Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szpitale/Kliniki/Poradnie/Terapie - adresy, opinie - WĄTEK ZBIORCZY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam dobrej Klinki Leczenia Snu ewentualnie związanych z tym również uzależnień od leków. Czy coś takiego wogóle w Polsce istnieje ?

 

nocny_marek

 

I jak pomógł Panu ktoś? Mam w przypadek znajomego wieloletniego kiepskiego sypiania, że tak sie wyraże, też bym się cos na ten temat dowiedział chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Klinika Sacharuna jest projektem badawczo-leczniczym umiejscowionym w sercu peruwiańskiej dżungli w okolicach Iquitos. Stosujemy nowe, coraz bardziej spektakularne i niekonwencjonalne metody w walce z depresją, bezsennością i urazami psychicznymi. Egzystujemy w czasach, w których człowiek zaszczuty przez systemy industrialne nie ma nawet chwili by zająć się sobą, przeanalizować swoje wewnętrzne zgrzyty i znaleźć przyczynę złej kondycji psychicznej. W efekcie zaniedbujemy własny organizm, ale też ducha. System, który obecnie obowiązuje na Ziemi nie uczy ludzi, jak odkrywać swoją wewnętrzną moc, uzyskiwać równowagę za pomocą określonych technik medytacji-relaksacji, jak urzeczywistniać marzenia. W komercyjnych mediach pokazuje się tylko i wyłącznie polityczną farsę, a także człowiek bombardowany jest nieszczęściami z całego świata by poczuł się "lepiej" i "bezpieczniej". W następstwie ludzie patrzą na siebie podejrzliwie, a sztuczne wzorce sławy, piękna i doskonałości generują kompleksy społeczne. Dlatego znakomita większość ludzkich problemów wynika z braku wolności jednostki - jej podłożem jest schorowany, niestabilny i w każdym calu chaotyczny system wedle którego człowiek funkcjonuje na Ziemi. Czas to zmienić i obudzić się z letargu prowadzącego donikąd !

 

Na szczęście coraz więcej ludzi budzi się ze snu i poszerza horyzonty myślowe, dzięki czemu ostatnimi czasy nastąpił wzrost liczby wybitnych naukowców i lekarzy, którzy lekceważąc szydercze uśmiechy swoich kolegów z zachodu przenieśli się do dżungli by badać niesamowite obszary wiedzy starożytnej, która w naszej cywilizacji już dawno zanikła. W dżungli funkcjonuje w tej chwili kilka ośrodków (np. Klinika Takawasi prowadzona przez francuskich lekarzy, mająca fantastyczne wyniki w leczeniu ciężkich uzależnień narkotykowych i alkoholowych), które za pomocą niekonwencjonalnych metod osiągają świetne rezultaty.

 

Klinika Sacharuna organizuje specjalne sesje pod okiem doświadczonych szamanów i naszego personelu, w których klient/pacjent bierze udział w prawdziwej ceremonii oczyszczenia za pomocą plemiennego wywaru Ayahuasca, inaczej zwanego Pnączem Duchów. Sesje odbywają się z dala od cywilizacji w otoczeniu wszechpotężnej natury. Pacjent całkowicie odcina się od zwariowanej pogoni za pieniędzmi, bez jakichkolwiek represji, nacisków i problemów, z którymi ludzie borykają się codziennie w swoich światach. Wówczas rozpoczynamy właściwy proces leczenia.

 

Mogliście czytać lub słyszeć różne informacje odnośnie Ayahuaski, ale na świecie jest bardzo dużo dezinformacji (szczególnie rządowowo-farmaceutycznej). Ponadto ludzie mają tendencje do krytykowania zjawisk, których nie rozumieją albo nie znają. Wiele osób wierzy na słowo różnym tekstom i artykułom. Jednak należy pamiętać, że jedynie droga percepcyjno-poznawcza pozwala ocenić faktyczny stan rzeczy, ponieważ daje nam unikalną możliwość zbadania zjawiska - poprzez WŁASNE doznanie. W dobie obecnych czasów i stale powiększającej się rzeszy zwolenników Ayahuaski, do której dołączają poważani naukowcy (lekarze, fizycy kwantowi, archeologowie, astronomowie), wartości Yage nie da się podważyć.

