Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szpitale/Kliniki/Poradnie/Terapie - adresy, opinie - WĄTEK ZBIORCZY


Rekomendowane odpowiedzi

A ja tymczasem wybieram się na 6 miesięcy z NFZ za darmo...i wcale nie myślę, że będzie tam niedbale i nie będą się mną odpowiednio zajmować.

Masz rację, też byłam w 'państwówce' - warunki były bardzo dobre, obsługa w porządku a pobyt bardzo mi pomógł. A gdzie to to jeśli można spytać na 6 miesięcy można zabawić na koszt enefzetu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie Oleńko tworzysz podziały. Może po prostu obracasz się w niewłaściwym towarzystwie :?: Gdy byłam w psychiatryku spotkałam tak wielu ludzi z różnymi problemami - niektóre się na mnie 'przelały', niektórzy 'wykorzystywali' moje problemy do własnych celów (np. w celu zwrócenia na siebie uwagi...). Najbardziej jednak przybijający jest fakt długiego przebywania w takim gronie (mimo wszelkiej wyrozumiałości i współczucia oraz Twojej chęci pomocy innym). W pewnym momencie prędzej czy później zaczyna dołować ta atmosfera. Być może to jest to co mi pomogło - chciałam sie wyrwać z tego dlatego zaczęłam nad sobą sumiennie pracować ;) Fakt, jeśli wykorzystasz ten pobyt dla siebie (że tak egoistycznie powiem) to bardzo pomaga - jeśli tylko jako ucieczkę - oj nie polecam. Po wyjściu stamtąd było mi ciężko zaaklimatyzować się w realu. Oj ciężko było :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jednak przybijający jest fakt długiego przebywania w takim gronie (mimo wszelkiej wyrozumiałości i współczucia oraz Twojej chęci pomocy innym). W pewnym momencie prędzej czy później zaczyna dołować ta atmosfera.

W miom przypadku było inaczej. Ludzie (pacjenci) którzy tam byli,mieli więcej optymizmu ode mnie i to mnie po jakimś czasie zaczeło dopoingować ,że jednak jest w tym ''wszystkim'' jakiś sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na dzien dzisiejszy to ja sie coraz bardziej pograzam w przeswiadczeniu ze ''zdrowi'' nie pasuja do mojego swiata a ja do ich

 

Ale to "ich" świat jest ten właściwy. Bo to my mamy wypaczone spojrzenie na rzeczywistość. Ja staram się zmuszać siebie do patrzenia na świat oczami innych. Tłumaczę sobie, że sytuacje dla mnie stresujące są tak naprawdę neutralne, a tylko ja "podłączam" pod nie swoje lęki. Staram się brać przykład ze zdrowych ludzi. Np. ja odczuwam w jakiejś sytuacji lęk, ale tłumaczę sobie, że przecież inni tego lęku nie odczuwają, czyli sama sytuacja jest bezpieczna, a lęk jest tylko w mojej wyobraźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym miesiącu w Wonieściu (szpital neuropsychiatryczny),na szczęście tylko 3 dni. Miała być gimnastyka, zabiegi rehabilitacyjne, społeczność, joga -a więc ''dużo zajęć''. Prawda okazała się zupełnie inna :? .Gimnastyki brak -człowiek który miał to prowadzić po prostu nie było. Społeczność ograniczała się tylko do spraw organizacyjnych(typu toaleta nie działa),jogi brak, zabiegów brak, jedzenie fatalne. Mój czas w tym ośrodku był czasem zmarnowanym. Dziwi mnie tylko ,że niektórzy pacjenci chwalili sobie ten ośrodek i byli juz tam n-ty raz. Opieki psychologiczna kiepska :? .Jedyny + to rozmowa umawiana z ordynatorem (w ten sam dzień wizyty).

 

Ps. Z relacji z pacjentami (z tego ''co opowiadali'' kilka lat temu było tam zupełnie inaczej, natomiast teraz jest jak jest.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem odpowiedzialna za zebranie opini n/t serwisu Polska Psychoterapia, który jest próba systematycznej prezentacji podmiotów świadczących usługi i pomoc psychoterapeutyczną. Szczególna uwaga poświęcona została łatwości przeglądania i przejrzystej strukturze treści.

