Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, to ciekawe co piszesz :) moje osobiste pytanie - czy myślicie, że nerwica czy depresja może być dziedziczna ? W momencie kiedy uświadomiłam sobie, że mam z nią problemy przypomniałam sobie, że moich 2 kuzynów miało problem z nerwicą, co do depresji to mój tata na nią długo cierpiał.

Ellora, mnie spotkało to dobrego, że przez około 2 godziny w dniu dzisiejszym czułam się na prawdę dobrze, prawie jak zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyz90,

coś tam wspólnego z dziedziczeniem moze mieć jak się odziedziczy jakiś nieprawidłowy gen przez który są problemy z zachowaniem równowagi biochemicznej, ale konkretów nie znam na ten temat, wiem jedynie ze w schizofrenii zidentyfikowano jakiś błąd w jakimś genie czy genach który może się przyczyniać do jej rozwoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro miałem rozpocząć przyjmowanie Escitalopramu, ale naszły mnie pewne wątpliwości jak chwyciłem przed chwilą za ulotkę.

 

Kiedy nie stosować Escitalopram Actavis:

- jeśli pacjent urodził się z nieprawidłowym rytmem serca lub miał epizod nieprawidłowego rytmu serca (obserwowany na EKG)

- jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca lub leki, które mogą wpływać na rytm serca

 

Zaburzenia rytmu serca to u mnie codzienność (komorowe + nadkomorowe + bradykardia i inne, choć nie w jakimś wielkim nasileniu...). Biorę także każdego dnia beta-bloker. Psychiatra doskonale wie o moich problemach kardiologicznych więc optymistycznie zakładam, iż uznał, że lek nie stanowi zagrożenia. Próbowałem już wielu rzeczy, które miały ostrzeżenia przyjmowania przy problemach z pracą serca, ale w żadnej z nich nie było to tak stanowczo opisane. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii i może coś mi doradzić? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jex,

powyżej 20 mg moze spowodować wydłuzenie odcinka QT w EKG

 

Ciekawie jak się to zatem ma do bloku zatokowo-przedsionkowego II stopnia, który mam stwierdzony (choć od dobrych kilku lat nie wychodził mi na holterze i nie wiem czy z niego nie "wyrosłem"). W każdym razie tym bardziej to brzmi nieciekawie... Lekarz przepisał mi 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jex,

to juz lekarz powinien ocenic jakie leki mozesz brac i ewentualnie zalecic monitorowanie EKG, bo takie ogolne stwierdzenia ze cos moze powodowac czy nie moze to za wiele Ci nie pomoga chyba

 

-- 26 lut 2014, 19:32 --

 

przy amisulpirydzie miales zalecone EKG kontrolne?

albo przy paroksetynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, to ciekawe co piszesz :) moje osobiste pytanie - czy myślicie, że nerwica czy depresja może być dziedziczna ? W momencie kiedy uświadomiłam sobie, że mam z nią problemy przypomniałam sobie, że moich 2 kuzynów miało problem z nerwicą, co do depresji to mój tata na nią długo cierpiał.

Ellora, mnie spotkało to dobrego, że przez około 2 godziny w dniu dzisiejszym czułam się na prawdę dobrze, prawie jak zdrowa.

Z tym dziedziczeniem to uważamże tak...i ja mam w rodzinie, a moze to bardziej wychowanie niż geny...dwie godz?to na 9 dzień uważam ze jtes na dobrej drodze ja okolo 10 dnia, po całych dniach spiny, poczułam wieczorem taki blogi spokoj przez okolo godz.Pamiętam to bo to byl taki pierwszy znak ze idę w dobrą stronę:-) więc zapisz sobie plusik w notesiku :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:-) co u Was tak chwiejnie?nie ciekawie...a popicie co dobrego dziś Was spotkało?

 

-- 26 lut 2014, 19:12 --

 

Melduje sie.

 

Gdzie sie podziewałeś?pisz szybciutko co u Ciebie:-)

Caly czas czytam na bierzaco, po prostu sie nie wypowiadalem ;p U mnie moze byc... chyba. Na pewno dalej jest gorzej, niz zanim zaczalem przyjmowac leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore ten lek 4 lata, wcześniej 7 lat Citalopram.

Niestety nawet 3 miesięczne branie dawki 10mg nie zniwelowało "uwalenia", tzn. senności, braku koncentracji, odrealnienia, totalnej znieczulicy emocjonalnej.

Więc moim zdaniem 5mg Esci to dawka standardowa (x4 = 20mg Citalopramu).

Kwestia tego czy owe uwalenie po 10mg jest dla Was akceptowalne, ja aktualnie nie jestem już w stanie znieść 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet 3 miesięczne branie dawki 10mg nie zniwelowało "uwalenia", tzn. senności, braku koncentracji, odrealnienia, totalnej znieczulicy emocjonalnej.

Nie wyleczyło Cie z tego czy to były uboki po leku które nie minęły?

 

To nie są uboki, to świadome działanie na transporter serotoninowy, który jest zapychany

do tego stopnia, że najmniejsza ilość dopaminy nie jest w stanie się przedrzeć.

U niektórych osób JEDYNIE CHWILOWO ten efekt ustępuje ale szybko powraca.

