Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ja juz po wizycie u pani doktor musiałam trochę swoje odsiedzieć bo ja chodzę na NFZ miałam szczęscie bo trafiłam naprawdę do bardzo dobrej lekarki, biorę nadal elicea 10 mg. Ostatnio miałam jedniodniową jazdę ale się nie poddałam i wygrałam, oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tez sie leczy. Powiedz to psychiatrze. O ile sam sobie nie zapodajesz lekow, tylko idziesz zgodnie z tym, co Ci lekarz kaze lykac, to chyba nie ma sie czego obawiac? No chyba, ze masz lekarza, ktory Ci wypisuje dropsy jak leci, zgodnie z Twoim zyczeniem, to wtedy bym zmienil lekarza i zastanowil sie nad soba.

Nie, ale pierwszy raz biorę leki i najmniejsze odchylenia muszą mnie dziwić, kurde to co będzie po tygodniu brania....

Ale wszystko mogę zrozumieć, jednak to jest już przegięcie:

U pacjentów przyjmujących leki z tej grupy obserwowano zwiększone ryzyko złamań kości. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie..nie przerażaj się ja przez pierwszy tydzień wyjęta byłam z życia- dosłownie nic oprócz łóżka mnie nie interesowało, ale z czasem..jest coraz lepiej...mi bardzo pomogło bycie tu , polecam bo to bardzo warościowi ludzie..( tak mi się wydaję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie..nie przerażaj się ja przez pierwszy tydzień wyjęta byłam z życia- dosłownie nic oprócz łóżka mnie nie interesowało, ale z czasem..jest coraz lepiej...mi bardzo pomogło bycie tu , polecam bo to bardzo warościowi ludzie..( tak mi się wydaję)

ok, wszystko zależy od organizmu, kwestia indywidualna.Ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko mogę zrozumieć, jednak to jest już przegięcie:

U pacjentów przyjmujących leki z tej grupy obserwowano zwiększone ryzyko złamań kości. :great:

 

 

Takie ryzyko jest tae same jak te skutki uboczne na ulotce-w każdym leku.co nie znaczy że tak musi sie stać...rozumiem twoje myślenie bo jeszcze 2.5 tyg miałam podobne..a żyje i mam się nie najgorzej...lat27

 

-- 07 lut 2014, 15:54 --

 

Krista?!jesteś?pociągnijmy Twój temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tez sie leczy. Powiedz to psychiatrze. O ile sam sobie nie zapodajesz lekow, tylko idziesz zgodnie z tym, co Ci lekarz kaze lykac, to chyba nie ma sie czego obawiac? No chyba, ze masz lekarza, ktory Ci wypisuje dropsy jak leci, zgodnie z Twoim zyczeniem, to wtedy bym zmienil lekarza i zastanowil sie nad soba.

Nie, ale pierwszy raz biorę leki i najmniejsze odchylenia muszą mnie dziwić, kurde to co będzie po tygodniu brania....

Ale wszystko mogę zrozumieć, jednak to jest już przegięcie:

U pacjentów przyjmujących leki z tej grupy obserwowano zwiększone ryzyko złamań kości. :great:

W umnie w ulotce na pierwszym leku bylo "Zgon." w efektach ubocznych, takze szczerze mowiac wolalbym sobie zlamac reke, niz umrzec :D Kpie oczywiscie z ulotki. Sie nie boj, bedzie dobrze. Po to sa te leki, zeby bylo dobrze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym pociągnięciem tematu pisałam do kristy...chyba się nie zrozumieliśmy

 

-- 07 lut 2014, 16:23 --

 

A z tym pociągnięciem tematu pisałam do kristy...chyba się nie zrozumieliśmy

 

-- 07 lut 2014, 16:35 --

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych..Biorę elicee od 2.5 tyg i zauważyłam że potrzebuję mniej snu bo po 5,6 godzinach czuję się wypoczęta,zwarta i gotowa do działania..a przed kuracją 8 godzin minimum a w weekendy zdażało się nawet po 10..miał ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cesc popołudniowa pora :D ja juz w domku, po pracy, odpoczywam, miziam sie z kocurkiem. Niestety w weekend pracuje. Zazdroszczę tym, co odpoczywają.

Luki, mam paro kupione ale wahań sie. Z jednej strony esci coraz lepiej trybi w ostatnim tygodniu, a z drugiej boje sie ze dopadna mnie uboki, na co pracując nie mogę sobie pozwolić. Gdybym siedziała w domujuz dawno bym zaeksperymentowala. :mrgreen: moje samopoczucie w najbliższych dniach zdecyduje o tym

Eliora, ja na początku esci potrzebowałem z kolei dużo snu, wiecej niż zazwyczaj, ok 10 H,, problemów ze snem nie miałam i nie mam

 

-- 07 lut 2014, 18:07 --

 

Gradrec, ja na zanim zaczęłam brać esci byłam w takim fatalnym stanie, ze ten zgon z ulotki nie zrobił na mnie wrażenia. Wolałabym chyba go zaliczyć niż tak męczyć sie jak wtedy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora

U mnie....cuezko mi nazwac ten stan....napewno jest lepiej niż bylo choćby tydzień temu....ale to nie jest to co powinno byc.Fakt na10mg,jestem dopiero tydzień....ale wkurza mnie ten stan,bo orzd esci umialam sobie radzić z lękami napadowymi....a teraz,czuje się jakbym cofnela sue do okresu,gdzie dopiero zaczynalam walke z nerwica...

Dzisiaj czulam lęki,niemoc i poddenerwowanie,czulam suw niezbyt dobrze,ale u tak pojechalam z synem na lyzwy.Kiedys wlasnie rak wakczylam z moimi"bolaczkami",teraz,musiala mi towarzyszyć mają,bo balam sie sama jechac.

 

-- 07 lut 2014, 18:13 --

 

Tojaaa

Na ile oceniasz poprawe na esci?Poprawilo sie cos w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale walczysz, coś robisz...to same plusy, daz radę:-) u ie też szału nie ma ale jakieś postępy są

 

-- 07 lut 2014, 18:52 --

 

Rozumiem Cię bo ja na 10 jestem prawie drugi tydzeń...jeszcze troszkę cierpliwości, będzie coraz lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×