 

banner3_sharp.png

 

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystał ktoś z psychoterapii na oddziale psychiatrycznym w Ośrodku Diagnostyki albo Psychoterapii?Jak długo to trwa?Ile kosztuje?Jakie efekty?

 

Czy nie jest dla Was krępujące, że korzystacie z porad psychiatry bo dla mnie strasznie, a co najgorsze mam kierunek studiów zwiazany z psychologią.Czy Waszym zdaniem powinnam Go zmienic skoro nie mogę sobie dać rady sama ze sobą?

 

Nie wiem czy zamieszczam posta we właściwiym miejscu ale jestem tu pierwszy raz i dopiero zaznajamiam się z obyczajami i zwyczajami panującymi na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra jest lekarzem jak np internista lub ginekolog. i tak to traktuj, skoro masz problem do załatwienia. Sama sobie poradzisz? Psychologia to jednak coś innego niż psychiatria, psycholog nie jest lekarzem, choć jest blisko. Zastanów się co jest twoim celem - być osobą zdrową psychicznie czy być kimś, kto nie jest psycholem, który musi uczestniczyć w spotkaniach z psychaitrą. Twój problem. Ja wybrałem, zaufałem, poszedłem na wsółpracę, pracowałem nad sobą, jadłem pigułki i teraz zbieram żniwo. Twój wybór - twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest dla Was krępujące, że korzystacie z porad psychiatry bo dla mnie strasznie

 

Niechaj to będzie dla Ciebie krępujące nadal, a nastepny post na forum - "Pomóźcie mi wyjść z domu".

 

a co najgorsze mam kierunek studiów zwiazany z psychologią.

 

A co to ma do rzeczy? Puste formułki Ericssona czy Freuda mają Cię nauczyć jak żyć? Studiując jakąs pedagogikę czy edukację dorosłych, wymienisz sobie osobowość? Czyżbyś naiwnie myślała, że po ukończeniu kierunku "związanego z psychologią" będziesz czytać w cudzych myślach i życie będzie poprostu piękne, bo sobie wszystko psychologicznie bezproblemowo wytłumaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam że Tobie jako osobie z "doświadczeniem praktycznym" w dziedzinie lęków/depresji po wyleczeniu zwiększy się empatia na innych z dolegliwościami psychicznymi co może okazać sie bardzo przydatne w przyszłym zawodzie. Nie wiem na ile Twoje studia są związane z psychologią ale to rzeczywiscie ma niewiele wspólnego z kontrolą nad chorobą (sama studiowałam taki kierunek więc wiem co mówię). Ludzie korystający z porad psychiatry nie są gorszymi od tych którzy chodzą regularnie np do gastrologa a jeśli tak myślisz to bardzo szkoda (no ale niestety takie jest w większości myślenie społeczeństwa, zresztą mylne).

Udając się do psychiatry nie staniesz się z miejsca "psycholem uzależnionym od psychotropów" istnieje jeszcze psychoterapia a jeśli wstydzisz sie tego problemu to nikt z Twojego otoczenia nie musi o tym od razu wiedzieć, stan zdrowia to rzecz bardo indywidualna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba monopolizacji polskiej psychoterapii - wyraź swój sprzeciw

 

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3450

 

 

