie nerwobole są leki, czy to musi przejsc po prostu i mozna przetrwac na przeciwbolowych co najwyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapalenie mięśni międzyżebrowych (nerwoból), podobno czeste przy nerwicach...słyszałyście cos o tym?

 

U mnie był to jeden z pierwszysch objawów nerwicy, trzymało mnie to cholerstwo jakieś trzy miesiące, jeździłam po ortopedach i neurologach i nagle któregos dnia pyk...i nie ma. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez się to idealnie zgadza z pierwszym objawem nerwicy, bo już rok temu to miałam, na wiosnę, dokładnie wtedy kiedy zaczęła się u mnie nerwica, (sąsiadka zmarła na raka piersi), zaraz potem zaczęło mnie bolec w klatce piersiowej, ale ja to przypisywałam ze boli mnie piers :evil: tylko ze ciagle mam dodatkowe objawy, jak dreszcze, zazwyczaj mi zimno...i te kłucia w łopatce i kręgosłupie jakby...hmmm

 

-- 25 lut 2014, 15:40 --

 

wzielam apap, pisze ze na nerwobóle tez jest...zobaczymy. Jakbyście miały jakies domowe sposoby to proszę piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja przez kilka lat miałam podobne objawy, czyli ból jakby w płucu, promieniujący do łopatki nasilający się przy oddechu. Przy przeziębieniu nasilał się jeszcze bardziej, nawet spać z bólu nie mogłam. Można było podejrzewać nerwobóle. Gdy bywało gorzej chodziłam do lekarza, a ten w najkrytyczniejszym momencie też podejrzewał odmę, dostałam skierowanie na rentgen płuc. Lekarka była nieprzytomna, roztargniona stwierdziła, że nic nie ma. A ja czułam, ze cos jest na rzeczy. Poszłam po opis i okazało się, że coś tam zdjęcie wykazało, ale nie wiadomo co, jakiś płyn miedzy płatami czy inny alkohol ;) /oczywiście już umierałam na raka płuc, gruźlicę i oczyma duszy widziałam całe płuca w guzach/ A że miałam gorączkę to dostałam skierowanie na cito do pulmunologa. Pulmunolog bez dwóch zdań dał skierowanie na tomokomputer /tam prawie umarłam po podaniu kontrastu/. I okazało się, że mam jakieś malutkie zwłóknienie, prawdopodobnie po przebytym zapaleniu płuc. Także nie wszystkie obawy są bezpodstawne i nie wszystkie objawy są nerwobólami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, ze księżniczki nie umieraja na raka dupy! :))))) mozesz spac spokojnie :P

Z pewnoscia... Rak dupy nie przystoi ksiezniczce! :)

A mi mama mówi, jak mam atak NERWOWY, ze jak KROLOWA....... UMRĘ NA "TRONIE" xD

 

-- 25 lut 2014, 20:22 --

 

dziewczyny podejrzewam u siebie zapalenie mięśni międzyżebrowych (nerwoból), podobno czeste przy nerwicach...słyszałyście cos o tym?

tak jak mówiłam boli mnie niby pierś, ale ale mogą to być właśnie mięśnie międzyżebrowe, bo boli w jednym miejscu, przy ucisku tylko, boli mnie również łopatka i kręgosłup jak pochybe głowe do przodu, bądź odchyle do tyłu...boli mnie tez lekko ręka lewa hmmmm

myśle ze to byłaby trafna diagnoza, wszystko mi się zgadza, tylko jak tu powiedzieć lekarzowi ze wiem co mi dolega i niech mi tylko leki jakies przepisze? hmmm... chyba ze macie jakieś propozycje leków, maści? błagam pomóżcie

 

Miałam to... NIMESIL. ;) cale opakowanie zjesc ;) rano i wieczorem po saszetce . Przeszlo. Ale lubi wrócic na dzien lub dwa

 

-- 25 lut 2014, 20:24 --

 

BYłam dzisaj u laryngologa :( pobrał wymazł z gardła, mówił, że po lewej stornie ( tej która mnie boli) mam powieksozne węzły chłonne ( takie same rozmary ich są od listopada) on mówi, że napewno zwłókniałe, lub od bakterii jeśli jakaś siedzi mi w gardełku, a ja już jazda ze rak i przerzuca się na węzły... :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja parę dni miałam spokój z dolegliwościami - dużo roboty w pracy, mało czasu na myślenie, brzuch zaczął się regulować. No i od soboty rano boli mnie ząb - jedyny ból, co do którego jestem pewna, że jest realny. Co ciekawe, kiedy tylko ząb zaczął boleć ustąpiły wszystkie dotychczasowe objawy - bole brzucha, d..., temat jelit odeszły w niepamięć. Widocznie konkurencja ze strony prawdziwego bólu jest za mocna i organizm eliminuje wówczas te urojone, bo na dwóch frontach nie daje rady.

Niestety, dentysta dopiero jutro po południu, wiec wydumalam sobie, że przez to zwlekanie mogę dostać jakiegoś zakażenia ogolnoustrojowego (bezskutecznie lecze ten ząb od 6 miesięcy). Wieczorem bol mocno się nasilił, wiec się wystraszylam i oczywiście wyczyscilo mi przed chwila całe jelita. Dodatkowo mój M. zaczyna mieć jakieś problemy w ranie pooperacyjnej i boi się powikłań, a ja boje się razem z nim. I cały spokój diabli wzięli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emka, wiem co to bol zęba.... mam 23 lata, 4 ZEBY martwe i 1 brak, wlasnie z takim jednym meczylam sie od grudnia do maja.... kazalam wypieprzyc mimo ze dalam za niego jakies 1.5 tysiaca...:(((

 

-- 26 lut 2014, 19:20 --

 

Dzisiaj nikt nie cierpi :D? ze tak cicho ??

