Skocz do zawartości
Nerwica.com

ave nfz


myselw

Rekomendowane odpowiedzi

aye, melduję się na rozkaz :D

 

Podstawa to TSH i morfologia z rozmazem- TSH przesiewowo sprawdza czy nie ma niedoczynności (nie nadczynności tylko właśnie niedoczynności) tarczycy, wyklucza 90% przypadków schorzeń tego narządu, pozostają co prawda rzadkie przypadki osiowej niedoczynności, ale tutaj dodatkowe badania się wykonuje jeśli są wyraźne objawy, inaczej szkoda kasy.

 

Morfologia wyznacza, czy nie ma większych problemów z funkcjonowaniem organizmu. Rozmaz - czy nie ma poważniejszych infekcji bakteryjnych bądź wirusowych.

 

To są takie najtańsze, podstawowe badania dzięki którym można wykryć większość przyczyn zaburzeń nerwicowych.

 

Druga rzecz - niedobór magnezu, to już z objawów się sprawdza, jako że w kraju nie ma odpowiednich testów (a jak są, to są za drogie).

 

http://www.nerwica.vegie.pl/niedobor_magnezu.html

 

tutaj masz objawy niedoboru magnezu.

 

Reszta badań - zależy jak wyjdą powyższe i jakie są objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin to co tam napisane , szok mam wszystkie objawy niedoboru magnezu :? dosłownie wszysciusienko ...

czyli musze sie wybrac do apteki i sobie zakupic konska dawke magnezu :?

a ten magnez to jaki najlepiej kupic , z jakimis innymi witaminami ??

bo ja sie nie znam zbytnio :P

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:12 pm ]

a co do tej czekolady , to ja jem ja na okragło, tabliczka dziennie bo tak mi sie jej chce , moze moj organizm w ten sposob domaga sie tego magnezu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica natręctw to raczej z nieciekawej sytuacji w domu wynika, jak człowiek sam się zmusza do robienia czegoś, na co tak naprawdę nie ma ochoty, albo do nierobienia czegoś na co ma ochotę. Depresja - tutaj omega 3, czyli mielone siemię lniane powinno chociaż trochę pomóc.

 

Alex, zgadza się, 3x2 tabletki magnezu z witaminą B6 dziennie, do tego osłonowo witaminą B complex, żeby nie wypłukało witamin z grupy B, do tego osłonowo ze 2 razy dziennie wapno rozpuszczalne, żeby zbytnio nie spadło stężenie wapnia we krwi. Po tygodniu powinno być już sporo lepiej, po miesiącu zapomnisz że miałaś nerwicę lękową.

 

No i oczywiście odstawienie kawy, coli i innych takich co to magnez wypłukują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×