Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja owszem testuję paro na własne życzenie, chciałem sprawdzić czy ten słynny potencjał anksjolityczny dorównuje albo przewyższa ten znany mi z wenlafaksyny. Szczerze mówiąc spodziewałem się że pogłoski o jego glebującym działaniu są mocno przesadzone, w końcu sporo ludzi twierdzi że i wenla tak działa, czego ja nie uświadczyłem. Ale u mnie to się póki co potwierdza. Kto wie, może się organizm jeszcze przyzwyczai. Co ciekawe wciąż budzę się w miarę wyspany rano o 7-mej, apetyt w normie czyli niewielki. Nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, jak się znam to zanim odstawię zdążę jeszcze podnieść dawkę żeby poczuć 'full paroxetine experience' :) Tymczasem serio rozważam dokładkę trazodonu na naprawę libido, chyba że doktor będzie miał inne plany i kierunki farmakoterapii.

PS A właśnie, Twoim zdaniem trazodon swoim działaniem suplementuje kurację SSRI czy raczej osłabia ich działanie, jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem najdłużej dawkę 40 mg, chociaż przez pewien czas testowałem też 60 mg. U mnie im wyższa dawka tym większa zmuła i senność.

 

Co do trazodonu to na papierze, podobnie jak mianseryna i mirtazapina wyglądają na idealne wzmacniacze SSRI, ale jak będzie w rzeczywistości to musisz spróbować na sobie. Jeśli chodzi o leki to każdy jest swojego rodzaju królikiem doświadczalnym bo reakcja na dany lek to sprawa bardzo indywidualna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałelm 5 miesięcy zestaw sertry i trazodonu i poza wysokim libido właśnie i ogólną dobrą formą fizyczną raczej nie byłem zbyt zadowolony, lękowo nie grało, ale tu raczej winiłbym sertralinę, to po prostu nie lek dla mnie. Ale sen/libido - pierwsza liga. Może trzeba wypróbować z paro, hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtę brałem już dwukrotnie i u mnie sprawdza się tylko na spanie (i ciekawe sny w trakcie), na libido nie wpływa w żaden sposób, na apetyt zresztą też nie, nigdy na niej nie tyłem. Trazodon od pierwszych dawek powodował wzrost libido, pytanie tylko czy ten efekt wystarczy na (nie)moc paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innych krajach jest wersja o przedłużonym uwalnianiu a w Polsce nie, szkoda ;/ ja po paroksetynie nie mam jakiegos wyraźnego zobojętnienia, ale anhedonie i zmulenie np. o tej porze to mam, a żeby osiągnąć zobojętnienie na mixie paroksetyna-nikotyna to musiałbym pernazyne albo buspiron dorzucić, żeby troche dopamine zmniejszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Orion robi dobre generyki chociaż generyki firmy Generics (wszystkie "geny") też nie są złe. Z innych dobrych firm produkujących generyki to raczej dobre ma Teva (potentat) i Sandoz oraz Actavis, ale nie wiem czy robią paroksetynę. Jedynie co mogę odradzić to generyki firmy KRKA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wyraźnie czułem słabsze działanie takiej Sertraliny KRKA od Setaloftu (actavis) który teraz biorę. Sporo osób zauważało to samo, że ich generyki są po prostu słabsze (trzeba brać większą dawkę by osiągnąć taki sam efekt). Jednak Chorwacja to nie USA (Actavis)...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy Parogenem a Seroxatem nie widziałem zadnej różnicy

 

tyle tylko w cenie była różnica . Ogólnie zgadzam sie z Tobą . Po co przepłacać , i takżycie bez tego jest drogie w tym barbarzyńsko -tuskowym kraju .Chyba ,że ktoś jest biznesmenem i sra pieniędzmi , i woli mieć ten komfort oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba dla pewności wypróbuję Paxtin albo Rexetin żeby sprawdzić czy aby senność się nie zmniejszy. Ale wczoraj i dziś załatwiałem pewne drobne sprawy 'socjalne', i muszę przyznać że stresonapięcie było niższe niż wcześniej, więc coś jednak jest w tej paro-bombie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×