Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyraź siebie przez fikcyjną postać


deader

Rekomendowane odpowiedzi

Duke Nukem

 

Ta postać trochę żartem, tym bardziej z moimi mnisimi zwyczajami, typu wstrzemięźliwość od nadmiaru bodźców, niechęć do odurzania się i przemocy.

 

Ale jakiś czas temu, dokładnie dwa lata, inspirowała mnie do tworzenia szaty graficznej bloga. Duke to atomowy książę. Nie jest jakimś wymoczkiem z Marvella. To 100% postać z pikseli, stworzony na bazie systemu MS-DOS w 1996 roku, Duke w 3d to gra,

którą pamiętam z dzieciństwa. Cała otoczka budziła wokół mnie atmosferę grozy. Potwory, mroczna muzyka w MIDI. Co mogę u niego lubić? Chyba wysokie ego. Teksty typu: "Damn I'm looking good", gdy spojrzy się w lustro. Niezachwiana pewność siebie.

Czasem inteligentne teksty (kontrowersyjna sprawa), wszyscy wrogowie się go boją. Jego bazooki, shotguny stanowią zagrożenie dla nawet największego twardziela. Wybrałem Duka dlatego, że życie wydaje mi się pełne niebezpieczeństw, zagrożeń, nawet

wrogów. Wiem, że przemoc niczego nie rozwiązuje, ale czasem chciałbym żeby to wszystko tak po mnie spływało, jak plazma po muskularnej piersi "radioaktywnego".

 

Duke-Nukem-Forever1-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

1. Buka - "Muminki"

 

buka_muminki

 

Postać, z którą identyfikuję się najmocniej. Niemal moje alter ego. W przeciwieństwie do większości dzieciaków Buka nigdy nie wywoływała we mnie strachu, a współczucie. Mieszkańcy Doliny Muminków bali się jej, nie chcieli jej u siebie, przeganiali ją uważając, że chce im wyrządzić krzywdę. Moim zdaniem Buka chciała po prostu odrobiny ciepła, gdyż czuła się bardzo samotna i nieszczęśliwa. Tam, gdzie tylko się pojawiała, wszystko usychało i zamarzało.

Z tych względów jest ona tak podobna do mnie. Ja również czuję się samotna i nieszczęśliwa, jak intruz, którego nikt nie chciał. Szukam akceptacji, zrozumienia, miłości, niestety bezskutecznie - wszyscy mnie odrzucają, dystansują się, czują się niepewnie i niezręcznie w moim towarzystwie albo wręcz zapominają o mnie. Czasami odnoszę wrażenie, że ja również - tak jak Buka - przynoszę wszędzie tylko zniszczenie i smutek, zarażam powietrze swoją negatywną aurą.

 

195ee35a682e71a4c00ba7084c352dd2.gif?1334652668:105::smile:

 

 

2. Hotaru Tomoe / Sailor Saturn - "Sailor Moon"

 

25grr0l.jpg2s1vsky.jpg

 

Moja ulubiona postać z tego anime już za czasów wczesnego dzieciństwa, mimo że pojawia się najrzadziej ze wszystkich wojowniczek. Hotaru podobnie jak nie miała przyjaciół, nie jest przez nikogo zauważana. To zamknięta w sobie, cicha, nieśmiała dziewczyna, sprawiająca wrażenie smutnej i zadumanej. Drzemie w niej niesamowita siła - jest najsilniejszą wojowniczką obok Sailor Moon. Jej moc potrafi siać zniszczenie, jest wojowniczką chaosu i destrukcji. Wydaje mi się, że i we mnie drzemią gdzieś głęboko jakieś pokłady energii (oczywiście nie magicznej), które muszę w sobie odkryć, i które jakoś pomogłyby mi ruszyć z miejsca i wziąć się w garść.

 

 

3. Misa Amane - "Death Note"

 

6o1vnb.jpg

 

Nie jest to bynajmniej żadna z moich ulubionych postaci - zdecydowanie mnie irytowała. Mam z nią niewiele wspólnych cech, jednak można zauważyć pewne analogie. A mianowicie - Misa jest osobą impulsywną, nieco drażliwą i nerwową. Bywa okrutna, ale ogólnie jest miłą osobą. Jest chorobliwie zazdrosna o Lighta, którego kocha i darzy szacunkiem. Jest mu bezgranicznie oddana. Wszystko to, a także jej naiwność sprawia, że dość łatwo ulega jego manipulacjom. Misa zdaje się także cierpieć psychicznie... Kto oglądał, ten wie, co najprawdopodobniej się z nią stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anakin Skywalker [zwłaszcza ten książkowy, z Zemsty Sithów pióra Matthew W. Stovera, któremu filmowa kreacja nie jest godna nawet miecza świetlnego przytroczyć] oraz Kaneki Ken [główny bohater mang Tokyo Ghoul i Tokyo Ghoul:re autorstwa Ishidy Sui] to bohaterowie, z którymi identyfikuję się chyba najmocniej.

 

W dniu 18.02.2014 o 23:29, Gość SmutnaTęcza napisał:

2. Hotaru Tomoe / Sailor Saturn - "Sailor Moon"

 

Również bliska mi postać, a już z pewnością ulubiona ze wszystkich Czarodziejek 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×