 

REZERWACJE MIEJSC

 

Przyjmujemy rezerwacje na nasze sesje programowe dla zainteresowanych osób. Ayahuasca nie tylko pozwala usunąć depresje i urazy psychiczne, ale za jej pomocą człowiek może dokonać transformacji duchowej oraz zrozumieć skomplikowane procesy rządzące Wszechświatem i rzeczywistością fizyczną. Przede wszystkim pozwala te procesy ujarzmić i zrozumieć, a to z kolei daje szansę odnaleźć swoją, własną ścieżkę na Ziemi. Rezerwować można terminy od 15 stycznia w dół. Większość funduszy, jakie uzyskamy podczas pracy w Klinice przeznaczamy na rozbudowę ośrodka by usprawnić wydajność i spektrum badań. Nie będę się dłużej rozpisywał, gdyż wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na naszych stronach internetowych.

 

Zapraszamy:

 

www.ayahuasca.ec (wersja angielska w toku)

www.sacharunaclinic.org (strona w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim)

 

Zanim polecą komentarze w kierunku projektu prosimy zapoznać się z zawartością całej strony oraz forum. Pozwoli to na lepsze zobrazowanie funkcjonowania Kliniki i naszych dalekosiężnych planów związanych z szamanizmem medycznym. Polecamy także autoryzowane artykuły przybliżające te niesamowite zagadnienia.

 

Chciałbym także dodać, że poszukujemy otwartych psychologów, którzy zaakceptowaliby pracę w dżungli i nie bali się wystawić swego światopoglądu na ciężką próbę (zjawiska, których doświadczycie podczas pracy w dżungli mogą wykraczać daleko poza rzeczywistość, z jaką macie styczność na co dzień). Chętnych prosimy o kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś napisać jak jest idę tam pierwszy raz jutro ze skierowaniem pomagają ?wyleczą ? co tak w ogóle robi sie w szpitalu jestem totalnie zdezorientowana i nie wiem co spakować co wziąć co tam będę robić co ze mną czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekawa jak taka hospitalizacja wyglada bo nie wiem czy sie sama jej nie poddac a czy trzeb miec skierowanie na cos takiego ?

 

i czy tam jest prowadzona psychoterapia?

i w ogole czy to sie idzie do normalnego szpitala czy do jakiegos specjalistycznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również proszę o wypowiedzi. Sam jestem ciekawy jak to jest w szpitalu. Czy prowadzone są psychoterapie równocześnie w trakcie pobytu. Czy w ogóle po takim powiedzmy miesięcznym pobycie jest jakaś poprawa? Czy tylko szprycowanie lekami ? Sorry za głupie pytania ale jestem zupełnie zielony w tym temacie.

Narazie nie zdecydowałbym się żeby pójść do szpitala, ale jak mój stan dalej w tak szybkim tempie będzie się pogarszał to chyba za niedługo nic innego mi nie pozostanie....

W moim wypadku, musiałbym ukrywać ten fakt chyba i również przed rodziną. Nie wyobrażam sobie jak bym się czuł gdyby rozeszło się że byłem w szpitalu psychiatrycznym. Ludzie po prostu tego nie rozumieją, szczególnie w mniejszych miastach/miejscowościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wolmed.pl

Właśnie wróciłam z niego, polecam rewelacja.

Dobrane leki sprawiły iż pozbyłam się w 90% lęków. Psychoterapeuci są naprawdę fachowcami. Polecam Ci z całego serca ten szpital.

Samo patrzenie na ceny, może człowieka wykończyć ;)

 

Ja osobiście byłem w Mosznej. Przede wszystkim dużo taniej, ale terapia też trochę poskutkowała :).Z NFZ czeka się nawet do 1,5 roku,prywatnie wiadomo ile ;).

http://www.moszna-zamek.pl/pol/index.htm

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce jechac do tej Mosznej , mnie uzdrowiło patrzenie juz na sam ten zameczek :mrgreen:

psychiatra wypisze mi takie skierowanie??? , tylko qrde szkoda ze sie czeka az tak długo , prywatnie napewno nie pojade :?

nanom1 opowiedz cos wiecej o tym ;)

jakie papiery musze zebrac zeby moc tam jechac ?

wypytuje sie tak bo jeszcze nigdy nie leczyłam sie w takim osrodku , a moze w koncu tam by mi pomogli :?:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychiatra wypisze mi takie skierowanie???

