Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

Z miesiąc temu zaczęłam czuć lęk nie wiadomo przed czym który towarzyszył mi praktycznie cały czas i w dzień i w nocy,raz był słabszy a raz paniczny ale cały czas go odczuwalam. Ponadto budziłam sie kilkanascie razy w nocy,mialam koszmary, raz drgawki dziwne w nocy, i czułam bicie swojego serca w ciągu dnia. Poszam do psychiatry, przepisal mi afobam ,3 tabletki dziennie ale nie pomagalo i po tygodniu przepilam mi ten Faxolet. W pierwszym tygodniu brania tego leku byłam baaardzo senna, wieczorami tak bardzo ze az mi się cos ze wzrokiem robilo.Po trzech dniach brania juz poczułam sie troche lepiej a po tygodniu lęków nie miałam. I po tygodniu chyba tez przyzwyczail sie bardziej organizm do tych leków bo juz taka senna się nie czuje,normalnie moge funkcjinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale powiedział mi ze to depresja (ale w ulotce leku jest napisane ze dziala na depresje i stany lękowe) a ja jestem prawie pewna że to nerwica lękowa. Jutro idę do innego psychiatry bo w sumie tamten powiedział tylko że to depresja i przepisał leki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. a bierzecie cos na te dolegliwości oczne?

Ja mam też czesto suche oczy, zakrople kroplami i po chwili dalej bolą, pieką, łzawią...

oprócz tego dziwne podwójne widzenie, zawroty głowy, Mega ogromny ból głowy (skronie i tył głowy) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem zakraplam tylko krople nawilzajace:-/ bo tez mam czesto suche oczy. Ale na męty w oczach i tak mi nic nie pomaga.

 

Teraz od kilku dni mam takie skołowanie, niby zawroty, ale nie do konca, i takie nieogarniecie jak patrze na cos - moze nawet to derealka :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopadło mnie to taki usicg głowy w jednej sekundzie kiedy pomyslalem o tym ze mam isc do sklepu zawsze tak jest, ze jak ide do tego sklepu to dostaje usicku głowy, to jest jednoczesnie połaczone z lękiem, nie jest to same fizyczne uczuce. Wyjątkowo nieprzyjemne, zlapało mnie i trzyma. Wyjątkowo nieprzyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AddictGirl21, to nie jest tak do końca...

Spotkałam w swoim życiu wielu fajnych, zainteresowanych tym co robią, lekarzy, i co więcej, pomagających skutecznie. Także Twoje stwierdzenia to daleko posunięte uogólnienia, naprawdę.

 

-- 22 lut 2014, 21:04 --

 

wieslawpas, prawdopodobnie utrwaliłeś to przekonanie-samopoczucie w skojarzeniu z miejscem. Znam to, przez wiele lat walczyłam z tym i udało mi się wyrzucić z psychiki. To wszystko dzieje się w naszej głowie jedynie, w naszych myślach.

Tak jak wspominałeś - dobry psychoterapeuta jest Ci potrzebny.

 

Może skorzystasz z tej propozycji, słyszałam dużo dobrego o tej Psychoterapeutce, jednak decyzja należy do Ciebie:

 

http://spotkaniepsychoterapeutyczne.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monar84, ja mialam tak samo, w poczatkowej fazie nerwicy nawet mialam paraliz. Nie moglam ruszyc glowa. A najgorsze to bole od skroni do tylu glowy i uczucie jakby mi ktos wibijal gwozdzie 24 na dobe, przez kilka lat. Mi pomogły antydepresanty, od dawna juz nie mam takich boli ani zawrotow (odpukac) ale jakby wrocily to wole brac leki niz czuc ból codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam podobne objawy, sa dni tak jak dzisiaj ze caly czas boli mnie glowa,czuje dusznosci i przez caly dzien mysle o tych objawach. Co chwile mierze cisnienie i puls ale pokazuje w normie. Mam juz dosyc tego a dzieje sie juz tak od 6 miesiecy. Czasami mam takie jakb duszenie w okolicach serca zaraz przechodzi na glowe i czuje jakbym mial zemdlec albo jeszcze gorzej, wtedy musze dynamicznie ruszyc glowa i jakos przechodzi ale serce zaczyna mocniej bic. Nie wiem czy isc do psychiatry po lekarstwa czy nadal walczyc sam z tymi objawami. A powiedzcie jak dziala na Was kawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu po raz pierwszy.Ciesze sie, ze powstalo takie forum. Dzieki Wam czlowiek nie czuje sie tak bardzo osamotniony w swoim cierpieniu. Chcialam Was zapytac, czy macie takie uczucie pulsowania z tyłu głowy jakby potylica, ucisk czasem własnie z tylu a czasem z przodu. Robilam szereg badan niby wyszly ok, a ciagle to mam, i nie potrafie sobie z tym poradzic. Cis. mam w normie - wyregulowane lekami. Dzieki bardzo za jakas odpowiedz, podpowiedz co ja mam z tym robic, bo czasem juz nie mam sily i mam wrazenie, ze zwariuje, a uczucie, ze nie chce juz tak zyc i chcialabym umrzec towarzyszy mi od czasu, gdy pojawily sie objawy - najpierw zaczelo sie od zawrotow glowy-takich nietypowych, bo to uczucie jakby nagle fale przechodzily przez mozg, uczucie omdlenia zwlaszcza lewej strony ciala i glowy, a teraz to pulsowanie w glowie i ucisk.Jak wyzej napisalam mialam badania: tg,eeg,rezonans kregoslupa szyjnego,badanie tetnic doglowowych.Wszystko to wyszlo ok.pomocy,prosze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam potworne dzien w dzien i to z bolami dodatkowo
Witam wszystkich serdecznie !

