Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica Natręctw


Kundi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na forum jestem nowa. Szukałam czegoś takiego bo nie radze sobie już psychicznie. Niedawno zdiagnozowano u mnie nerwice natręctw. U mnie jest troche inaczej niż u osob o ktorych problemach tu czytałam. U mnie objawia się to w postaci niedorzecznych myśli np. żeby popełni samobójstwo(co jest bardziej realne), zabic kogoś bliskiego, odejsc od wiary ( jestem osobą wierzącą), łatwo się denerwuje. Moi bliscy wiedzą o mojej chorobie, ale bardzo to bagatelizują a ja się boje, że mogę zrobic cos im lub sobie. Nie mam pojęcia jak sobie z tym radzic, biore jakieś leki, ale nie działają, z każdym dniem trace ochotę do zycia. Prosze pomóżcie mi, doradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanax jest na uspokojenie a nie na nerwice natrectw,idz do innego psychiatre na nn beirze si eleki z grpy SRIII cierpialam przez rok pare lat temu teraz po lartach wznowilo sie i musialam brac leki

xanax jest lekiem doraznym na ataki a mysli przeciez w NN sa caly czas praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie dostałam niczego. Psychiatre mam podobno najlepszego w moim miescie więc poczekam. Nie chce psychotropów( chyba że to bedzie konieczne) potrzebuje lekarstwa ktore nie bedzie mnie otłumaniac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedzial ze psychotropy tlumia? one daja kopa i odzywa czlowiek :)dzieki nim wyzdrowialam z mysli natretnych- wyrownuja serotonine czyli to co nerwy zabijaja w czlowieku

a nie wiem czy wiesz ale xanax to benzo nakorat najsilniejszy lek z grupy psychotropowl) i silnie uzalezniajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam już te artykuły, ja tez mam bezsennośc. Dotego moi rodzice nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, kłóce się z nimi itp. Mam dużego stracha, że nie wytrzymam takiego napięcia i wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego najlepiej jakbys brala leki odpowiednie

ja mialam juz tak ze ze prawie bilam sie po glowie NN ma skale od 1-10 gdzie pzy 10 nie kontrolujesz juz mysli,ja mialam 10...

 

leki pomogly cholernie wrocilam do normlanosic gdyby nie depresja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kundi masz tak samo jak ja .... rodzice mysla, ze sobie cos ubzduralem, ja pierdole sobie ubzduranie takioch rzeczy ...

 

Kundi mi pomaga Efectin ER 37,5 i uważam, że to w moim przypadku panaceum na nn. Działają pobudzająco i jestem szczęśliwa. Czasami mam jakieś głupie natrętne myśli ale pojawiają się bardzo rzadko. Mój psychiatra mówi, że aby ustąpiły te myśli całkowicie powinnam brać Efectin Er 75,5 ale ja uważam, że na razie mi nie potrzeba większej dawki skoro pomaga mi terapia. Zresztą po większej dawce nie mam ochoty na sex a ja bardzo lubię kochać się z mężem. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne to ale chory musi radzić sobie sam.

1.wizyta u psychiatry,

2.wizyta u psychologa

3.przyjmowanie leków przeciw nerwicy

 

Zupełny brak zrozumienia w środowisku.

Negatywny stosunek do pacjentów przez lekarzy, inne przypadki rzadkie, ale są.

Wybieraj młodą osobę, lekarza, najlepiej kobietę, bardziej rozmowna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, otoczenie slabo rozumie to co sie dzieje z chorym...ja najpierw brałam asentre, ale nie widzialam żadnej poprawy, lekarka zmienila mi na seroxat, póki co jest ok. macie cos takiego, że majac natretne mysli wkońcu zaczynacie w nie wierzyć??? dramat!! np.zastanawiać sie czy to nerwica czy prawda :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×