Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Alkohol mnie bardzo rozluźnia. Na tych antydepresantach mam strasznie napięte mięśnie. Po alko wszystko to schodzi. I przez to trzeba uważać, żeby nie polubić alkoholu za bardzo.

Niestety żadne tabletki nie działają na mnie tak dobrze, jak piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzecie leki i pijecie, bez żadnych ubotków?ja mam obawy

Jedyny ubok, to napisałem już wyżej.

A plus jest taki, że kac jest dużo mniejszy na drugi dzień.

Pytałem mojej lekarki jak jest z piciem na paro, to powiedziała, że z umiarem można.

Oczywiscie kazdy alkohol mozna w duzych ilosciach, byle z umiarem ;-)

Juz tlumacze, o co w tym chodzi. Kazdy czlowiek jest inny i inaczej reaguje na alkohol. Alkohol rozklada sie w nerkach i glownie w watrobie. Przez watrobe wytwarzane sa enzymy, ktore zwalczaja te "trucizne" (alkohol nas truje i stad jest tzw "upojenie"). Potem odpowiednio przetrawiony trafia do nerek, ktore tez odpowiednio traktuja alkohol (stad tez won alkoholu w moczu nad ranem, bo wiekszej libacji) i rowniez walcza z trucizna. Nerki i watroba to nasze "filtry".

 

No i wracajac do "mocnej glowy"... Kazdy czlowiek ma inna tolerancje na alkohol, bo u kazdego czlowieka inaczej chemia dziala w ciele. Sa 50kg kobiety, ktore wypija masakrycznie wieksza ilosc od 120kg mezczyznianej krowy o wzroscie 200cm (przyjmujac, ze obydwoje pija "z doskoku") i tylko dlatego, ze tej kruszynki organizm lepiej filtruje alkohol.

 

Np u palaczy jest wiekszy tzw "kac" z tego powodu, ze "nasze" (jestem palaczem) filtry organizmu - tj nerki i watroba - jednoczesnie przyjmuja w trakcie libacji zarowno nikotyne, jak i alkohol.

 

Zem jebnal posta ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak wychodze z zalozenia,ze albo leki,albo alkohol....ale to tylko moje zalozenie:)

Zajebiscie slusznie i ogromnie szanuje.

 

-- 07 lut 2014, 22:14 --

 

Alkohol mnie bardzo rozluźnia. Na tych antydepresantach mam strasznie napięte mięśnie. Po alko wszystko to schodzi. I przez to trzeba uważać, żeby nie polubić alkoholu za bardzo.

Niestety żadne tabletki nie działają na mnie tak dobrze, jak piwo.

To jest wlasciwie puenta mojego posta na temat alkoholu, ktorej nie potrafilem z siebie wyrsztusic, bo zabraklo mi chyba oczytania. Czy czegos tam ;_; Dziekuje Luki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kawa?, nie wiem czemu ale po esci jest mi jakby zimniej jak się zasiedzę w chacie no i to skołowanie z jakąś alienacją.

Nie powinno byc Ci zimniej. Raczej kwestia autosugestii. Kawa podnosi cisnienie, pobudza Cie, przyspiesza przeplyw krwii, jednoczesnie rzecz biorac - powinno by Ci cieplej. Autosugestia. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do swojego wczesniejszego posta - Ja na przyklad sie poce jak swinia po porannej kawce. Nie jest mi zimno, nie jest mi cieplo, nie rozumiem jak to dziala wiec zwalam na niewiedze, i poce sie jak swinia przez godzinke czy cos, po porannej kawce. Coz poradze. Nie przejmuje sie tym, bo przestalem sie przejmowac fizycznymi ubokami drazetek szczescia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź polarny w tropikach

Niedźwiedź polarny wykształcił odpowiednie mechanizmy, które pozwalają mu przetrwać w usłanej lodem i śniegiem zimnej Arktyce. Dla każdego jest oczywiste, że nie poradziłby sobie w ogólnie bardziej przyjaznym środowisku ciepłych egzotycznych tropików. Ciepło by go zniszczyło. Czy ludzka psychika potrafi również wykształcić takie mechanizmy adaptacyjne, że lepiej będzie sobie radzić w mroźnym klimacie emocji pozbawionym ciepłych uczuć niż w tropikalnych sceneriach tętniących życiem, miłością i czułością? Jeżeli tak, to czy to prawidłowy mechanizm adaptacji tak jak w przypadku niedźwiedzia? Więcej o tym w następnym rozdziale "Gdy dobroć zaczyna ranić"

 

to tylko kopia tekstu, wiec nie bedzie zadnych nastepnych rozdziałów bo to nie ten temat, ale daje bardzo ogolną odpowiedź na to co pisalas Elmopl

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh ja wiem, ale pytam czy kawę pić mogę, jak np. biorę tabletkę a potem sobie wypiję. Ale mi jest po prostu jakoś tak dziwnie :shock: a i ta potliwość jest, przynajmniej pod pachami się pocę więcej, tak mam często z nerwów.

 

Spokojnie mozesz wypic kawke, o ile nie masz problemow z sercem, albo nie jestes cisnieniowcem.

 

Nawet na 5 minut po lyknieciu esci.

Pokusilbym sie nawet o stwierdzenie, ze moznaby nawet kawa go zapic, no ale pozostanmy przy zapijaniu lekow woda.

 

PS Mi sie po kawie TYLKO lewa pacha poci. Tylko (a co smieszne, nie jestem mankutem). Wlasnie z niej cieknie jak ze swini. Smieszy mnie to w sumie :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Mi sie po kawie TYLKO lewa pacha poci. Tylko (a co smieszne, nie jestem mankutem). Wlasnie z niej cieknie jak ze swini. Smieszy mnie to w sumie :D

 

A nie zapominasz posmarować kulką antyperspirantem lewej pachy? Taka sugestia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poty szczególnie nocą. Jak się kładę spać, to otwieram okno żeby nie było za ciepło.

Koło 2 w nocy budzę się zlany potem i zamykam to okno, bo zimno a ja mokry.

Taka uroda paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×