Ja od wielu lat borykam się z ogromnym problemem nie wiem co mam już robić jestem skrajnie załamany .

Obecnie mam 43 lata a od 20 roku życia mam problemy z nadciśnieniem tętniczym i od 23 lat jestem na lekach przeciwnadciśnieniowych .

Nadciśnienie mam samoistne zmiany na dnie oka drugiego stopnia i wszystko na to wskazuje ,że nadciśnienie mam na tle ciężkiej nerwicy .

Od ponad 10 lat doszły jeszcze u mnie problemy z zawrotami głowy i zaburzeniami równowagi oraz silna napadowa tachykardia serce chce wyskoczyć z klatki piersiowej .

Takie ataki silnych zawrotów głowy najczęściem miewam na ulicy choć zdarzają się też i w domu ale zdecydowanie rzadziej .

Na ulicy gdy taki atak zawrotów głowy mnie dopadnie to nie jestem w stanie ustać osuwam się i kładę na ziemi na środku ulicy mam wrażenie ,że umieram wrogowi bym nie życzył takich odczuć to moja tragedia .

Obecnie biorę trzy razy na dzień lek o nazwie ANAFRANIL 75 Mg trzy razy dziennie i okresowo Afobam 0,5 mg wcześniej brałem Fevarin w maksymalnej dawce oraz Fluoksetynę , Paroxetynę , Elicea , Mirzaten i wiele innych leków .

Mam też problemy z błędnikiem i te problemy z błednikiem nasilają się jeszcze bardziej na tle nerwowym biorę Betaserc 24 mg dwa razy dziennie oraz Cyto Protectin Sr też dwa razy na dzień .

Bywają czasami dni lepsze ale to ciągle wraca i uprzykrza mi skrajnie życie mam już dość czuję się fatalnie. Boję się bardzo często wychodzić z domu to koszmar gdy idę ulicą to mam często zawroty głowy i serce wali jak oszalałe wielokrotnie zdarza mi się kłaść na ulicy bo tak bardzo kołuje mi się w głowie ,że nie jestem w stanie ustać .

Czuję się fatalnie nie wiem jak z tym walczyć , proszę o pomoc ! ! !

I jesze do tego moja samotność mnie wykańcza tak bardzo chciałbym poznać jakąś miłą osobę i nawiązać szczerą przyjaźń która mnie zrozumie i która ma podobne problemy jakie mam ja .

Mieszkam w Łodzi bardzo proszę o kontakt na mój adres mirxkv@gmail.com

 

Serdecznie pozdrawiam Wszystkich i życzę zdrowia proszę z całego serca odezwijcie się brakuje mi bratniej duszy , może razem sobie jakoś uda nam się pomóc z poważaniem Mirosław .P adres mirxkv@gmail.com lub skype xorymirxes448

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szila hej:)

 

mam taka jak ty...bol w potylicy pulsowanie...az sie na buzie robie czerowna..robilam tez tomograf,rezonanas...i nic...tzn musze chyba rezon szyjnego zrobic bo tylko glowy robilam....

ja mam jeszcze bol ucha nieraz....i szczeke zaciskam lapie sie na tym czyli szczekoscisk(((:

ile juz z tym sie meczysz????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×