Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem jestem raczej przekonana, że na bezsenność mi ten lek nie pomoże, ale mój lekarz uważa, że trzeba go wypróbować

w maksymalnej dawce, by móc stwierdzić, że nie działa. Na szczęście następną wizytę mam 25 lutego więc jakoś się przemęczę do tego czasu, a potem nie dam sobie tego już wcisnąć. Najwyżej zmienię lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tristita bierz ten lek 2 tyg jak ci nie pomoze to powiedz to lekarzowi a jak on dalej bedzie sie upieral abys brala tritico po ktorym zle sie czujesz i nie sspisz to zmien lekarza.Poczatki moga byc rozne jak dostajesz lek ,sa ludzie ktorym lek bardzo pomógł (ja do nich akurat nie naleze) takze przemecz sie te 2 tyg bo tyle zazwyczaj wystepuja takiego typu objawy.Zwiekszylas dawke to ile teraz spisz ?zanim łykniesz trittico staraj sie nie jeśc te 2-3h przed.Miedzy trirrico a NASEN musisz miec te min.3h przerwy jak nie wiecej, powiedz tez lekarzowi ze chcesz odstwic NASEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie, Panowie, to Wy sie mylicie ;)

 

Wezmy pod lupe np. Mirzaten 30 mg 30 tbl. w DOZ - 52 zl

http://www.doz.pl/apteka/p3304-Mirzaten_30_mg_tabletki_powlekane_30_mg_30_szt

siec Apteki Glowne - 47 zl

http://aptekawaw.pl/-p-8678.html

 

Roznice bardzo dobrze widac na drogim Wellbutrinie, ktory do niedawna kupowalem - roznice potrafily wynosic nawet 30 zl! (w zaleznosci od tego czy partia byla "stara" czy "nowa", choc pewnie to kolejna apteczna sciema).

 

DOZ - 175 zl:

http://www.doz.pl/apteka/p46773-Wellbutrin_XR_300_mg_tabletki_o_zmodyfikowanym_uwalnianiu_30_szt

 

Apteki Glowne: 151 zl

http://aptekawaw.pl/-p-14704.html

Niepsychotropowy przypadek sprzed kilku dni - kupowalem masc na recepte Fucidin (pelnoplatna) - roznica miedzy DOZ a apteka w ktorej to kupilem wynosila 10 zl czyli az 25%.

 

BTW pare postow wczesniej pytalem, czy ktos skutecznie leczyl trazodonem (zapewne w wysokiej dawce) depresje.. Nie ma nikogo takiego?? Nie zalamujcie mnie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Mirzatenu są dwie wersje - tabletki powlekane oraz te bardziej popularne, czyli ulegające rozpadowi w jamie ustnej. Poza tym np. w przypadku Mirtagenu, jest coś takiego jak wersja importowa i główna, tu też są różnice cenowe. Mirtazapina to zły przykład.

Wszystkie aktualne ceny leków są na bazalekow.mp.pl, leki kupuję w aptekach w różnych miejscowościach i zawsze zgadzają się z cenami podanymi na tej stronie. Ceny na mp.pl są na bieżąco uaktualniane, każda zmiana w refundacji jest na tym portalu natychmiast uwzględniana.

Ceny maści o których mówisz mogą występować różne. Cały czas mówimy o psychotropach. W przypadku innych leków bywa tak, że apteka sobie narzuca cenę, a państwo dopłaca różnicę między ceną z refundacją i bez niej. Kiedyś kupowałem maść robioną w aptece (z refundacją), raz zapłaciłem więcej, raz mniej, a była to ta sama apteka. Po prostu dostali któryś ze składników w innej cenie niż zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW pare postow wczesniej pytalem, czy ktos skutecznie leczyl trazodonem (zapewne w wysokiej dawce) depresje.. Nie ma nikogo takiego?? Nie zalamujcie mnie :o

 

-sam w solo Trazadon jest za słaby ,żeby pokonać depresję . Tylko jako dodatek do czegoś konkretnego to tak , ale sam nie wierzę by pomógł wygrzebać się z doła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny leku pelnoplatnego zaleza od widzimisie apteki.

One-half tu akurat mylisz się . Ceny na jedne i drugie są ustalone przez Ministerstwo zdrowia. Kiedyś ( z 1,5 roku temu mniej więcej było tak jak napisaleś ),ale teraz wszystko równo i dokładnie jak na papierze . Tylko leki OTC ( bez recepty ) moga być w różnych Atekach w różnych cenach , co bardzo często ma miejsce ,czyli konkurencja , wolna amerykanka i Państwu tutaj nic do tego .

 

Nie do końca. Tylko leki, które są refundowane w jakimś wskazaniu, mają sztywną cenę także na 100%. Czyli np. escitalopram, bupropion, bądź aglomelatynę można kupić w różnych cechach, ale Seronil, Zoloft, Moklar już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej dawce ten lek dziala nasennie? Na razie biore 1/3 tabletki i nie zayspiam po tym. Ale wchodze dopiero na ten lek i cała tabletke mam brac dopiero za jakes 10 dni. Przez 6 dni mam brac 1/3 przez kolejne 6 dni 2/3. No i pozniej cała, ale ja juz nie moge sie doczekać działania nasennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to postanowione, na następnej wizycie poproszę doktora o trazodon. Wcześniej rozważałem dołożenie go na poprawę libido, ale widzę że bedzie mi też potrzebny na spanie. Normalnie nie mam z tym żadnego problemu, niestety baklofen trochę miesza w tej kwestii. Chciałbym brać setkę trazodonu ale pewnie doktur będzie nalegał przynajmniej początkowo na max 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj do zestawu 75mg trazodonu na noc. Pierwsza noc elegancko przespana, jako bonus bardzo wyraziste sny, a pobudka bezproblemowa o 8mej rano. So far so good.

Tak właśnie kiedyś na mnie to działało :(

Dzisiaj 150mg i spać się nie da, więc odstawiam i nic nie będę brał (oprócz metoprololu). Podejmuję kolejną próbę bez leków i przy całkowitej abstynencji (nawet 1 piwka w weekend).

Może to alkohol namieszał w bezsenności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×