Skocz do zawartości
Nerwica.com

BAKLOFEN (Baclofen Polpharma/ Sintetica, Lioresal Intrathecal)


Kalebx3 Gorliwy

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      28
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanie odnośnie tego leku. Czy to prawda, że ten lek powoduje mniejszą chęc na alkohol? Mam problem z alkoholem i wlasnie probowalam tez namowic poją panią doktor na ten lek, ale zaleciła najpierw psychoterapie. Cierpie na chad i lubię zaglądac no kieliszka. I mam takie też pytanie z serii głupie.. pani doktor nie dałą mi skierowania na psychoterapie (powiedziala ze nie trzeba) owszem nie trzeba ale do innego psychiatry w ośrodku, który wtedy da skierowanie do psychologa. i stąd moje pytanie, czy jak poproszę drugiego psychiatrę o ten lek to moja pani doktor się o tym dowie? Nie chciałabym nadużywac zaufania mojej pani doktor ale zależy mi na tym leku. Moja silna wola jest słaba a do psychoterapii zawsze bylam słabo nastawiona nie wiem czemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że ten lek powoduje mniejszą chęc na alkohol?

Mniejszą chęc powoduje zapewne Akomprazat . Likwiduje chęc wypicia juz po godzine od wziecia.

Baclofen ma nieco inny profil . Nie wiem czy zmiejsza chęc wypitki , ale na pewno ( tak czytałem ) chroni przed ciągami alkoholowymi . Na alkoholizm jest jeszcze jeden lek Naltrexon . Każdy z tych trzech leków dzial inaczej ,ale antyalkoholowo .

Poza tym, wszystkim co powyżej powiedziałem , najważniejsze jest znależć ODPOWIEDNIĄ DLA SIEBIE DAWKĘ LEKU . Żeby potem nie było płaczu i żalów . Baclofen jest bardzo łatwo zdobyć, w dodatku tani .

 

-- 21 paź 2013, 15:02 --

 

stąd moje pytanie, czy jak poproszę drugiego psychiatrę o ten lek to moja pani doktor się o tym dowie?

Zależy , w jak dużym mieście mieszkasz i czy potrafisz trzymać jęzor za zębami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisał mi dzisiaj baklofen na zmniejszenie głodu alkoholowego. Zaczynam od dawki 2x2,5mg, po miesiącu mam dojść do 3x5mg. Zobaczymy co i jak, potem ewentualnie będzie dawka podnoszona jeśli nie będzie przeciwwskazań. Jestem optymistycznie nastawiony, choć trochę obawiam się stosować baklofen przez dłuższy okres czasu, bo uzależnia podobnie do benzo, a nie daje takich sympatycznych efektów rekreacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze, trochę tylko się zmarszczył kiedy mu o tym opowiadałem, ale nie robił scen. Bardziej interesowało go dlaczego akurat na paro się uparłem. Wyjaśniłem, trochę się śmiał bo i powody nie do końca poważne, ale zgodził się. Z reguły tak bywało - o ile nie wymyślałem jakichs głupot, przystawał na moje propozycje, no a tym razem postawiłem go przed faktem dokonanym. Ale skoro czuję się dobrze, uznał że nie ma powodu się oburzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze, trochę tylko się zmarszczył kiedy mu o tym opowiadałem, ale nie robił scen. Bardziej interesowało go dlaczego akurat na paro się uparłem. Wyjaśniłem, trochę się śmiał bo i powody nie do końca poważne, ale zgodził się. Z reguły tak bywało - o ile nie wymyślałem jakichs głupot, przystawał na moje propozycje, no a tym razem postawiłem go przed faktem dokonanym. Ale skoro czuję się dobrze, uznał że nie ma powodu się oburzać.

 

A ja wracam do paroksetyny. Jednak LPD powodują, że czuję się lekko, zwłaszcza fizycznie. Nie ma uczucia ciężaru, zmęczenia czy przygnębienia. Oczywiście w połączeniu z kwetiapiną. Kiedyś pewnie odstawie LPD i spróbuję na samej kwetiapinie, jak się porządnie rozkręci. Ale teraz za dużo się dzieje w moim życiu, nie mogę sobie pozwolić na bierność, uczucie fizycznego wyczerpania i brak inicjatywy. Na LPD jestem bardziej dynamiczny i zaangażowany w to swoje coraz już dłuższe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale jak przejdę na kwetiapine o przedłużonym uwalnianiu chciałbym spróbować bez LPD. Po prostu najwyżej dołącze jak już na prawdę będzie źle. Sam stabilizator ma zapobiegać nawrotom bez konieczności ciągłego stosowania LPD. Więc jeśli już paro, to na krótko

