Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

mnie bardzo niepokoi skutek działania trittico: tak silnego drżenia mięśni nóg w życiu jeszcze nie miałem, przy schylaniu cieżko mi utrzymać równowagę. Senność mija szybko, natomiast bardzo źle o tym leku może świadczyć fakt, że ma się straszne luki w pamięci. Naprawdę po angielsku wcześniej nie miałem problemów ze sklecaniem zdań, a teraz jest to dramat - poziom przedszkolaka....Zresztą po polsku wcale nie wygląda to lepiej - brakuje mi słowa praktycznie w każdym zdaniu i jąkam się, po seronilu tego nie miałem i powoli tracę poczucie, że kontroluję swoje zachowani i słowa. Takie objawy świadczą, że jest to bardzo silny lek i trzeba z nim uważać, tak silny wpływ na funkcjonowanie mózgu i całego organizmu na pewno nie jest bezpieczne.....jeśli efekty uboczne nie ustąpią w ciągu 3-4 tygodni mówię pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie!!! Czy to efekt odstawienny czy po prostu nadmiar stresu. Opiszę Wam sytuację jaka działa się ze mną w tym tygodniu

 

Tak jak pisałem wcześnie brałem 2 x 150mg trittico dziennie , ale lek na mnie nie działał więc postanowiłem sam go odstawić po około 2 miesiącach stosowania. Schodziłem troszkę z dawki, ale chyba zbyt szybko. Nie wiem czy to efekt tego zespołu odstawiennego, ale jest ze mną coś nie tak.

Mam ciągły niepokój, jakieś dreszcze, w szyi i gardle mnie po prostu coś ściska - biorę multum pastylek na gardło ale to nie to.

W tym tygodniu miałem jeszcze jedną mega stresującą sytuację - myślałem że moja dziewczyna jest w ciąży. Wpadłem w panikę - trwało to kilka dni. Nie wiem czy ta sytuacja miała na mnie taki wpływ czy to efekt odstawienie leku, ale jest coś ze mną ostro nie tak:/ CHodzę jak mumia, nic mnie nie cieszy nic się nie chcę.

Jutro mam rozmowę o pracę - kolejny etap i boję się że dam ciała.

Chyba zacznę brać po 1/3 tabletki, może zbyt szybko odstawiłem, zby gwałtownie. Wiem że będziecie mi wypominać że zbyt szybko odstawiłem ale chciałem porobić sobie badania krwi i inne badania, więc chciałęm być "czysty" a wyszło :/

Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, reguluje sen, a także podnosi libido osłabione przez zażywane jednocześnie leki SSRI.

Lekarka chciała mi przepisać to w miejsce chlorprothixenu, ale zostaje z chlorem bo na rozluźnienie i sen sprawdza się u mnie świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowidz. Zaczna go stososowac od dzsisaj wieczorej, w sumie powinno go sie brac na noc, ale nie wiem czy tak jak z innymi lekami na godzine przed snem, czy jak. Licze tez na to dzialanie przeciwlekowe i przeciwdepresyjne, bo ze snem na razie na stilnoxie wiekszych klopotów nie mam. zdarza sie nie spac ale ostatnio na szczescie zasypiam na stilnoxie. Ciekawe na ile mocne jest dzialanie przeciwlekowe i przecwdepresjne go trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dawka 150 działa antydepresyjnie, 75 jedynie przeciwlękowo

 

-- 14 lut 2014, 16:20 --

 

Acha, no i Wieslawpas, stilnox to najgorsza rzecz pod słońcem uzależnia jak cholera, dzięki Bogu udało mi się to odstawić i już parę lat śmigam na Tritiko, fajny nieuzależniający lek nowej generacji, jak to moja pani psychiatra za każdym razem podkreśla. Stilnox spuścić w kiblu, feeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_1, mam tabletki 75 mg.

 

Dzisiaj w nocy dobrze mi sie lezalo i odelwakalem zazycie tabletki nasennej. Świtalo juz kiedy żazylem stilnox i 1/3 trittico. Oczywiscie od razu pusl mi skoczyl bo to nowy lek. Ponizaż switało świtu i to mnie denerowowalo nakryłem sobie głowę kurtką, żeby światła nie widzieć. Zasnałem wdaje mi sie po jakies połgodzinie. Czyli szyko ale lto nie wiadomo czy po stilnoxie czy tritttico. Rzecz w tym ze obudziłem sie jak zwykle o 12. Spodziewałem się, że jak zasne tak poźno to też ponzo sie obudze,że bede spał do 14 a tutaj lipa pobutka taka jakbym zasnal zwyczajnie o 3 rano bo to jest moja stala godzina. Jak w koncu nasenie dziala ten trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, Dopiero co bylem u lekarza, nastepina wiyta za kilka tygodni, wiec nie mam recepty. Dopiero co zaczalem brac wiec trzeba tez poczekac troche na skutki.

 

-- 16 lut 2014, 14:52 --

 

Czu na drugi dzień po trittico czuje sie rano takie lekkie zamulenie? Bo to mam rano od dwóch dni a biore właśnie od dwóch dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile sie czeka az rozwinie sie (lub nie :) ) solidny efekt terapeutyczny? Jaka dawka jest potrzebna zeby to zaczelo dzialac przeciwdepresyjnie. Aktualnie jestem na 300 mg. Jest tu w ogole ktos kto trazodonem leczyl nie tylko zaburzenia snu ale tez depresje i mial wzglednie dobre wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×