Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Enii,

Trening autogenny Schultza (gr. auto - sam i genesis - powstanie) to popularna nazwa techniki relaksacji neuromięśniowej[1], polegającej na wywołaniu poprzez autosugestię doznań podobnych do stanu hipnozy[2] oraz wewnętrznej medytacji.

 

System ćwiczeń opracował i opublikował w 1932 Johannes Schultz[3], korzystając z metod stosowanych w jodze[4] oraz medytacji zen[1], bez ich mistyczno-religijnego aspektu. Uczeń Schultza i kontynuator jego badań nad terapią autogenną, Dr. Wolfgang Luthe, rozpowszechnił metodę w USA oraz Kanadzie[5]. Terapeutyczne oddziaływanie TA badał także twórca Katedry Psychoterapii Collegium Medicum UJ, Jerzy Aleksandrowicz. W autogenii człowiek znajduje się pod wpływem własnego oddziaływania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, ja nawet nawet psychicznie sie czuje c alkiem neizle :) troche mam spadki cukru i musze to zbadac ale staram sie nie zalamywac i nie wkrecac nic:)

 

A TY Kochana?

 

nerwosol-men, ja wiemz e cale zycie juz bede musiala nad soba pracowac ale beda i dobre okresy i te gorsze a juz teraz nie dopuszcze do takiego stanu w jakim bylam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×