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, elfrid wspominał o takich doświadczeniach z fluoksetyną między innymi i również paroksetyną braną solo. Tyle że niedawno pisał dużo dobrego o jej działaniu w niskiej dawce branej razem z kwetiapiną, stąd moje zaskoczenie z powodu odstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, bo uważam, że wszystkie leki przeciwdepresyjne działają w moim przypadku sztucznie, zwłaszcza jeśli chodzi o pobudzenie psychofizyczne. Oczywiście paroksetyna brana z kwetiapiną nie wywołuje takich efektów jak brana solo. Mimo to nie chcę brać antydepresantów. Od jutra zacznę brać kwetiapinę SR w jednej dawce i chyba odstawię paro, ewentualnie zmniejszę do 10mg. Sam jeszcze nie wiem. Cały czas się tu waham, bo luty i marzec zapowiada się pracowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powiedzieć że baklofen się sprawdza w swwojej off-labelowej roli, to znaczy zmniejsza a właściwie znosi ochotę na alkohol. Inna rzecz że tak mi zasmakował, że przyjmuję go 3 razy więcej niż zalecono. Wiem że uzależnia podobnie do benzo, jednak nie chcąc wchodzić lekarzowi w paradę zapytałem go nieśmiało tylko czy przypadkiem baklo nie uzależnia. Stwierdził stanowczo że nie ma na to dowodów... Ha, a to ciekawe. Albo zna baklofen tylko z ulotki producenta, albo udaje głupa. No ale nic, przepisali to biorę, jak zwykle będę się martwił później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsza głód alkoholowy, zdecydowanie tak. Właściwie to go kasuje zupełnie! Potencjał rekreacyjny wygląda tak, że w działaniu (w odpowiedniej dawce) przypomina benzo - także oddziaływuje na układ GABAergiczny - ale jednak trochę inaczej, bardziej zaburza równowagę i wzrok, bardziej miesza w głowie. Aż mi się nie chce wierzyć że dobry doktor przepisał mi taki środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co jest lepsze baclofen czy Phenibut?

Baclofen okres półtrwania 3 h,Phenibut 6h.

Oba środki działają identycznie tylko że baclo jest na recke a phenibut to suplement.

Oba środki wyraźnie podnoszą dopamine czuć to wyraźnie.

I mam pytanie biore obecnie paro+mirta i chialbym dorzucić coś z tych 2 rzeczy.

Nie zepsuje to działania moje mixu?

Słyszałem ze baclofen powoduje nieprzyjemne zjazdy lękowe,jak to z tym jest jakie dawki.

Proszę o odpowiedż osobe rozeznaną w tym temacie i konkretną bym prosił.

Wiadomo FEn dluzej klepie baclo krucej.

Co bezpieczniejsze no i wogule coś jak możecie dodać od siebie na temat w/w sybstancji.

 

pozdro i licze na was.

PS.Dodam ze mix baclofenu i benzo jest bardzo przyjemny,polepszony odbiur muzyki i libido w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem phenibutu, ale czytałem że jego największą wadą jest baaardzo szybko rosnąca tolerancja, już po paru dniach te same dawki niewiele dają i trzeba zwiększać, po kilku dniach nie ma wyjścia i trzeba zrobić całkowitą przerwę. Jest też dość drogi. Baklofen oczywiście na receptę, ale zaskakująco tani. No i tolerancja rośnie bardzo powoli. Mi dobrze robiły już dawki rzędu 30mg, wystarczało w dawkach podzielonych do 120mg dziennie.

Przy baklo początkowo miałem mdłości, przy dawkach ok. 60mg po zapaleniu papierosa chwilami trudno się oddychało. Wieczorem zdarzało mi się zasnąć nie wiem kiedy na siedząco. Przy wyższych dawkach o dziwo ciężko było spać w nocy, nie zawsze ale bywało że przypominało to lekkie zejście z fety, nieprzyjemny stan generalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:czy baclofen działa tylko przy uzaleznieniu alkoholowym ?

 

Mój syn przemiennie cpa (dopalacze,amfetamina itp) i pije... :((, czy baclofen może Mu pomóc ?

jakie sa przeciwskazania?

 

Prosze o sensowne odpowiedzi,bo juz nie mam siły patrzec jak niszczy sobie zycie a ma dopiero 25 lat...

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×