Psychoterapia to wolny, niezależny zawód i dyscyplina naukowa zarazem. Standardy certyfikacyjne ECP European Association for Psychotherapy wymagają 7 lat i 3200 godzin szkolenia, w tym 1800 godzin po ukończeniu studiów, a w tym: własnej psychoterapii min. 250 godzin, superwizji min.150 godzin, superwizowanej praktyki, stażu klinicznego i kształcenia teoretycznego i praktycznego. A potem ustawicznego aktualizowania swojej wiedzy i umiejętności. W Polsce jest około 20 profesjonalnych stowarzyszeń kształcących w tym zawodzie. Psychoterapeuta z uwagi na kwestie etyki zawodowej powinien przynależeć do towarzystwa psychoterapeutycznego. Podawanie się za psychoterapeutę bez spełnienia tych wymogów uważane jest za nieetyczne, a po wejściu w życie ustawy psychoterapeutycznej będzie także karalne. Nie jest łatwo zostać psychoterapeutą. Wymaga to talentu, wewnętrznej uczciwości i poświęcenia ogromnej ilości czasu na studia i praktykę. Dlatego często różne osoby bez kwalifikacji, np. doradcy, psycholodzy czy terapeuci uzależnień się podszywają pod to miano. Każdy świadomy klient może sam zdecydować z czyich usług korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Za 80-100 zł za 45 minut sesji, to chyba warto podjąć trud."

Tym bardziej, że odpowiadzialność za błędy wynikłe z błędów w pracy zadna a koszty psychiczne i finansowe ponosza tylko i wyłącznie pacjenci.

 

---- EDIT ----

 

Namnożyło się tych osrodków kształcacych terapeutów, które zarabiaja tym więcej, im więcej osob się u nich szkoli, a nie na jakosci ich wyszkolenia i predyspozycji osobistych do wykonywania zawodu psychoterapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosimy o:

1. dopuszczenie do zawodu psychoterapeuty magistrów studiów humanistycznych, społecznych, przyrodniczych i lekarzy

medycyny.

 

A dlaczego nie magistrów ekonomii, informatyki, chemii i elektryki? Tacy to są głupsi niż po jakiejś tam socjologii, edukacji przez sztukę czy etnologii, historii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Projekt Ustawy ma następujące wady:

1. Ogranicza dostęp do zawodu psychoterapeuty do psychologów i lekarzy, na co brak merytorycznego uzasadnienia w

badaniach naukowych."

wg tresci projektu ustawy lekarze mają być dopuszczeni, więc czemu ich tutaj autorka petycji wymienia

"dopuszczenie do zawodu psychoterapeuty magistrów studiów humanistycznych, społecznych, przyrodniczych i lekarzy

medycyny".

 

Zastanawiające stwierdzenie:

"10. Przy drastycznie ograniczonym dostępie pacjentów do usług psychoterapeutycznych (w Polsce brakuje 17.000

psychoterapeutów) zmniejszy go jeszcze bardziej."

W przypadku cieższych zaburzeń, gdzie jest potrzeba psychoterapii częściej niz raz w tygodniu, to w gre wchodzi i tak terapia prywatnie, a dostęp do takiej większosci pacjentom ogranicza cena takich usług, a nie brak terapeutów.

Gdy szukałam prywatnej terapii moglam sobie spokojnie urzadzić cos na kształt castingu na "mojego terapeutę". I podstawowym problemem jaki miałam, to znalezienie kogoś sensownego.

 

"Każdy świadomy klient może sam zdecydować z czyich usług korzysta."

Mam sie za w miare świadomego klienta, tylko zabycie tej świadomości to efekt kilku lat doświadczenia z różnymi terapiami i terapeutami i kosztami finansowymi z tym związanymi. Choć nigdy nie wiadomo, co w nieświadomości siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do petycjantów:

Skoro tak ten kierunek studiów jest nieważny, to czemu nie naciskacie na uniwersytety tudzież akademie medyczne, aby utworzyły kierunek "psychoterapia" zamiast "pedagogika" czy "psychologia" i te wszystkie niezbędne godziny tutoriali zostały odpracowanie w ramach studiów na tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZTAŃCZ SIĘ W SOBIE - ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE DLA KAŻDEGO

 

Jeżeli chcesz:

- zapomnieć o stresie

- zrelaksować się

- poruszać się

- potańczyć

- poznać lepiej swoje ciało

w rytmie całkiem niezłej muzyki, według własnego tempa i możliwości – przyjdź i zatańcz razem z nami!