Mnie sie za to chce plakać.... bardzo :(( martwie sie o to moje gardło i brzuch...:((((((( że mnie cos zjada :((( i moze teraz niekoniecznie zaatakuje z pelną siłą ale za pare lat zdechne w męczarnniach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test zrobię w kwietniu w PL ,oraz szereg innych badań krwi , ginekolog, usg oraz endokrynolog , na pewno napiszę wam co mi wyszło bądź nie wyszło . Mam tez robić badanie w kierunku czynnika reumaitodalnego czy jakoś tak i zobaczymy .

 

miałam chyba to badanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jak boli pęcherz to od razu biorę furaginum. boję się wszelkich infekcji dróg moczowych po tym jak trafiłam do szpitala z 39 stopniową gorączką trwającą ponad 3 doby od rana do wieczora, wymiotami i osłabieniem takim, że nie mogłam podnieść ręki do szpitala i ponieważ wszystko co zażywałam zwracałam miałam antybiotyki podawane dożylnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek..niestety w tym przypadku coś mi nie pomaga...sama nie wiem co tak dokładnie mnie boli, straszne kłucia mam jakby od macicy jajników już w tamtym miesiącu to samo było;/;/ utrudnia mi to funkcjonowanie ;/ Plecy do tego mnie bolą i znowu do nóg promienuje;/ słaba dziś jestem jak diabli;/ Miałam nerki badane ostatnio i było ok mocz też! Praca nerek w porządku ...więc to może jakieś kobiece sprawy ? sama nie wiem ....u ginekologa byłam 7 msc temu miałam usg dopochwowe , normalne usg oraz badanie ginekologiczne wszystko ok . Stawy też dziś napierdzielają straszliwie ....A prawa powieka od 3 dni cały czas się prawie trzęsie;/ strasznie mnie to wkur! Temp. jak zwykle 35 stopni ...ech ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, a mnie to dzisiaj po prostu wymiotło...

Kilka postów wyżej pisałam, że boli mnie ząb i to jedyny ból, co do którego jestem pewna, że jest realny. Akurat...

Ząb bolał od nocy z piątku na sobotę. Wczoraj dostałam się do swojego dentysty. Zrobił zdjęcie RTG i stwierdził, że nie ma szans, żeby ten ząb tak bolał i pewnie to od innego. Nie zrobił więcej nic. Wyszłam z gabinetu i ból ustał. Na razie nie wrócił. Dziś rano w końcu nie bolało mnie nic. Zapomniałam już jak to jest.

Uznałam, że to przypadek albo zaczął działać wcześniej założony antybiotyk ale mój M. twierdzi, że to kolejny ból, który siedzi tylko w mojej głowie i że go sobie wyprodukowałam. Tyle, że ja nie martwiłam się specjalnie tym zębem, więc raczej ciężko mi w to uwierzyć.

Czytałam o somatyzacji, miałam już wyprodukowany ból brzucha, nogi (niby zakrzepy), piersi (nie byłam w stanie się dotknąć) oraz okolic znamienia. Ale ząb? Na litość boską, to zostaje już tylko łbem w ścianę, bo nigdy nie będę wiedziała, czy boli mnie naprawdę, czy sobie to wymyśliłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny..

ja dzisiaj tez slabszy dzien.. caly czas sie boje, ze mam tego guza mozgu :why: łeb mi rozpieprza od kilka miesiecy, mam mdlosci, zaburzenia widzenia, jakies mroczki przed oczami, plamki itp.. i jeszcze zaburzenia pamieci : O jedne co sie nie zgadza z objawami to wymioty.. ale tak sie nakrecilam, ze boje sie, ze zaraz mi peknie glowa. Normalnie pulsuje mi w jednym miejscu i tak mocno kluje. Zwariuje z przerazenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek..niestety w tym przypadku coś mi nie pomaga...sama nie wiem co tak dokładnie mnie boli, straszne kłucia mam jakby od macicy jajników już w tamtym miesiącu to samo było;/;/ utrudnia mi to funkcjonowanie ;/ Plecy do tego mnie bolą i znowu do nóg promienuje;/ słaba dziś jestem jak diabli;/ Miałam nerki badane ostatnio i było ok mocz też! Praca nerek w porządku ...więc to może jakieś kobiece sprawy ? sama nie wiem ....u ginekologa byłam 7 msc temu miałam usg dopochwowe , normalne usg oraz badanie ginekologiczne wszystko ok . Stawy też dziś napierdzielają straszliwie ....A prawa powieka od 3 dni cały czas się prawie trzęsie;/ strasznie mnie to wkur! Temp. jak zwykle 35 stopni ...ech ...

 

 

kurde kakunia jak dla mnie to to wszystko o grzybicy to troche sekta, ale jednak takie przypadki sie zdarzaja,a ta temp. to nie zarty.... przy czym drganie powieki to brak Magnezu, a podczas grzybicy to nie przyswaja się magnezu ;/.... zrob sobie padanie PUKU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×