Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Tak lunatic ,ale co jeśli czuje się dobrze ,naprawdę przez większość czasu odczuwam radośc,satysfakcje ze swojego życia...Oczywiście pojawia się czasami gniew złość ,ale niema lęków.

Tzn ze w tym momencie działają chyba dobrze i nie przerzucają ze skrajności w skrajność, z nadwrażliwości do dużego zobojętnienia

Albo to tylko pozory, ponieważ radośc, satysfakcja może wynikać z tego ze leki odcięły Cię od tego wszystkiego dziadostwa które działało na Ciebie negatywnie. Jeżeli odstawisz leki i dalej stwierdzisz ze tak się czujesz to będzie znaczyło, że nie były to pozory tylko prawdziwa rzeczywistość. Po wielu latach odstawiłem leki i to co dawniej sprawiało ból wróciło jak bumerang, chociaż moge sie mylic bo to mogą byc tylko efekty odstawienne jeszcze które mogą dawać identyczne objawy jak choroba, więcej będę wiedział za 2-3 tygodnie

 

-- 05 lut 2014, 19:58 --

 

Gradrec,

jest za krótki czas zebym powiedział coś konkretnego a nie chce się dodatkowo nakręcac negatywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najkrócej mówiąc-energia chyba wróciła do poziomu normalnego (nie jest obnizona jak po SSRI ani jakoś sztucznie za wysoka jak po aktywizatorach), ale wrócił tez smutek, żal i przygnębienie, czego nie czułem przez ostatnie 2 lata

 

-- 05 lut 2014, 20:04 --

 

tak sie zastanawiam czy nie napisac bloga o swoich spostrzezeniach dotyczacych tego całego pokręconego leczenia i nie tylko ale nie wiem czy by to ktos w ogole czytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic

Masz jakiś kontakt z lekarzem, który wie o odstawieniu leków przez Ciebie? Kontroluje ktoś to, czy wszystko robisz na własną rękę?

 

Sam mam ochotę zasugerować lekarce odstawianie paro, ale stopniowo. Chcę zobaczyć, jak będę ciągnął bez leków. Jakoś dałeś mi impuls do takiego działania. Wizyte u doc mam za tydzień i tak mnie korci zejść z leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, musze to jeszcze skonsultowac, ale jakbym sie zdecydowal to zapraszam na pierwszy rozdział pt. "Niedźwiedź polarny w tropikach", dziś przez moją głowę przeleciało więcej myśli niz przez ostatnie dwa lata i akurat treść takiego rozdziału ułożyłem w myślach w kilka minut

 

-- 05 lut 2014, 20:19 --

 

Luki_Nerwusik,

na pewno by była, ale nie wyobrazam sobie reakcji w domu na moje kolejne jak to określili kiedyś "wakacje" w szpitalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki

A jak dlugo bierzesz leki?Nie ma co schodzic zbyt wcześnie....

4 miesiące będzie jak zacząłem je ćpać. Lekarka mówiła, że min. 6 m-cy będzie trwało leczenie. Ale i tak zanim zejdę do 0 to z 2 miechy miną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:papa: hej, dziś normalnie mam naprawde fajny dzień od wieków. Nie zaliczylam w pracy większej spiny, coś tak raz niby chciało mnie dopaść, ale kazalam suce spier.... :mrgreen: zero sraczki,,pewnie będę przechodzić w fazę zatwardzeniowa :( kurcze elmopl moze u mnie zaczyna wreszcie działać, jak u tego Twojego znajomego po 3 mcach.

Luki, Ty myślisz o odstawieniu paro?? Tak szybko, dopiero co pisałes o zarciu pigul do końca życia :Dlunatic, pisz pisz, my przeczytamy, poza tym wyrzucisz z siebie, co moze Cię blokować i czego jeszcze nie przetrAwiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-

 

Luki_Nerwusik,

na pewno by była, ale nie wyobrazam sobie reakcji w domu na moje kolejne jak to określili kiedyś "wakacje" w szpitalu

 

Jesteś dorosły, to Twoje zdrowie i Twoje życie. Postaw ich pod faktem dokonanym.

 

-- 05 lut 2014, 21:26 --

 

Luki, Ty myślisz o odstawieniu paro?? Tak szybko, dopiero co pisałes o zarciu pigul do końca życia :Dlunatic,

 

Pewnie i tak wrócę do piguł, ale chciałbym powoli schodzić z dawki 40 mg. Jenak łeb jest ciężki od takiej ilości proszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem kluski z rosołem

Mam dla was krótką czytanką i cito i esci w ramach ciekawostki:

 

http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/3-4/t22z34_7.pdf

 

Przyjmowałem 10mg esci przez 4 tyg ale pomagało jakoś na zmiane, ostatecznie powoli zwiekszyłem do 20 mg i do póki moj lekarz nie wróci z Tajlandii to tak będę to przyjmował. Mam nadzieje, że to nie za duża dawka, ale czytając to co wam wkleiłem - nie sądzę :D

 

Mam pytanko, czy jak u was Esci się trochę rozkręciło to mieliście problemy z bezsennością ?

Ja po 3 tyg brania 4 tydzień nic nie spałem w nocy, zasypialem o 5, czasem o 6. Bezsenność maksymalna. Do tego rano się budziłem zamuła, troche dobrze, środek dnia źle, wieczor dobrze, noc bezsenność i tak w kółko. Ale jest TROCHE lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×