Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, spróbujcie mirtazapiny. Na 99% osób działa ona nasennie. Nie bójcie się tycia, nie jest powiedziane, że przybierzecie na wadze. Jeżeli już, to po prostu trzeba kontrolować to, co się je. Mirtazapina nie uzależnia a jej działanie nasennie nie słabnie z czasem, tak jak jest to z trittico lub zolpidemem, w przypadku którego następuje szybki wzrost tolerancji. W końcu jedna tabletka przestaje wystarczać i bierze się ich coraz więcej - prosta droga do uzależnienia. Sam tkwiłem w tym gównie, co prawda niewielka dawka mnie już uzależniła, ale schodzenie z tego leku było horrorem.

Wystarczy poprosić lekarza o Mirtagen 30, nie dość, że zapewni spokojny sen, to jeszcze poprawi nastrój i zadziała przeciwlękowo. Koszt około 30zł.

Ja osobiście na mirtazapinie nie przytyłem ani kilograma, apetyt również stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, spróbujcie mirtazapiny.

Wystarczy poprosić lekarza o Mirtagen 30, nie dość, że zapewni spokojny sen, to jeszcze poprawi nastrój i zadziała przeciwlękowo. Koszt około 30zł.

Marian , z rana po tym syfie ( jak wezme na noc na sen ) mam taki wkurwa ,że nie chciałbys się wtedy ze mna spotkać . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to inna reakcja. Widać na Ciebie Kelab ta noradrenalina mocno odziałuje. Jak komuś noradrenalina nie odpowiada to może brać 15mg. Zwiększony apetyt to kwestia indywidualna. Koledzy powyżej szukają czegoś na sen, dla mnie mirta jest pod tym względem bezkonkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, co ty fandzolisz :D Mirtazepina najgorsze dziadostwo, może i ścina od razu, okej, ale następnego dnia człowiek nie funkcjonuje do 15, tylko chodzi jak zombie, metabolizm nie działa, człowiek puchnie jak gąbeczka nasiąknięta wodą, spowolnione jest wszystko od a do z. Tritiko uzależnia, a to dopiero nowość;) Ale różni ludzie, różne reakcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oprócz mirtazapiny w takim razie? u mnie trittico nie działa póki co na bezsenność

 

 

Bierzesz całą tabletkę? Bo jak 1/3 to równie dobrze możesz nie brać wcale. A jak całą i nie działa to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na kazdych lekach tylam apetyt mialam ogromny u mnie mirzaten kosztuje 50zl

 

-- 17 lut 2014, 21:11 --

 

Zalezy tez od dawki i godziny brania.Ja mimo poznej godz brania jestem w stanie rano kierowac :)

 

-- 17 lut 2014, 21:12 --

 

Zalezy tez od dawki i godziny brania.Ja mimo poznej godz brania jestem w stanie rano kierowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jolantka, przeczytaj dokładnie jeszcze raz moją wypowiedź, popatrz jak jest to zdanie zbudowane i zobaczysz, że pisałem tylko o uzależnieniu od zolpidemu. Co do mirtazapiny - widać jesteś w tej grupie, której mirtazapina nie służy. Przewertuj jej wątek i zobaczysz, jak wielu osobom pomaga na sen. Poranna zamuła to kwestia indywidualna, a Twój post brzmi jak zniechęcenie innych do tego leku.

Ja biorę aż 45mg mirty, a do tego kwetiapina, która ścina z nóg w pół godziny. Wstaję po 8 godzinach, 30 minut zajmuje mi ogarniecie się i wybudzenie, potem w ciągu dnia zero senności. Tycie po mircie najlepiej jest zwalić na metabolizm, ta, wystarczy kontrolować to, co się je. Trzeba iść na kompromis, albo bierzesz zolpidem, na który tolerancja rośnie, potem bierzesz coraz więcej i wpadasz w nałóg, albo trazodon którego działanie nasenne z czasem mija, albo mirtazapinę, po której masz wzmożony apetyt. Chyba oczekujesz idealnego leku, który zapewni Ci dobrze przespaną noc, będzie zawsze działać a skutków ubocznych nie zauważysz.

Widzisz, z kolei ja po 25mg trazodonu chodziłem pół dnia jak po praniu mózgu i na kacu. Z czasem nasenne działanie minęło niemal do zera. Próbowałem wielu leków o działaniu nasennym i to działanie mirtazapiny jest stałe i nigdy nie mija. Nawet 7,5mg mirty potrafi uśpić niejedną osobę. Jak chodzi o trittico, temat był wałkowany tysiąc razy - im mniejsza dawka, tym bardziej usypia, w większości przypadków.

estera1, zawsze prosi się o najtańsze zamienniki. 15mg Mirtagenu kosztuje 23zł - http://www.doz.pl/apteka/p49823-Mirtagen_15_mg_tabletki_rozpuszczalne_w_jamie_ustnej_30_szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dzielić włosa na czworo. Po prostu Trittico mi ratuje życie od kilku lat i AKURAT w moim przypadku działanie nasenne nigdy nie minęło i w ogóle mnie nie zmula w ciągu dnia po nim, a miesiąc na mircie był bardzo nieprzyjemny. Nie chodzi już o samo kontrolowanie pożywienia, ten lek zatrzymywał mi wodę w organizmie i miałam puce na twarzy jak upasiony niemowlak. Ale jak widać, na różnych ludzi różnie różne leki działają, wiec się proszę nie zniechęcać drodzy forumowicze Mirtazepiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, wszystkie zamienniki leków rozpuszczają się tak samo. Miałem Mirtagen, Mirzaten, Remirtę ORO i jeszcze Mirtor - wszystkie działały w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtagen jest w takiej cenie jak w linku który Ci podałem. W każdej aptece cena tego leku będzie taka sama. Na http://www.doz.pl możesz znaleźć wszystkie ceny. Zgodnie z przepisami każda apteka psychotropy ma w identycznych cenach.

 

Skad wytrzasnales ta informacje? Stala cene maja tylko refundowane (i to wszystkie, nie tylko psychotropy) - ceny leku pelnoplatnego zaleza od widzimisie apteki. A mirtazapina jest akurat na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny leku pelnoplatnego zaleza od widzimisie apteki.

One-half tu akurat mylisz się . Ceny na jedne i drugie są ustalone przez Ministerstwo zdrowia. Kiedyś ( z 1,5 roku temu mniej więcej było tak jak napisaleś ),ale teraz wszystko równo i dokładnie jak na papierze . Tylko leki OTC ( bez recepty ) moga być w różnych Atekach w różnych cenach , co bardzo często ma miejsce ,czyli konkurencja , wolna amerykanka i Państwu tutaj nic do tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×