Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wszystko się opiera na tym że mam trójkę małych dzieci i najstarsza córka chodzi do zerówki i jak mam atak to nie daje rady jej odebrać i muszę się prosić ludzi a ci wszyscy się na mnie drą że jestem beznadziejną matką. po takim czasie w końcu w to uwierzyłam :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaturalWonder bardzo bym chciała,żeby tak było jak piszesz,że się nic nie stanie. Niestety u mnie tak nie jest :(

 

A czy w ogóle przez stres można stracić przytomność ? Jestem trochę monotematyczna, ale mam takie dni,że już nie mam siły na nic, na jakąkolwiek aktywność, a już w szczególności na wyjście z domu i walką z kolejnym atakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tego co pisza wszedzie, nie mozna przez stres stracic przytomnosci. Ale niektore osoby maja łatwosc w mdleniu, i zdarza im sie czesciej niz innym (nie wiem - przez niskie cisnienie czy jakie inne problemy). A stres dziala wrecz odwrotnie - pobudza, zwieksza cisnienie itd. Wiec chyba naprawde trzeba miec jakies super predyspozycje do mdlenia, zeby mdlec w czasie stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja witam po dosc dlugim czasie,....ze mna chyba lepiej pracuje, ..lekarz mowi ze jest ok, zmniejszamy leki, ale ja w srodku caly czas walcze ze sobą, ...teraz pogorszyl mi sie wzrok w lewym oku, wiec mam opcje na stwardnienie rozsiane albo guza , ..i tak wkolko. masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satinela, ja przyjełem taktyke godzenia się, jak przychodzi jakas mysl o chorobie to myśle>dobra niech będzie>ale przez to umżesz> dobra ile można szukać i znajdywać i tracic, szukac znajdywac i tracic, szukać znajdywac i tracic.

 

dla mnie gorsze od tych mysli są dołki psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry wieczor :D

Zapytam z ciekawosci czy ktos z Was miewal takie trwajace doslownie ulamek sekundy utrate swiadomosci ? To nie jest utrata przytomnosci ale taka krotkotrwala niewazkosc osobowosci, ze traci sie kontrole nad soba. To trwa jak mgnienie oka ale jest bardzo nieprzyjemne bo nie wiadomo co sie ze mna dzieje. Okropne uczucie ! Czy ktos z Was przezyl cos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, :pirate:

 

-- 07 lut 2014, 00:14 --

 

nova_2013, :papa: Wiesz co, mi sie wydaje, ze ja takie cos miewam jak nieraz mi miga swiatlo przed oczami, np. jak jade samochodem. Wtedy tak mam wrazenie jakbym na sekunde stracila swadomosc, i takie to nieprzyjemne jest :-/

A z kolei w marketach z takim ostrym swiatlem, czesto mam tak, ze czuje sie jakbym za chwile miala tak stracic swiadomosc :-/ tez tego nie lubie i staram sie wtedy wychodzic ze sklepu, bo i tak nei jestem w stanie na nic patrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka nerwa, i neon

wrocilam do pracy od 1 lutego chociaz dostalam dalsze zwolnienie na luty, ale to siedzenie w domu zle na mnie wplywalo wiec zadecydowalam o powrocie do obowiazkow. I nie zaluje :mrgreen: 1,5 miesiaca laby i obijania sie w zupelnosci wystarczy. Od 18 lutego rozpoczynam psychoterapie a pod koniec lutego terapie behawioralna wiec dbaja o mnie lekarze az milo. Co u Ciebie nerwa? Za dwa miesiace wracasz do kraju tak ? I pewnie Twoje napiecie odpuscilo bo juz nie bijesz sie dluzej z myslami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013, no taka prawda - jednak jak czlowiek musi gdzies wyjsc codziennie i skupia sie na czym innym to tylko pomaga w pozbyciu sie tej calej nerwicy. Ja teraz siedze w domu, bo szef wyjechal na tydzien :) i tak juz czuje, ze pewnie za dobre to nie bedzie... Ale staram sie pracowac jak najwiecej.

