Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

i pozniej napisz jak sie czulas. ja biore nadal po pol tabletki od rana i przyznam szczerze, ze nadal mnie troche mdli ale nie jest tragicznie -tzn. nie przytrafilo mi sie jeszcze zwymiotowac np w tramwaju w drodze na uczelnie ;) Najwaznijesze aby taka tabletke dobrze zagryzc czyms, zeby poznije nie czuc tej chemii w buzi. Ciezko jest mi sie przyzwyczaic do tych tabletek ale po nich czuje sie wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zaczałęm po przerwie.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:59 pm ]

Odstawiłem je na własną rękę.A brałem już 8 dni.Teraz zaczynam od nowa.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:13 am ]

Już po pierwszej dawce wstałem dziś już raniutko i wyspany.Jakbym dostał na pobudzenie.Zaraz przy śniadaniu wziąłem drugą dawkę 75mg.Pierwszą wziąłem wczoraj około 11 rano. Wczoraj jeszcze spałem prawie do 11 a dziś nie śpię już od 6.Wczoraj i jak nie brałem velafaxu to wciąż chciało mi się spać i nic nie mogłem przez to robić.Tylko leżałem i myślałem że nic nie ma sensu.Dobrze że zacząłem znów brać velafax.Brak apetytu i mdłości są.Ale zobaczymy co będzie dalej.To dopiero 2 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore wieczorem, tak kazal lekarz. wczoraj bylam nie do zycia, dzis wstalam i chyba jest troche lepiej.wczoraj przez caly dzien nic nie jadlam i bylam oslabiona :( moze dzis uda sie cos zjesc...

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:26 am ]

a czemu odstawiles po 8 dniach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje poczatki tez byly trudne, najpierw bralam sporadycznie, bo zle sie czulam po tych tabletach -wiec bralam tylko przed wizyta u psychaiatry czy psychologa -inaczej w ogole nie moglabym sie wypowiedziec; od niedawna zaczelam brac regularnie i juz jest lepiej i juz nie mam az takich mdlosci. Oragnizm musi sie przyzyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madziarka32 -moze masz za silna dawke! biedactwo. Wiem tylko ze przez to trzeba przejsc ale to za silna dawka jak dla Ciebie pewnie, tzn zalezy jakie leki bralas wczesniej.

nasze oraganizmy musza sie przyzwyczaic innej rady nie ma; a psychicznie jak jest u Ciebie? czujesz, ze masz wyłączone emocje? ja nawet jak robie sie zielona od tych tabletek to i tak jestem wdzieczna, ze za wiele nie czuje i ze tak "szalenie delikatna" nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama juz nie wiem biore teraz pol tabletki wieczorem,nie mija pol godziny i ja juz zwracam. dzis oprocz tego strassznie mnie mdli.

a tak wogole to jestem straszna panikara, nie umiem tez juz pozytywnie myslec wszystko napawa mnie lękiem.... mam ochote nie brac juz tych tabletek jak mam tak sie czuc, wczesniej nigdy sie nie leczylam takimi lekami , tylko zawsze mialam cos ziolowego vlidol, neospazmina , od 2 miesiecy tak mi sie pogorszylo, ze ziloka nie wystarczaja i mama mi przyslala coaxil 12,5 mg i bralam 3 razy dziennie, ale poszlam do lekarza ,zeby skonsultowac i dal mi te tabletki , a teraz tego lekarza nie ma ,bo wyjechal na weekend. ja i tak jestem dumna ztego, ze je lykam,bo jak tylko mnie boli zoladek to ja strasznie panikuje i stawiam na nogi wszystkich...

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:41 pm ]

acha lekarz mowil ,ze coaxil nic nie daje a mi pomagal, dosyc dobrzesie po nim czulam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze dawka 38 by Tobie wystarczyła spokojnie, a nawet polowa tabletki przez kilka pierwszych dni!!! ja kiedys bralam bellergot, troche mnie to uspokajalo a raczej senna sie robilam i wiecej spalam. Dla mnie branie Velafaxu to echhh, zawsze pilnuje aby zjesc najpierw jedna kanapke, pozniej tabletka i kolejna kanapka. Ja biore rano, czasem jak jade tramwajem lub na zajeciach czuje, ze zwymiotuje , wtedy prosze kogos aby poszedl mi po herbate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lpiej odstaw; ja dostalam 37,5 ale na poczatek bralam po pol tabletki, bo ja pierwszym razem wzielam cała to zaobserwowałam u siebie wszystkie efekty uboczne poza zgonem. Z miejsca zaczelam zwracac, dostałam drgawek, zrenice jak 5zl, i oszolomienie tak jak bym dostala obuchem w glowe, i jeszcze tak zaczełam dziwnie mowic -bardzo wolno, pelnymi zdaniami, z naciskiem na "ą" i "ę" w wymowie. od tego momentu zaczelam brac tylko po pol tabletki. Ale mnie wystarczylo aby mnie uspokoic, tzn zahamowac moje dziwne zachowania agresywne. Jezeli czujesz sie fatalnie to lepiej odstaw, przynajmnije do kolejnej konsultacji z lekarzem. Wiem jak sie czujesz i jest to mega niefajne. A bez tabletek jak jest u Ciebie? mozesz normalnie funkcjonowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać velafax 2 razy dziennie po 75mg.Biorę po 1 raz dziennie 75mg i mam mniej skutków ubocznych.madziarka32 jak tak się męczysz to może odstaw do najbliższej wizyty u lekarza.Ja po doxepinie umierałem.Zwalał mnie z nóg i było mi okropnie słabo.Nie mogłem chodzić i w końcu odstawiłem.Lekarz zapisał mi inny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie ide do lekarza ponownie w poniedzialem. masakra co robic zeby nie myslec o tej chorobie? jak mam sobie radzic?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:52 am ]

wszyscy mowia zapomnij mysl o czyms przyjemnym a ja nie umiem :(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:53 am ]

wszyscy mowia zapomnij mysl o czyms przyjemnym a ja nie umiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×