Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Apetyt... hmm

Przez pierwsze trzy tygodnie na esci schudłam 6 kg, bo mogłam jeść TYLKO wieczorem, rano miałam totalna kluchę w gardle i nic mi nie wchodziło... dopiero wieczorem pojawiał się głód... najpierw jadłam tylko utarte jabłka jak niemowlak i suchy chleb, potem miałam etap rzucania się na słodycze, teraz będąc ponad 9 tygodni na esci apetyt mi niestety dopisuje i jem bardzo dużo...

 

Wojtku - rozumiem doskonale lęk przez tym, że czujesz się nieswojo...dokładnie miałam i miewam jeszcze czasami cos takiego...

 

 

I ja tak mam..tylko ja rano wmuszam w siebie jedzenie, bo waże53 a kurwica i tak mnie wymęczyła że żle wyglądam i niestety wszyscy to widzą...

Ja już po pietwszym dniu pracy...macie chęć poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo żyję...spałam 6 goddzin oduddziłam sie przed budzikiem jakbymczuła że to już ta pora...wstałam z niechęcia,a ak już wstałm to zauważyłam że mam plamy na wewnętrznej stronir rąk..tak jak 2 tygodnie temu, przypadek?nie znikły do teraz może są mniej widoczne..Pytanie czy to ze stresu czy to że najadłam się wczoraj winogrono?co Wy na to?podrzucił mnie mąż bo naautobus nie miałm checi..caly dzień delikatne zawroty,raz bardziej raz mniej...bez lęku wytrzymałam...brak paniki..tylko o 14przez około godzinkeczułam jak mnie nosiło ale do wytrzymania to było, bo kiedyś było to bardzej nasilone.Ogolnie rzecz biorąc myśałam żę będzie gorzej,że będdę kombinowała jakby się zdrwac itp..ale tak się ne stało.Uważyłam że byłam taka troche jakby odrealniona, gdzieś obok, co nie znaczy że unikałam ludzi..wręcz przeciwnie.Właśnie to mnie najbardziej raziło..

Dowiedziałam się kilka rzeczy więc wydajd mi sie że bedę musiała zminić pracę.Miłym akcenem było to że dostałam kika obrazków od moich podopiecznych:-) to było super:-)

 

Tae miezane uczucia troszkę..no ale spędziłam w domu 3 tyg, prawie...aaa jeszcze mialam delikanie spięte mieśnie pośladków,ud i łydek z tym sie borykałam od pazdziernika, trochę mnie plecy bolały.Sfera psychiczna?większość spraw miałamw dupie,bez złych emocji

 

-- 10 lut 2014, 17:49 --

 

A takw ogóle CZEŚĆ wszystkim:-) he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo koszmaru..zadnego bolu brzucha sraki i totalnej spinki, nudności i i bezsilności jak wczesniej....oby było coraz lepiej, zalezy mi zeby zawroty mineły napiecie niepokoje strachy i oby wróciła cheć i zadowolenie:-) to mój plan i bedę codziennie to walkowała aż wbije to sobie do tej makoweczki.Jak u Was?

 

-- 10 lut 2014, 18:05 --

 

Nie bylo koszmaru..zadnego bolu brzucha sraki i totalnej spinki, nudności i i bezsilności jak wczesniej....oby było coraz lepiej, zalezy mi zeby zawroty mineły napiecie niepokoje strachy i oby wróciła cheć i zadowolenie:-) to mój plan i bedę codziennie to walkowała aż wbije to sobie do tej makoweczki.Jak u Was?

 

-- 10 lut 2014, 18:07 --

 

Z tego co czytam to jakiś gorszy dzień dziś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora

W tym momencie bardzo zaluje,ze siegnelam po leki,a konkretnie,ze zdecydowalam sie po raz drugi na farmakoterapie...Esci jest moim drugim lekiem.Cztery lata temu bralam seroxat,przez rok.On postawil mnie na nogi....ale po jego odstawieniu wszystko szybko wrócili...no nie w takim stopniu jak przed leczeniem,no ale....biorac seroxat nauczylam sie radzić z tymi objawami i tego,ze to tylko nerwica....Ale...pate miesięcy temu stracilam prace....ale szybko dostalam druga Warunek byl taki,ze musialabym jechac na dwa tygodnie na szkolenie do Warszawy....i tu zaczal sie problem,bo nie wyobrazalam sobie tego.Codziennie wstając rano nakrecalam sie tym wyjazdem....nue dawali mi to spokoju,aż w końcu postanowilam isc do psychiatry i szybko sie"podreperować",no...to zem sie podreperowala....:)))Dodam,ze wyjazd mial byc w listopadzie...

 

-- 10 lut 2014, 19:42 --

 

Czemu w ogóle istnieje takie cos jak nerwica,czy depresja....?

Niby choroba,a nie choroba....po.....bane to wszystko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl ja też nie wyobrażałam sobie takiego obrotu sprawy, że ta cholerna nerwica tak bardzo przewróci moje zycie do góry nogami wydawało mi się ze jestem silna, a jednak nie ale jak dopadły mnie lęki to myslałam ze zwariuje, teraz jest lepiej ale to jeszcze nie to miewam gorsze dni i czekam kiedy moja dusza będzie spokojna, bo czuję taki cięzar w srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu w ogóle istnieje takie cos jak nerwica,czy depresja....?

Niby choroba,a nie choroba....po.....bane to wszystko....

 

 

Dobre pytanie...i czemu jeszcze do złego samopoczucia psych dochodzą fizyczne...

Oprócz tego że bałaś sie tam jechać to coś jeszcze wróciło?

 

-- 10 lut 2014, 20:07 --

 

To uczulenie sie powiększa..mam wypieki i plamy czerwone..może to być po leku?miał ktoś cuś takiego albo słyszał o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora

Nie,ja sobie radzilam nie źle....ale dwa razy naszlo mnie jakieś odrealnienie i poczucie,ze zaraz zwariuje...ale to zdarzylo sie doslownie dwa razy i trwalo bardzo krótko.....tego bardzo sie wystraszylam i pobieglam od razu do p.dr.Gdybym wiedziala,ze na esci to co mnie wystraszyli przed lekami,będzie trwalo tyle czasu,to w życiu bym sie nie zdecydowala na zadne leki.No ale skąd moglam to wiedzieć.....brakam kiedys seroxat i tak bardzo nie pozamuatal mnie jak to"kosmetyczne"esci....

 

-- 10 lut 2014, 20:16 --

 

Ellora

Moze proszek,moze plyn do plukania tkanin...musisz sie skonsultować z lekarzem i sue doradzić,bo tak ciezko powiedzieć.Pewnie dostaniesz jakieś leki wapno,zyrtec.....ale wiesz,hydroxyzyna tez jest na świąd skory....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×