 

Warsztaty prowadzimy już od ponad 2 lat. Tańczymy z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi i seniorami. Na zajęciach wykorzystujemy m.in. techniki tańca współczesnego, salsę, taniec, hinduski, masaż, relaksację, pracę z ciałem, z oddechem. Nasze warsztaty odbywają się m.in. podczas festiwalu Progressteron, Hormony&Harmony, Joga w Parku, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia. Prowadziłyśmy warsztaty m.in. w ramach projektu „Roztańcz się” realizowanego przez Stowarzyszenie Generacje. Posiadamy certyfikaty ukończenia wielu kursów, szkoleń m.in. z zakresu tańca, pracy z ciałem, masażu prowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów m.in. dr Detlefa Kapperta, Beatę Marecką - Zehenbauer, Milana Kozanka, Berit Hague

 

Warsztaty odbywają się w poniedziałki od 16.45 do 18.45 w Stowarzyszeniu ALFA (pl. Św. Macieja 5a II piętro)

Cena: 20 zł za 120 minut (Po wykupieniu 4 zajęć piąte zajęcia GRATIS!)

Więcej informacji na stronie www.libertas.yoyo.pl

Zapisy pod numerami telefonów 601 871 026; 887 898 515 lub mailowo: libertas2008@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.koniecmilczenia.pl

 

KONIEC MILCZENIA

 

Stowarzyszenie Pomocy Dorosłym Ofiarom Nadużyć Seksualnych w Dzieciństwie

 

KONTAKT tel: 0 507 707 689/0 501 588 484

e-mail: kontakt@koniecmilczenia.pl

www.koniecmilczenia.pl

 

COTYGODNIOWA ZAMKNIĘTA GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA KOBIET (PAŹDZIERNIK 2008 – CZERWIEC 2009)

 

„Opowiedz nam swoją historię…”

 

Warsztatowa grupa terapeutyczna dla kobiet dotkniętych w dzieciństwie nadużyciami fizycznymi, emocjonalnymi i seksualnymi.

Wykorzystując metodę psychologii zorientowanej na proces zajmiemy się pracą nad trudnymi historiami z przeszłości, nad odnajdywaniem w sobie siły i energii, nad rozumieniem naszego ciała i jego symptomów. Będziemy analizować swoje sny, przyglądać się naszym relacjom i odkrywać w sobie nowy życiowy potencjał.

W jaki sposób trauma zakłóca nasze myśli, uczucia i zachowania?

Dlaczego, jako osoby poranione, błędnie rozumiemy świat i reagujemy nań niewspółmiernie. Jak rządzą nami od wewnątrz niezrozumiałe i przepotężne siły?

Jak odnaleźć siebie i otoczyć czułą opieką nasze wewnętrzne dziecko?

Na te i wiele innych pytań będziemy mogły odpowiedzieć sobie w trakcie pracy w tej grupie.

 

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE

 

W poszukiwaniu zagubionego JA

 

Warsztaty terapeutyczne dla osób zainteresowanych pracą nad wczesnodziecięcymi nadużyciami fizycznymi, emocjonalnymi i seksualnymi. Zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną odnaleźć przyczyny swych dolegliwości, powiązać je z wczesnymi urazami, nauczyć się koić ból, rozumieć swoje ciało i jego mowę.

 

Metodą psychologii zorientowanej na proces, krok po kroku, będziemy zbliżać się do trudnych uczuć, niezrozumiałych emocji, powracających trudnych stanów ducha. Pracujemy z ciałem, z symptomami, z relacjami, z historią osobistą i ze snami.

Każdy z trzech trzydniowych warsztatów skoncentrowany będzie na jednym temacie wiodącym: opowiadanie historii – ujawnienie, symptomy i choroby, relacje.

 

TERMINY WARSZTATÓW:

21-23 LISTOPADA 2008, 5-7 GRUDNIA 2008, 2-4 STYCZNIA 2009

 

KOSZT:

350 PLN (w tym 2 noclegi i wyżywienie)

 

KONTAKT:

Tel.: 507 707 689

kontakt@koniecmilczenia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×