Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

ket.jow,

cześć,

Ja biorę esci od 9 tygodni, od 9. dnia 10 mg (wcześniej 5mg). Jazdy miałam nieziemskie:(

Piszesz o bezsenności, hmm, właśnie z nia walczę od kilku dni. Żeby byłó śmieszniej, miałam ja jako ubok na wejściu... tzn. pierwszy tydzień totalna bezsenność, nawet stosowany doraźnie klonazepam niewiele pomagał, dostałam mirtazapinę na noc, z kolei po niej spałam po 16 h, więc po 3 dniach odstawiłam... przy wchodzeniu na 10 mg znowu podobnie, ale po 2 tygodniach bezsennościach zniknęła i od 6-7 tygodni spałam jak zabita, nie budziłam się w nocy... niestety, coś, tylko nie wiem co się stało, że od kilku dni nagle znienacka, nie zwiększając dawki, znowu jednej pięknej nocy pojawiła się bezsenność. Ja zasypiam, ale budzę się zawsze koło 3.00 i do rana już nie zmrużę oka, a że jestem nocnym markiem i chodzę spać miedzy 1 a 2 w nocy, to efekt taki, że po 1,5 h się budzę i już do rana nie śpię...

czytałam, że przy zwiększaniu dawek jest kilkudniowa bezsenność, ale w moim przypadku pojawiła się, gdy była stabilna dość poprawa. Okazało się to wszystko niestabilne:(

 

A bierzesz cos doraźnie na sen?

 

Probuje zasnac do 1 i sennosc nie przychodzi a jak przyjdzie to sobie jest sennosc, ale ze spania nici. Zasypiam nad ranem, lipa. Rano źle się czuje przez niewyspanie ale 20mg Esci ktore biore od 4 tyg zaczyna dzialac.Zaczynalem od 10mg. Mam nadzieje ze wiosna troche pomoze, ale ogolnie nie jest zle.

 

Słuchaj doraźnie na sen dobrze działa hydroxyzyna -na mnie 25mg. Ale staram sie jej brac jak najmniej no bo wyobraz sobie: Esci + hydroksyzyna + pantoprazol na żolądek od ktorego sie kreci w glowie + bezsennosc = rano jestes workiem suchych niekumatych szyszek, a chyba tego nie chcemy :) Wiec ograniczam sie do Esci i czasami lek na zoladek.

 

ALE hydroksyzyna na sen jest b.dobra - mozna czasami wziac godzinke przed snem 25mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ket jow

A Ty jestes zadowolony z esci?Poprawil Ci nastrój,zlikwidowal lęki?

 

-- 06 lut 2014, 17:51 --

 

Nova

Podpisuje sie pod Teoim wielkim,niebieskim drukiem:)

Lunatic,trzymamy za Ciebie mocno,mocno kciuki.Wierze w to,ze Ci sie uda.Badz twardzy jak stonka ziemniaczana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ket jow

A Ty jestes zadowolony z esci?Poprawil Ci nastrój,zlikwidowal lęki?

 

U mnie (po 4 tyg Esci 20mg od wczoraj. Wcześniej 10mg) jest tak:

 

DZIEŃ:

 

- Plusy:

 

* Ciężko wpaść w lęk

* Myśli się racjonalniej

* Humor lepszy

- Minusy:

* Jednak czuć, że się bierze tabsy, ale to drobnostka. Nie ma takich zawrotów głowy jak po Buspironie (Spamilan)

* Tu kwestia indywidualna, dla niektorych może to być plus - dłużej się dochodzi ;)

 

NOC

 

- Plusy

 

* Też ciężej wpaść w lęk (Jak ktoś się wsłuchuje w siebie i analizuje wszystko, w tym myślenie, to nawet poprawa wyda mu sie niepokojąca ;)). Chociaż łatwiej o lęki nocą, bo jest sie samemu ze sobą.

 

- Minusy

 

* BEZENNOŚĆ

 

PS: Ket.jow to od tyłu Wojtek jak coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

czyli jednak działa na Ciebie nasennie ten lek w ciągu dnia?

Nigdy tak nie miałem wcześniej. Dzisiaj mnie po prostu pozamiatala paro. Jestem w łóżku już. Oczywiście jak na złość, teraz nie mogę zasnąć.

