Skocz do zawartości
Nerwica.com

GABAPENTYNA (Epigapent, Gabagamma, Gabapentin TEVA, Neurontin, Symleptic)


zaqzax

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      8
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde porabalem tematy XD

 

-- 11 sty 2014, 13:12 --

 

dzień #4, zauważyłam, że godzinę po przyjęciu kapsułki robię się senna i owa senność utrzymuje się przez około 2 godziny. możliwe, że utrzymywała by się dłużej, ale nie chcę tego sprawdzać, tylko walę w siebie kawę z cukrem, gdyż mam tyle roboty na głowie, że jeśli pozwolę sobie na zjazd, to będzie ze mną kicha.

No to witaj w klubie zjazdowiczów XD Jak bralem 600tke to musialem dzielic 1-1-2 . Jak bralem 300mg rano jak kazala lekarka to 30min po zarzucie bylem w stanie agnoalnym. Pocieszę cie jeszcze ze pomimo iz bralem to cudowne placebo przez 4 msc. to efekt ten jest nieprzemijajacy i wynika z samego faktu przyjecia tabletki z sub. o super szybkim polrozpadzie, a nie jak przy SrakaStulejaRostowskiImpotent ze mija po jakims czasie i nie wynika z ogromnych wahan subs. czynnej w surowicy.

 

Mnie takie opowiastki zdumiewają. Przy dawce 3x800 brak jakichkolwiek objawów ubocznych. W stosunku do takich leków jak np. Fenactil, Haloperidol czy Tisercin to objawów ubocznych zupełnie brak. zupełnie. Jeszcze bym rozumiał bóle głowy- te miałem po topiramacie (choć ten lek jest używany w bólach głowy- ale nie u mnie).

Ale senność czy zamulka po gabapentynie? Nic z tych rzeczy. Zero absolutne.

Bo ten post był odnośnie moklobemidu, a nie gabapentyny XD :P Przecie edytowałem , że porąbałem działy i zostawiłem ku przestrodze :D Gaba jeszcze przede mną !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde porabalem tematy XD

 

-- 11 sty 2014, 13:12 --

 

dzień #4, zauważyłam, że godzinę po przyjęciu kapsułki robię się senna i owa senność utrzymuje się przez około 2 godziny. możliwe, że utrzymywała by się dłużej, ale nie chcę tego sprawdzać, tylko walę w siebie kawę z cukrem, gdyż mam tyle roboty na głowie, że jeśli pozwolę sobie na zjazd, to będzie ze mną kicha.

No to witaj w klubie zjazdowiczów XD Jak bralem 600tke to musialem dzielic 1-1-2 . Jak bralem 300mg rano jak kazala lekarka to 30min po zarzucie bylem w stanie agnoalnym. Pocieszę cie jeszcze ze pomimo iz bralem to cudowne placebo przez 4 msc. to efekt ten jest nieprzemijajacy i wynika z samego faktu przyjecia tabletki z sub. o super szybkim polrozpadzie, a nie jak przy SrakaStulejaRostowskiImpotent ze mija po jakims czasie i nie wynika z ogromnych wahan subs. czynnej w surowicy.

 

Mnie takie opowiastki zdumiewają. Przy dawce 3x800 brak jakichkolwiek objawów ubocznych. W stosunku do takich leków jak np. Fenactil, Haloperidol czy Tisercin to objawów ubocznych zupełnie brak. zupełnie. Jeszcze bym rozumiał bóle głowy- te miałem po topiramacie (choć ten lek jest używany w bólach głowy- ale nie u mnie).

Ale senność czy zamulka po gabapentynie? Nic z tych rzeczy. Zero absolutne.

 

Czyli kolejne potwierdzenie małych uboków neuroleptykow, zwłaszcza przy ich wprowadzeniu

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc minął miesiąc... zdarzyły mi się delikatne szarpnięcia, ale nie takie, żeby poszybować ku całkiem innej fazie... zdarzyło mi się drasnąć żyletką... zdarzyło mi się rzygnąć... musiałabym zwiększyć gabę, a to już poważne koszty. jednak działanie porównywalne do convu [oczywiście do convu w niskich dawkach]. tak więc wracam do sprawdzonego kwasu walproinowego 1500mg, który dalej łączę z niską dawką topiramatu. gdyby nie cena, to gabę oceniam na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma_baker, Skoro bierzesz dwa stabilizatory tj. walproinian i topiramat; to po co do tego jeszcze dwa neuroletyki (arypiprazol i kwetiapina)? Depresyjnie zabezpiecza Cię fuoksetyna 60mg, a maniakalnie stabilizatory. Nie myślałaś żeby wyrzucić dwa leki tj. jeden stabilizator i jeden neuroleptyk? Zostać np. na Depakinie i Abilify oraz fluoksetynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki z grupy SSRI czy mianseryna obniżają próg drgawkowy, co u mnie miało miejsce. Gabapentyna mi to normalizuje. Poza tym uwolniła mnie od bólów neuragicznych nerwu V twarzy. Działa też dyskretnie acz wyraźnie wyciszająco (absolutnie nie zamula i nie uzależnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go stosuje dość długo jestem na dawce 2400 mg :smile:

Chwale sobie ,jeden z lepszych leków które biore wraz z kwetiapiną :smile:

Biorę na lęki i wszystko co z nimi związane.

Co do działania na bóle pleców i innych cześci ciałą dotkniętych przez uszkodzenie nerwów ,gabapentin działa mega dobrze ;)

Ja miałem problem z plecami po kilku dniach jak ręką odjął.Dziwie się ,że mało osób go stosuje możliwe ,ze ze względu na cene która nie jest ciekawa...Ja biorę te z tevy...Jest oryginał i jeden generyk ,nie widziałem innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, zasiałeś we mnie trochę optymizmu. Ja mam napięte całe ciało, również plecy i obwiniam za to właśnie lęk, który siedzi pod skórą. Ja się do tego już przyzwyczaiłem, ale moje ciało najwyraźniej nie. Powiedz mi, skoro długo bierzesz "gabę": czy nie rośnie Ci tolerka i czy masz jakieś uboki po nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami Uboków niemam żadnych ,ani na początku nie miałem ;)

Zaczynałem od 800 skonczyłem na 2400 mg i dość długo jadę na tej dawce ,nie widzę potrzeby zwiększanie działa jak należy ;) Byłem na samej kwetiapinie i lęki mi się pojawiała dodając do tego gaba zniknęły ;) A brałem naprawdę sporą ilość SSRI także na twoim miejscu bym spróbował ;)

Licz się z tym ,że za opakowanie 400 mg zapłacisz 80-90 zł 100tabsów ,kup 200 mg na początek 100 się nie opłaci brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×