Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Av4444, sertra rozkręca się wolno. Czasem nawet do 2-3 miesięcy. Uboki do 2 tygodni mogą się utrzymywać. Jeśli do tej pory nie zaczną przechodzić, wypadało by pogadać z psychiatrą.

 

violet_hair_, na pewno będzie dobrze. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam takie pytanie. Czy Sertralina wpływała jakoś na Wasze sny? ;)

U mnie są tak barwne,że się nie wysypiam ale nie wiem czy to wynik brania tego leku...

Tak, te leki mogą wpływać na treść snów. Są bardzo wyraziste, często na maxa pokręcone ale mnie się nie zdarzyło żeby były to koszmary. Takie science fiction nocne ;) Na sertralinie nie miewam snów, natomiast najciekawsze senne odloty miałam na escitalopramie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MałaMi dziś 8 dzień, pierwszy na 50mg

Ja na Twoim miejscu nie zwiększałabym leku do czasu aż nie ustabilizuje się dawka niższa, tzn nie złagodnieją skutki uboczne. W teorii nie powinny trwać dłużej niż 2-3 tygodnie, ale jest opcja, że lek jest po prostu nie dla Ciebie i czeka Cię zmiana na inny. Bez kombinowania weź jutro niższą, czyli 25mg i zobaczysz jak będzie. Nie ma sensu się katować, dawkę można zwiększyć w każdej chwili, a doskonale rozumiem uciążliwość skutków ubocznych. Organizm się przyzwyczaja, więc trzeba dać mu szansę. Poczekaj jeszcze jakiś czas na najniższej dawce, jak będzie bez zmian uderz do psychiatry z reklamacją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym został na 50 z prostego powodu, kazda nizsza dawka nie ma dzialania p/depresyjnego, wiec jak ktos bierze np 25 mg dwa tygodnie to ma ten czas stracony pod tym wzgledem bo jedyne co to przyzwyczai organizm w tym czasie do tej dawki i nic wiecej, nie bedzie dzialania bo za mało, a jak jest 50 to przynajmniej wiadomo ze na cos idą te meczarnie z ubokami bo to juz dawka działająca cokolwiek, a miedzy 25 a 50 pod względem nasilenia uboków raczej nie będzie przepaści

dawka jest dwa razy większa ale działanie leku nie jest dwa razy silniejsze, stąd działania uboczne nie beda dwa razy wieksze jakby sie komus mogło wydawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam takie pytanie. Czy Sertralina wpływała jakoś na Wasze sny? ;)

U mnie są tak barwne,że się nie wysypiam ale nie wiem czy to wynik brania tego leku...

Tak, te leki mogą wpływać na treść snów. Są bardzo wyraziste, często na maxa pokręcone ale mnie się nie zdarzyło żeby były to koszmary. Takie science fiction nocne ;) Na sertralinie nie miewam snów, natomiast najciekawsze senne odloty miałam na escitalopramie. ;)

 

 

Dokładnie. Dobrze to określiłaś. Tylko u mnie to zawsze pojawia się motyw ucieczki.. : /

Tragedia z tym. Chcąc odpocząć, jeszcze bardziej się nakręcam :P

Moje życie jest mniej barwne, niż treść tych snów :hide: A może to ukryte marzenia,a tak naprawdę jestem masochistką?

Nie mam zielonego pojęcia. Ciekawe co na to powie lekarka :lol: Pewnie zarzuci sformułowaniem,że to normalne i każdy tak ma :D No raczej że każdy , jak przychodza do niej świry :pirate:

Na Esci nie pamiętam.. Ale spokoju raczej nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słynne uboki SSRI. violet_hair_ nie pasowała Ci tianeptyna to masz :pirate: A tak na serio to musisz przetrwać, zbyt wczesna rezygnacja z leku nie jest dobra.

Nie jest dobra, ale działanie przeciwdepresyjne będzie średnie wśród zawrotów głowy i ciągłych mdłości. Co do działania przeciwdepresyjnego nie jest tak, że niska dawka nie działa, 9mg sertry hamuje wychwyt serotoniny w 50%, więc spokojnie można przeczekać najgorsze uboki w mniejszej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobra, ale działanie przeciwdepresyjne będzie średnie wśród zawrotów głowy i ciągłych mdłości. Co do działania przeciwdepresyjnego nie jest tak, że niska dawka nie działa, 9mg sertry hamuje wychwyt serotoniny w 50%, więc spokojnie można przeczekać najgorsze uboki w mniejszej dawce.

Czas dzialania p/depresyjnego akurat zbiega sie mniej wiecej z zakonczeniem skutków ubocznych. Co do hamowania tego wychwytu to prawda, z tym ze do jakiegokolwiek efektu potrzeba jest co najmniej 80% blokady wychwytu a nie 50.

 

-- 22 lut 2014, 12:10 --

 

Wikipedia juz tego nie podaje ale mozna znaleźć badania gdzie indziej na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

violet_hair_, ja bym dawki nie zmniejszała. Jeszcze parę dni i powinno być lepiej. Jeśli do 2 tygodni dalej będzie źle, to musisz zapytać psychiatrę co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lek może zadziałać w dawce 25 mg a nawet 5 mg. Różna będzie natomiast siła tego działania przeciwdepresyjnego. Osobiście wolę zaproponowane podejście - wyższa dawka od razu i przetrzymanie skutków ubocznych, bo tak skraca się ogólny czas leczenia. Ale niektórzy nie dają rady na wyższych dawkach, wtedy stopniowe podwyższanie jest lepsze niż całkowite odstawienie leku.

 

Av4444 minimum po 2 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lek może zadziałać w dawce 25 mg a nawet 5 mg. Różna będzie natomiast siła tego działania przeciwdepresyjnego.

Było badanie gdzie podawali niższe dawki SSRI blokujące ponizej 80% wychwytu serotoniny i efekt był taki jak w przypadku placebo,nie było zadnego działania, jak je znajde to wysle link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu. Takie badania są uogólniające i nikt nie zagwarantuje, że u danej osoby 5 mg sertraliny nie zadziała przeciwdepresyjnie. Poza tym to by potwierdzało, że sam wzrost serotoniny nie ma efektu przeciwdepresyjnego, tylko potrzebna jest jej większa ilość do zapoczątkowania pewnych kaskad zmian w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał uważnie co piszę, to powołuję się na badania ale zaznaczam, że działanie leku to kwestia bardzo osobnicza i nie ma innego wyjścia jak sprawdzić lek na sobie. Jest masa badań które przeczą sobie. Życie uczy, że u jednego SSRI spowodują hipomanię, u drugiego nawet lekko nie podniosą nastroju, komuś pomoże na lęk bupropion a u innego spowoduje panikę, ktoś inny będzie czuł zmulenie na mirtazapinie a jeszcze inny pobudzenie. Nie ma innego wyjścia jak próbować leków na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki są z góry ustalane dla wszystkich a ludzie się różnią. Nie da się wszystkich zaszufladkować, bo praktyka temu przeczy. Idąc tym tokiem to im wyższa dawka tym działanie powinno być lepsze a nie zawsze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×