 

-- 06 lut 2014, 20:24 --

 

Zazwyczaj było tak, że byłem aktywny przez 20 godzin, a dzisiaj tak jebnelo, że aż nie dowierzam. Tym bardziej, że spałem tak strasznie długo, co też mi się nie zdarzyło od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

U mnie bylo odwrotnie....ta senność do ok.4tygodnia,a po zwiększeniu dawki przeszlo mi,wtedy wlasnie stalam sie taka odważną,zadziorna...:),a ja takie grzeczne,spokojne dziecko...:)

Ale mialam na paro cos takiego...riznawualam o czymś z mezem....skonczylismy rozmowe,a ja zapomnialam o czym rozmawialiśmy i dalej zaczelam znowu ten sam temat.Ten wtedy patrzyl sue na mni jak na zdrowo walnieta....pare razy na początku mialam taka akcje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,narazie czekam,ale na początku niezle sponiewieral...i dlatego patrze na ten lek z pewnym takim nidowierzaniem...

 

 

A jak Cie sponiewierał ? Tak naprawde na efekt leku nie czeka się 2 tygodni tylko, np 3 miesięcy. Czytałaś tę krótką czytanke co wrzuciłem pare postów temu ? Ten link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ket.jow

Nie,nie czytalam...zaraz to uczynię.

Co znaczy,ze mnie sponiewieral....to okropnie dluga i juz nudna dla bywalców historia.Jesli chcesz,odsxukaj posty...niedawno tez pisalam w skrócie...To bylo cos okropnego.Nigdy w życiu od kąd mam nerwice nie czulam sie tak podle jak ba początku esci....

 

-- 06 lut 2014, 21:17 --

 

Lunatic

Na początku bralam polówkę tabletki jakies5tygodni-po 4tygodnuach chcialam zwiększyć,to wyladowalam na pogotowiu...potem odczekalam tydzień i zwiekszylam do calej tabletki...i tak jechalam na niej rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ket.jow

Nie,nie czytalam...zaraz to uczynię.

Co znaczy,ze mnie sponiewieral....to okropnie dluga i juz nudna dla bywalców historia.Jesli chcesz,odsxukaj posty...niedawno tez pisalam w skrócie...To bylo cos okropnego.Nigdy w życiu od kąd mam nerwice nie czulam sie tak podle jak ba początku esci....

 

Nie pisz ket.jow, pisz woj.tek Bo jak czytam swoj nick na glos to brzmi idiotycznie :D

 

Myślę, że zwiększone dolegliwości lękowe na początku brania leku to norma. Ja na początku brania Esci do niedawna też miałem myśli, że mogę zwariować, że moja percepcja się zmieni, czułem obcość własnego ciała. Dochodziło do tego, że wzięcie butelki wody i napicie się sprawiało, że moje serce zczynało bić szybciej, bo ruchy jakby nie były moje. Zacząłem się wsłuchiwać w siebie. Nie czulem się sobą.

Nie są to objawy ktorych wczesniej nie mialas... To polega na tym, że lek na początku zwieksza lęki a im wiekszy lęk tym coraz to różniejsze objawy wchodzą.

 

Może jesteś wrażliwa na niego bardziej jako kobieta, ale według mnie powinnaś dać mu czas. Uwierz, że miałem te objawy co Ty. Mimo, że często mysli się, że " o nie to co teraz się ze mną dzieje to już nie wierze żeby ktoś tak daleko się zapuścił z tym, co jest" itd ;)

EDIT:

Połówke tabletki przez 5 tygodni ? Mi lekarz kazał brac połówkę przez 4 dni, żeby przywyczaić orgzanim do niego a potem całą. On Ci kazał brać tyle tyogni pol tabletki ? JEstem sklonny myśleć, że dawka była za mala i lekko pobudziła receptory, ale przez te 5 tygodni Twoja nerwica tętniła w pełni a obwiniałaś za to lek. Ale nie jestem lekarzem:)

 

i jeszcze raz polecam

 

http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/3-4/t22z34_7.pdf w ramach ciekawostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku

Na polowce tabletki przez5tygodni bylam na seroxacie-4lata temu i wtedy nie mialam aż takich jazd na początku jak na esci.

Na esci to juz w ogóle moje dawkowanie bylo poj...ane.Najpierw bralam pól tabletki3tygodnie,potem cwiarktkw2tygodnie i znowu pól tabletki ok.2,5tygodnia....i cwiartka pól tygodnia:),aż p.dr.zdecydowal sie odstawic lek....wytrzymalam cztery dni....pobieglam do niej prawie ze z placzem i kazala znowu wziasc esci.....i tak jadę 3tyg.na polowce i tydzień na calej,czyli drugie podejście lacznie 4tygodnie....uff:)Niezle,co?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×