Escitalopram i Citalopram jest przeznaczony dla osób z dominującym lękiem i pod tym

względem jest obok paroksetyny najlepszy z SSRI. A gdy spada lęk, to jednocześnie

i depresja nim wywołana może się zmniejszyć, ale druga strona medalu to amotywacja,

abulia, anhedonia, zaburzenia poznawcze (koncentracja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że leki musimy znosić a nie po prostu brać je i żyć jak ludzie

....są tutaj tacy którzy biora i żyja normalnie:-) to zależy od stanu w jakim sie znajdujemy..nie znam Twojej historii, widzę że od dawna tu przebywasz? To w jakim stanie trzeba być zeby schodzić z innych leków,sądze że silniejszych?jak ja mojego stanu nie mogłam znieść.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3,

potocznie to nazwałem ubokami zeby juz nie wdawać się w szczególy, dlatego wiele razy wspominałem w różnych miejscach o sertralinie która do pewnego stopnia jest pozbawiona tego wpływu znieczulającego, jej działanie dla wielu osób może być optymalne, ponieważ jej dopaminowe działanie pobudzające nie jest jakieś wyjątkowo silne, ale wystarczające żeby nie przejechała się jak walec po emocjach jak np paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cżesc z wieczora. Ja dzis drugi dzień na mixie z paro, jutro odrzucam cała dawkę czyli 10 mg paro i 10 mg esci. Te dwa dni ne były gorsze niż poprzednie, czego obawialam sie, więc w robocie dałam radę. W marcu czeka mnie baaaaardzo dużo pracy i to odpowiedzialnej, za cały zespół ludzi, mam nadzieje, ze podolam, kurcze muszę. Dużo zmian w robocie zwiazńych z moja osoba i t w takim nielatwym dla mnie okresie. No cóż, co mnie nie zabije, to tylko wzmocni....

Ja bardzo potrzebuje takiego spłycenia uczuc, znieczulicy emocjonalnej, jak pisał zygzak. Wszystko przeżywam na maxa, więc marże o olaniu zimnym .....generalnie po trzech miesiącach nie zauważyłam u siebie anhedonii, tumiwisizmu itp. Za to problemy z koncentracja, skupieniem uwagi, czasem odrealńienie, problemy z zebraniem myśli, zapomnianie oczywistych rzeczy. Cżesc objawów miałam przed kurwica, teraz zauważam głownie problemy z zebrańiem myśli, kojarzeniem. Dzis np.w sklepie stalam przy wadze zastanawiając sie czy cytryna to owoc czy warzywo :why: i nie wiedziałam jaki kod wybrać. Nie wiem czy te wolne myślenie to ubok ssri czy przemeczeńie organizmu walka z kurwica

 

xyz90, wymeczylas sie bidulko. Znam to, przeszłam przez ten sam koszmar. Najgorsze były pierwsze dni, tydzien,potem nie czułam różnicy na wejściu w większe dawki. Z jakich rejonów jesteś? :D

 

 

Luuuuki, jak wizyta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C. Dzis np.w sklepie stalam przy wadze zastanawiając sie czy cytryna to owoc czy warzywo :why: i nie wiedziałam jaki kod wybrać. Nie wiem czy te wolne myślenie to ubok ssri czy przemeczeńie organizmu walka z kurwica

 

właśnie o tym pisałem, z czasem zaczniesz zauważać w innych sytuacjach takie objawy, to się nazywa zaburzenie funkcji poznawczych.

mój kumpel po ESCI złapał takie jazdy, że nie potrafił policzyć w głowie ile zapłaci za zakupy, mimo że kupował 2 produkty np. chleb 3,20zł + masło 1,79zł.

ja po ESCI zapomniałem jak się prowadzi samochód, nie umiem zesynchronizować nogi sprzęgło + gaz i nie ma nawet mowy bym mógł ogarnąć

znaki drogowe - w sensie tyle rzeczy na raz.

mam wrażenie, że ten lek obniża inteligencje o 50%, z resztą nawet jeden kolega niemiło mi to powiedział, że gadam i kojarzę jak jakiś upośledzony.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Wizyta u pani psycholog była bardzo miła. Czuję się coraz pewniej podczas tych wizyt. Rozmawiam z nią jak ze starą znajomą, przyjaciółką, która zawsze doradzi, pocieszy, doda kopa do działania.

Trochę porozmawialiśmy o forum, pytała jaki mam nick i co ja tu wypisuję. Jeszcze mnie tu rozpozna i każe wyłączyć komputer :)

Poleciła mi klika książek, bo widzi, że interesuje mnie psychologia. Tak interesuje i widzę, że to naprawdę działa.

Co jeszcze. Usłyszałem, że mądry i przystojny ze mnie facet, co miło połechtało moje ego :)

Ja wiecznie nie wierzący we własne siły i możliwości. Ale to się zmienia.

Pani psycholog dużo uwagi poświęca na mój samorozwój, na podniesienie kwalifikacji zawodowych i jak zwykle ma rację. Nie można spoczywać na laurach, trzeba wyznaczać sobie cele i rozwijać się.

 

Cytryna to takie coś żółte i kwaśne, co wyciskam do herbaty. I tyle mi wystarczy. Owoc, warzywo czy grzyb, ciul mnie to obchodzi. Po obrazku bym poznał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po ESCI zapomniałem jak się prowadzi samochód, nie umiem zesynchronizować nogi sprzęgło + gaz i nie ma nawet mowy bym mógł ogarnąć

znaki drogowe - w sensie tyle rzeczy na raz.

mam wrażenie, że ten lek obniża inteligencje o 50%, z resztą nawet jeden kolega niemiło mi to powiedział, że gadam i kojarzę jak jakiś upośledzony.

to dlaczego przez 4 lata bierzesz lek który tak na Ciebie działa?

 

-- 26 lut 2014, 22:55 --

 

w zaszdzie to powinno byc inaczej, czy Twoj lekarz wytłumaczył Ci dlaczego zaleca Ci brac lek który działa w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×