Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      23
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę 300mg wenlafaksyny i 90mg mirtazapiny i dalej bez efektów. Jedyna ciekawa rzecz jaką zauważyłem to to że po zwiększeniu mirty z 45 na 90 przestała działać nasennie. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Poczekam jeszcze parę dni i chyba zwiększe wenle do 350mg. Co pewnie zrobiliście teraz coś takiego - :shock: ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa dawka mirty tym silniejszy wzrost noradrenaliny a to całkowicie likwiduje jej działanie nasenne. Jak wenla 350 mg nie zadziała to radziłbym Ci zmienić na jakieś mocniejsze SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie chodzi o noradrenaline bo przeszłoby też moje wieczne zmęczenie a tutaj nic się nie zmieniło. Niestety brałem większkość SSRI i żadne nie zadziałało więc to combo to moja ostatnia szansa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak masz silną blokadę H1. Akurat pobudzające działanie mirtazapiny które rośnie razem z dawką jest znane i często spotykane i wiąże się to właśnie ze wzrostem noradrenaliny i dopaminy, który przebija działanie antyhistaminowe.

 

"Dysphoric mania induced by high-dose mirtazapine: a case for 'norepinephrine syndrome'?"

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12409687

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwiększę wenle do 400mg... :roll:

 

-- 16 gru 2013, 20:01 --

 

No i lipa... Wróciłem do wenlafaksyny z nadzieją że z mirtazapiną zadziała inaczej (tzn wogóle zadziała) bo to wkońcu słynna California Rocket Fuel. Niestety stwierdzam że z mirtazapiną czy bez niej i tak jest ch*ja warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś to osławione CRF przestało być modne :D

rozważam powrót do tego, bo zaczęłam ponownie wenlę na lęki i potrzebuję czegoś na ludzki sen, bo niestety moc neuroleptyków nie jest taka jak być powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował mix sertraliny i mianseryny nazwać nerwica.com rocket fuel ;) Lub Miko Rocket Fuel, w końcu to On w ostatnim czasie rozpowszechnił to połączenie :) Osobiście jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy - ja biore wenle drugi miesiac, obecnie 150mg. Na poczatku wspomagalam sie Sedam 3g na noc ale po 3 miesiacach przestal dzialac ... nie chcac zwiekszac juz dawki, odstawilam Sedam i dostalam mianserine na noc. Pierwszy miesiac 10mg, teraz jestem na 20mg i nadal dziala na mnie nasennie a musze powiedziec, ze okresowa bezsennosc towarzyszy mi od zawsze :evil: tak ze nie jest narazie zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował mix sertraliny i mianseryny nazwać nerwica.com rocket fuel ;) Lub Miko Rocket Fuel, w końcu to On w ostatnim czasie rozpowszechnił to połączenie :) Osobiście jestem z niego zadowolony.

 

Może miko rozpowszechnił (podobnie jak wcześniej tianeptynę. Problem w tym, że jemu to połączenie nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, a są złe leki? 8)8)8) Połączenie SSRI+mianseryna to złoty standard w leczeniu depresji.

PS Dalej bierzesz mianserynę, czy zmieniasz na mirtazapinę?

 

PS Odnośnie neuroleptyków i depresji. Kwetiapinę również zaleca się jako leczenie uzupełniające dużej depresji, kiedy przez 6 tygodni leki antydepresyjne nie przynoszą dostatecznej poprawy. W USA oficjalnie, a w UE półoficjalnie.

http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/Referrals_document/Seroquel_XR_6/WC500089663.pdf

http://www.seroquelxr.com/major-depressive-disorder/index.aspx?ux=t

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, wzięłam wczoraj tylko 7,5 mg mirty, bo nie chciałam totalnego zgonu od razu, i pierwszy raz od paru miesięcy, jakoś od sierpnia zasnęłam przed 24, wow, naprawdę się nie spodziewałam, że zasnę jak człowiek i będę w stanie zwlec się z łóżka po 9 i się ogarnąć, a nie tylko podejść do tych trzech budzików i przestawiać drzemki do 11 czy 12

 

oby mi mirta nie zwiększała lęków jak poprzednio, jeśli będzie dobrze, to pójdę wyżebrać od doktorka zmianę na mirtę

 

jednak te neuroleptyki nie są dla mnie, nie dość, że efekt zaśnięcia szybkiego mija po 1, 2 dniach to do tego potem rano jest zamułka o wiele większa

 

a wenla w dawce 75 mg póki co nie muli mnie i nie powoduje zmęczenia, umysł na razie nie jest bardzo zamglony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×