U mnie w miare ok, lękow w sumie nie mam, ostatnio nawet codziennie do pracy chodzilam :) Takze nie jest zle, choc przeraza mnei troche ile bede musiala pozalatwiac rzeczy przed wyjazdem, i z mieszkaniem i z praca i takie tam rozne :zonk: Ale z drugiej strony sie ciesze na tą zmiane :) :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten okres chorobowego zdazylam przeczytac 5 madrych ksiazek o panic attack, jak sobie radzic ze stresem, jak relaksowac i wplywac pozytywnie na zdrowie i swoje mysli. Dzieki temu forum znalazlam mase interesujacych ludzi i dzis jestem zupelnie inna osoba.

 

Tyle we mnie radosci i szczescia, ze moglabym gory przenosic. Odzyskalam dawna siebie. Dzis coprawda dziwka nerwica znow zasmiala mi sie w twarz ale juz jej sie nie boje. Pozbylam sie tego blokujacego strachu przed nastepnym atakiem paniki i widze, ze zaczyna sobie odpuszczac te gierki ze mna. Przestalam ja karmic swoimi myslami i skanowaniem moich symptomow i ona chyba zaczyna wymierac smiercia gllodowa bo zabraklo jej pozywki hehehe :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013, :great: no to super!!!! :)

Ale dokladnie, tez zauwazylam, ze im mniej sie obawiamy ataków, i lęków. Im mniej o tym myslimy - tym one wlasnie nei przychodzą.

Ja ostatni mialam wieczorem taką mysll (no troche glupią przynaje), ale tak pomysallam... ze kurde dawno nie mialam ataku, i co prawda poza domem nie chcialabym miec, ale tak w domu, w bezpiecznym otoczeniu - tak pomysallam, ze troche mi brakuje tej dawki adrenaliny :P tak pewnie jak po skoku bungee czy cos. I tak myslalam - przyjdz ataku! chce sie pobac chwile jak na dobrym horrorze. Ale nic nie przyszlo jak chcialam.... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, tak naprawde jednemu pomaga costam a drugiemu co innego, wiec najlepiej... probowac wszystko po kolei :P

Ja teraz znowu wczoraj zaczelam nowe podejscie do problemow (takich codziennych) bo zawsze sie przejmuje wszystkim, martwie itd. A gadalam z kolega, ktory taki wyluzowany i caly czas tylko "A co Ty sie przejmujesz?" i pomyslalam... a w sumie faktycznie, nie bede sie niczym przejmowac. I tak najpierw na siłe pewnie bede to robic, ale zobaczymy czy po czasie wejscie w krew :D

 

-- 07 lut 2014, 11:44 --

 

A wiecie co, ja nei wiem co jest dzisiaj grane, bo okres wczoraj dostalam i jak mam okres to oczywiscie czuje sie kiepsko, i cala noc do dupy, zle dosyc spalam, brzuch bolal. Ale.... rano jakos taki mam dobry stan! taka lekkosc fizyczna i psychiczna, radosc i w ogole. Az nie wiem co jest grane, tym bardziej po takiej ciezkiej nocy spodziewalam sie beznadziejnego dnia! Moze to jakos hormony tak dzialaja... Bo jeszcze za wczesnie troche, zeby moje nowe podejscie zaczelo dzialac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żona czuje się dobrze, dziękuję :) młody rośnie jeszcze 3 miesiące. No mam problemy ze snem. Albo zasypiam bez problemu prześpię ze 4h i później już rzucam się śpię takim płytkim snem, zaczynam wsłuchiwać się w siebie. A są też noce, że w ogóle nie mogę spać. Najlepsze jest to, że nawet jak mam dni dobre bo jest ich już coraz więcej to noce i tak są kiepskie. Lekarz twierdzi, że wszystko się ciągle we mnie kumuluje i w nocy muszę mieć lęki i nie śpię (sen wartownika) dodatkowo często latam do wc w nocy tak jak w czasie ataków parcie na pęcherz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×