Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2


LDR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrzucić to raczej na skutki uboczne leków przeciw nerwicy. Ogólnie polscy lekarze mają to do siebie, że każdemu wpisują nerwicę kto ma chorobę trochę bardziej skomplikowaną niż przeziębienie - chyba że masz szczęście i trafisz na dobrego.

 

Podstawowe badania które się robi to morfologia z rozmazem i TSH, poczytaj też www.nerwica.vegie.pl - masz tam parę popularnych schorzeń wypisanych.

 

Teoretycznie to może być nerwica, ale ja bym najpierw baaaaardzo dokładnie zbadał co można zbadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tarczycą mogą być związane WSZYSTKIE objawy, jako że hormony tarczycowe sterują niemal wszystkimi funkcjami życiowymi organizmu.

 

O ten jod pytałem, bo miałem niemal identyczny wynik - podniesione FT3 i TSH, ale ja żarłem jod przez miesiąc jak głupi przed badaniem :D Po miesiącu dalszego żarcia jodu drugie badanie, TSH 0,7, samopoczucie jak u noworodka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info...

 

i tak postanowilem zrobic badania krwi na tarczyce jeszcze raz moze sie cos zmienilo i bede mial jakies porownanie....

 

denerwuje mnie jeszcze fakt ze zeby dostac sie do endokrynologa prywatnie musze czekac az miesiac :-)

 

a jeszcze lepsze jest to ze dzisiaj czuje sie dobrze i nic bardzo mi nie dokucza.... zauwazylem ze jak pojde do pracy to odrazu mi sie poteguja objawy... A dodam ze moja praca do stresujacych nie nalezy :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sam sobie terapię na tarczycę zrobić - najpierw USG tarczycy żeby wykluczyć czy są guzy, jak nie ma to badasz przeciwciała (3 rodzaje), jak żadnych nie ma - możesz ryzykować terapię jodem. W sumie i tak całe badania tarczycy sprowadzają się do odpowiedzi na pytania - czy to nie rak, oraz - czy można leczyć jodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami miewałam podobne stany, i im więcej wmawiałam sobie że to napewno jakaś choroba psychiczna, tym bardziej przybierały na sile. Strach przed tym powodował swego rodzaju zapętlenie. Nie wiem czy wyrażam się dość jasno. W każdym razie, kiedy czujesz że to nadchodzi, nie przejmuj się tym, spróbuj się czymś zająć, a napewno przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usg tarczycy juz mialem zrobione... i wszystko wporzadku... przeciwcial nie badalem jeszcze...

 

cytuje wynik

 

Tarczyca polozona typowo.

Plat prawy ma wymiary (szerxapxdl) 20x19x53mm v=10ml

Lewy odpowiednio 16x18x53mm v=7,6ml

Ciesn tarczycy grubosci 3mm

Wielkosc obu platow i ciesni tarczycy prawidlowa

Zmian ogniskowych w tarczycy nie stwierdzam

W prezentacji CD przeplyw nie jest wzmozony.

Szyjne wezly chlonne niepowiekszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak od prawie 6 lat czyli odkąd mam lęki...

Tyle, że ja myśle bezprzerwy, co chwila inna myśl, czy to oglądając tv czy pisząc tu na forum, bardzo mnie to męczy bo nie moge się skupić na jednej rzeczy, jedynie sprzątanie pozwala mi przez chwile nie myśleć... Czyli mówiąc mam problemy z zapamiętywaniem też ( a to chyba też się odnosi do myślenia i moich lęków), koncetracją przy nauce dlatego przestałam się kształcić, Nic prawie z książki nie moge zapamiętać... :(

Jak wy macie z zapamiętywaniem ucząc się, łatwo wam to przechodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc mam problemy z zapamiętywaniem też ( a to chyba też się odnosi do myślenia i moich lęków), koncetracją przy nauce dlatego przestałam się kształcić, Nic prawie z książki nie moge zapamiętać... Sad

Jak wy macie z zapamiętywaniem ucząc się, łatwo wam to przechodzi Question

 

Może studia techniczne?:> tam trzeba bardziej na logike brac pozatym radze suplementacje przez miesiac minimum lecytyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą podwyższone - nie wolno brać jodu, bo tylko pogorszy sprawę. Bierze się hormony tarczycy (bodajże 5 zł / miesiąc), tak aby obydwa (ft3 i ft4) były w górnej granicy normy (albo i nawet lekko poza nią). Jeszcze zależy, jakie miałeś teraz ft4 - jeśli zbyt wysokie, to może być osiowa nadczynność tarczycy. Ogólnie badania wyszły trochę dziwnie, hormony jak przy nadczynności, tsh jak przy niedoczynności.

 

Dodatkowo procesu autoimmunologiczne można próbować zwalczyć metodami naturalnymi, ale o to spytaj jak potwierdzi się ich obecność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie brałam lecetyny a studia techniczne, nie mam matury a po za tym chce kształcić się związenie z medycyną, chce w prszyszłym roku pójść na technika farmacji a jak by mi się udało to zdam mature i zrobie studia magisterskie, tylko, że u mnie w mieście ich nie ma :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to wyszlo to tak :

TSH 4,72 (norma 0,4 - 4,0 uIU/ml)

FT4 1,54 (norma 0,71 - 1,85 ng/dl)

FT3 3,86 (norma 1,45 - 3,48 pg/ml)

tomakin tak wogole to dzieki za wyczerpujace informacje...

 

jeszcze na badaniu zauwazylem nie wypelnione pola ( T3, T4, Anty-TPO Ab, Anty-TG Ab)

 

Te anty to napewno zrobie jak pojde do internistki i poprosze ja zeby je zlecila a te T3 i T4 warto?

 

i tak te badania mam za darmoche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ja słyszałam o nerwicy egzystencjalnej.

 

Wkurzasz się, denerwujesz jak tylko czegoś nie wiesz i już. Mało tego to dól jest tak głęboki, że trudno z niego wyjść.

Podobno ona ma prawo powstać jak się wchodzi w poznanie czegoś i jest się bez świadomości co to jest?.

 

Jak dawać z tym radę?

Koleżanka mówi, ze najlepiej przed czasem zadawać pytania o to co trzeba by wiedzieć na dany dzień.

 

Nabawiłam się jej w momencie odpowiedzialności za całą rodzinę i takiego natłoku informacji, któremu nie byłam w stanie podołać, że nerwy odmawiały mi posłuszeństwa.Temu towarzyszyło znerwicowanie żołądka.

 

Czy może też macie takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T3 i T4 można sobie o kant kuli otłuc, one wychodzą trochę losowo. Anty to są właśnie przeciwciała tarczycy. Hmm, ciężko powiedzieć czy to nadczynność czy niedoczynność, nie mam aż takiego doświadczenia w czytaniu wyników hormonów. To z objawów somatycznych się raczej sprawdza (he, znam parę przypadków gdy pacjenta z nadczynnością leczono jakby miał niedoczynność, można się od tego przekręcić), no ale to zadanie dla endokrynologa który widzi pacjenta na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×