Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

wieslawpas,

sertralina ma coś w sobie ze działa gdy inne podobne leki nie działają, znajoma w ogóle nie reagowała na antydepresanty, była uzależniona od benzo, dopiero po sertralinie odczuła poprawę, u mnie na chyba z 10 różnych leków ten był zdecydowanie najlepszy

 

-- 18 lut 2014, 22:59 --

 

coś tam mówią ze działanie dopaminowe jest dopiero od 150 mg, w praktyce wygląda to jakby na 50 tez było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to chyba lepsza paroksetyna, ale u wielu totalnie wysiada na niej motywacja i chęć do czegokolwiek

 

-- 18 lut 2014, 23:11 --

 

tłumi po prostu wszystko jak leci, myśli, uczucia pozytywne i negatywne, smutek, radość, wszystko tak spłąszczone jakby sie było z boku całej rzeczywistości, paskudny lek pod tym względem u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas,

wszystko zależy na to na co ma działać, działa jeżeli jest lekiem dobrze trafionym w objawy, chociaż akurat ona może mieć dość szerokie zastosowanie, nie brałem jej na ataki paniki bo wtedy nie miałem, ale jestem ciekawy jakby działała pod tym względem, zapobiegawczo na pewno działała bo zadnego napadu nie miałem jak się nią leczyłem

 

-- 18 lut 2014, 23:17 --

 

khaleesi,

nie wiem w jakich dawkach łączą SSRI, napewno nie w największych, ktoś w innym wątku pisał ze miał przepisane 10 mg escitalopramu, czyli dawka standardowa lecznicza + paroksetyna do tego, tylko nie pamietam jaka dawka paro, 10 albo 20 mg

 

-- 18 lut 2014, 23:19 --

 

chodzi chyba o sumowanie wychwytu serotoniny przez dwa SSRI który przy połączeniu jest większy, no ale to samo mozna uzyskać zwiększając dawkę jednego, więc to dość kontrowersyjny sposób zeby łączyć dwa SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Setaloft na lęki społeczne i natręctwa od kilku tygodni jestem na 100mg w poprzedni piątek zwiększyłem na 150 mg, od 4 dni po poludniu pojawiają się lęki jakby bez powodu trwają do wieczora, czyżby reakcja organizmy na podwyższenie dawki ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miej wyje...ne, a będzie Ci dane. :twisted:

 

BOSKIE, BOSKIE, BOSKIE :lol::lol::lol::lol::lol: chyba ustawie sobie w podpisie :D

 

Hehe, w dzisiejszych czasach Tuska musi się mieć takie podejście

 

wieslawpas , czemu Ty tak na własną rękę kombinujesz z tymi lekami? :? Nie lepiej iść do dobrego specjalisty, zaufać mu i stosować się do jego zaleceń?

 

Co do sertraliny, to powiem tak. Masz totalnie rozregulowany mechanizm snu. Sertraline zazwyczaj bierze się rano, bo pobudza. A jak Ty zasypiasz o 3, wstajesz o 12-15 no to z Twoją bezsennością na pewno lepiej nie będzie. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khaleesi, u mnie na NN zaskoczyło 150 mg sertry po 4-6 tygodni, ale i tak poprawa jest jedynie minimalna.....Masz jeszcze coś do tej sertry? Wiele osób sobie chwali setralinę z dodatkiem mianseryny. Ja teraz zwiększam Sertragen do 200 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadłam, przeczytałam :P. Śledzenie tego forum ( ale nie użytkowników :P) to tyż moja obsesja!

 

 

I jak tam się spisuje ta mianserynka? Dosyć niecodzienne połączenie, w literaturze na temat farmakoterapii ocd o tym nie pisze żeby do ssri dodawać mianserynę, a tu wchodzę na forum i prosz prosz..... A co jeszcze brałaś na OCD wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

violet_hair_, ja bralam 150 mg na noc i zasypialam po tym, rano wrecz nie moglam sie dobudzic :shock:

Lekarz mi nie mowila kiedy mam brac leki, wiec zawsze bralam przed snem, zeby nie zapomniec...

Nie czulam zadnego pobudzenia. Wrecz zamulenie, niechec do zycia i czulam sie jak zombie, dlatego od poczatku stycznia nie biore juz lekow i jest ok, choroba powoli przechodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

violet_hair_, po jakims czasie powinno Ci przejsc... To jednak psychotropy i wplywaja na cialo...

Mi lekarz nie powiedziala, wiec bralam jak mi bylo wygodnie ;) Moze pij jakies ziola obnizajace cisnienie???

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×