Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

pika30, bardzo wątpliwe, mogą być minimalne różnice w "mocy" które niektórzy odczuwają nawet między samymi generykami. Moim zdaniem nie ma sensu tak przepłacać za oryginalny Seroxat bo w żadnym stopniu nie przełoży się to na lepszy efekt terapeutyczny a skutki uboczne nie będą mniej dokuczliwe czy inne. 70zł to horrendalna cena jak dla mnie za ten gniot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70zł to horrendalna cena jak dla mnie za ten gniot

faktycznie drogo jak za oryginał . Teraz , po kilku latach na tym specyfiku , nie rózrózniłbym oryginału od generyku , ale gdybym zaczynał przygodę z tym lekiem zdecydowanie wolałbym pierwowzór . Jest lepszy . Znam osobę która jak zaczynała brać Seroxat to czuła sie swietnie i bezx uboków . Po ponad roku i długiej przerwie od tego leku znów wskoczyła na Paroksetyne ,a le generyk i wytrzymała około 2 tygodni , bo uboki były zbyt silne ( czego na orginale nie było ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woowoo, możesz próbować zmienić paroksetynę na inny lek z tej grupy o innym profilu działania np. sertraline, fluoksetyne, oczywiście będzie ryzyko pogorszenia Twojego stanu więc sama musisz podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja znajoma ma jeszcze dla mnie odłożone 2 opakowania Seroxatu za 57 zł ale jak je skończę, to przechodzę na generyk, bo jedno opakowanie oryginału wystarcza mi na 3 tygodnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie ma pewności że to wina generyku, ludzie przy kolejnych podejściach do tego samego leku mogą różnie reagować a może składać się na to naprawdę mnóstwo czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, bardzo dobrze :D

Jeżeli przy zamianie pojawią się uboki, to chyba kurwicy dostanę, bo cieszyłam się, że prawie ich nie miałam przy wchodzeniu na Seroxat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie ma pewności że to wina generyku, ludzie przy kolejnych podejściach do tego samego leku mogą różnie reagować a może składać się na to naprawdę mnóstwo czynników.

 

 

 

też brałem to pod uwagę , ale nawet sam jak lek wyszedł w 99 i zacząłem sie nim leczyć nie czułem żadnych uboków.A były to początki na tym leku .

 

-- 09 lut 2014, 22:04 --

 

Jeżeli przy zamianie pojawią się uboki, to chyba kurwicy dostanę, bo cieszyłam się, że prawie ich nie miałam przy wchodzeniu na Seroxat

mogą sie pojawic lecz wątpie , a jeśli juz to bardzo niewielkie ,,, bynajmniej tańsze od 57 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jest Paroxinor, niecałe 4zł za opakowanie. Bez sensu przepłacać. Brałem z 4 różne generyki sertraliny i nie widzę różnicy. Gdyby jakaś była, to leki nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze lekarza przy najbliższej wizycie, czy zdarzają się przypadki uboków przy zamianie na generyk. Kurde kilka lat wstecz nie zawracałabym sobie głowy taką bzdurą, tylko od razu zmieniałabym, a teraz taka ze mnie boidupa :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, ile już bierzesz seroxat, naprawdę nie miałaś żadnych uboków? to super :) ja oczywiście jeszcze nie łyknęłam tableteczki, tak strasznie się boję. Brałam seroxat 10 lat temu, ale to było wtedy inaczej, mieszkałam u rodziców, mama przy mnie siedziała, łykałam seroxat + afobam i szczerze mówiąc nic nie pamiętam, wiem tylko że non stop spałam, a po dwóch tyg byłam jak nowo narodzona. Teraz jest inna sytuacja, ja sama w domu z 7 miesięcznym dzieckiem, mąż od rano do nocy w pracy.... i co tu robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli już 10 miesięcy, super że tak na ciebie dobrze podziałało, a w jakiej dawce bierzesz? zaczynałaś od razu od całej tabletki czy stopniowo? ja mam od razu łykać po całej 20mg. Bierzesz na noc czy rano bo o to zapomniałam spytać lekarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecień-listopad 20mg listopad-do teraz 30 mg. Zaczynałam od 5 mg i zwiększałam co tydzień o 5 mg. Cały czas biorę rano. Lepiej nie bierz całej dawki od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja chcę od razu łykac po 20 źeby szybko zadziałał i było już ok.

PIka30 błąd . Nie ryzykuj , szczególnie jak masz pod opieką małe dziecko przez cały dzień. Zacznij od 5 mg , no ew. góra 10 mg , ale nie więcej . Znam dobrze ten lek , chyba juz 4 rok na nim jadę , a i wcześniej lata całe ten z nim eksperymentowałem. U niektórych początki mogą byc trudne ,ale z czasem , jeśli lek zaskoczy ,,,żyć nieumierać ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez biore zamienniki i nie narzekam, tylko musze sobie jakies badania porobic bo czuje, ze krew jest jakas rozcienczona, czesto nia smarkam w chusteczke itp itd. Wartburgiem sie uczylem jezdzic ! i to juz z pretem w podlodze do zmiany biegow bo galka bym tego nie nazwal ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jem 40 mg Paroksetyny 20mg rano 20mg wieczor + Mianseryna 30mg na wieczór. Sama paroksetyna mnie usypiala po dodaniu 30mg Mianseryny sennosc znika co do efektow jest lepiej,ale zeby dac szersza opinie potrzeba jeszcze troche czasu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie na ciebie podziałał, bo ja chcę od razu łykac po 20 źeby szybko zadziałał i było już ok.

 

 

10 mg od razu zadziałało. Nie szalej, tylko podziel dawkę. Jak już tak bardzo chcesz, to możesz zacząć od 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×