Tak.Wiecej informacji (bardziej konkretne)udzilą Tobie po numerem telefonu ze strony internetowej.

Ale tam trzeba pojechać, a z tym u mnie największy problem.

Jak ja pojechałem ,to i Ty dasz radę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejjj ja tez tam chce , co prawda nazwa mnie troche śmieszy xD ale ja chce.To moze zamiast zlotu w Bieszczadach zrobmy sobie zlot w MosznejxD Ale ceny tragiczne , to prawie jak wyjazd do 4 gwiazdkowego kurortu xD buuu a mnie nie stac na bilet do Rzeszowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALEKS*OLO mysle ze to dobry pomysl ale nie ma szansy na jakies dofinansowanie? bo rodzice powiedza ze nie beda placic za moje fanaberie.

 

Ale fajnie byloby powiedziec znajomym ze spedza sie wakacje w Mosznej :twisted: ( bo zakladam ze wtedy bym mogla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie byloby powiedziec znajomym ze spedza sie wakacje w

 

Ja bym znajomym pokazywała zdjęcia i mówiła, że spędziłam wakacje w luksusowym kurorcie :lol: A niech zazdroszczą!

W sumie to taka dowartościowana się poczułam jak zobaczyłam ten zameczek - bo nie każdy tam może pojechać, a ja mogę, bo mam nerwicę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież to zwykły psychiatryk ........ z wami to chyba już naprawde jest niedobrze.... :shock: !!!!!

Oj przepraszam, ale (nie)zwykły .Z ludźmi których tam poznałem niejedna wódkę wypiłem :D. Poza tym ,nie spotkałem tam człowieka bez średniego wykształcenia, także jest z kim porozmawiać ;).

W kompleksie znajduje się sauna fińska ,solarium. Naprzeciwko jest stadnina koni,gdzie można wypożyczyć konia na godzinkę lub dłużej ;) ,śmigając po okolicznych długich trasach.

20 km od ośrodka jest piękny kryty basen plus sauna i solarium.

Dwa razy w tygodniu są zajęcia tzw. ''społeczności'' jaki i ''opieka'' psychologa raz w tyg. Jest również rozmowa z psychiatrą 2 razy na tydzień (nie po kilka minut ,ale nawet godzinami), prowadzącym jak i dyżurującym .Wieczorami organizowane są małe koncerty w jednej z sal plus tzw.' 'żużel'' ;P czyli potańcówka :lol: . Suma summarum, jestem zadowolony z pobytu w tym pięknym ośrodku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież to zwykły psychiatryk ........ z wami to chyba już naprawde jest niedobrze.... :shock: !!!!!

Oj przepraszam, ale nie zwykły .Z ludźmi których tam poznałem niejedna wódkę wypiłem :D. Poza tym ,nie spotkałem tam człowieka bez średniego wykształcenia, także jest z kim porozmawiać ;).

W kompleksie znajduje się sauna fińska ,solarium. Na przeciwko jest stadnina koni,gdzie można wypożyczyć konia na godzinkę lub dłużej ;) ,śmigając po okolicznych długich trasach.

20 km od ośrodka jest piękny kryty basen plus sauna i solarium.

Dwa razy w tygodniu są zajęcia tzw. ''społeczności'' jaki i ''opieka'' psychologa raz w tyg. Jest również rozmowa z psychiatrą 2 razy na tydzień (nie po kilka minut ,ale nawet godzinami), prowadzącym jak i dyżurującym .Wieczorami organizowane są małe koncerty w jednej z sal plus tzw.' 'żużel'' ;P czyli potańcówka :lol: . Suma summarum, jestem zadowolony z pobytu w tym pięknym ośrodku.

 

Jednym słowem: niemalże spa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, mnie sie od razu kojazy "Lot nad kukułczym gniazdem", albo "Przerwana lekcja muzyki" dzieeeki...

Jest wiele stereotypów. Tylko czy słusznie? Zapewniam ,że to takie samo sanatorium (pacjenci nie biegają tam w kaftanach; nie ma izolatek) jak każde inne leczące np. choroby ukł. krążenia. Jest to obiekt otwarty, nikt tam nikogo nie zamyka na siłę :smile: ,ale po co ja to ''piszę'' ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×