Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia snu...


Shelion

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zbyt wcześnie "pochwaliłam" ten Nervomix Forte... :roll: Tej nocy zasnęłam bez problemów (ok. 22.00), ale obudziłam się już między 2-3.00. Zasnęłam później z ogromnym problemem, ale późniejszy sen był już plytki i przerywany...i prawdę mówiąc bardziej mnie zmęczył niż pomógł... ech!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys musimy odstawic te leki kosztem tego ze bedzie nie jedna bezsenna noca tak jak ja mialam wczoraj.Ile z rzedu mialas nieprzespanych nocy?

 

Jeśli to pytanie było do mnie, to ja prawie nie spałam przez kilka miesięcy....., a wszystko zaczęło się od escitalopramu :(

 

 

Chyba zbyt wcześnie "pochwaliłam" ten Nervomix Forte...

 

środki ziołowe podobno zaczynają działać tak naprawdę dopiero przy długotrwałym stosowaniu, czyli po kilku tygodniach lub miesiącach

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczarowana to jak ty funkcjonowalas za dnia?

 

Prawie nie funkcjonowałam. Fizycznie byłam wrakiem człowieka, który wykonywał minimum tego co musiał w ciągu dnia. Nie miałam w tym okresie ochoty na nic, byłam zmęczona, osłabiona i z myślami samobójczymi związanymi z tym, że jak dalej nie będę spała to ja tak dalej nie chcę wegetować. Wegetować, bo już po którymś miesiącu z kolei i zmianie leków nawet rodzina miała mnie dość. Ja się nie dziwię, bo nie miałam ochoty nawet z nimi rozmawiać, myślałam o jednym o spaniu. Nic więcej nie było dla mnie ważne ale niestety sen nie przychodził. Dopiero mirta pozwoliła mi zasnąć - na całe szczęście.

 

 

prubujesz juz odstawic leki?mnie sie to nie udaje a mowia ze leki nie uzalezniaja...

 

Na razie jestem niestety chyba na etapie urazu psychicznego związanego z tą bezsennością :( Chcę to odstawić ale się boję. Boję się, że to wszystko wróci, a ja znów nie będę mogła zasnąć. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że zanim zaczęłam brać leki od psychiatry żadnego problemu ze snem nie miałam

:( Dopiero jak je zaczęłam stosować problem się pojawił, a psychiatra tłumaczył to nie lekiem, a tym, że zapewne się stresuję, za dużo myślę i miał jeszcze na to milion innych wymówek ale nigdy nie powiedział, że przyczyną tego wszystkiego mogą być leki :!:

 

przytylas cos po mircie?

 

Nie przytyłam, schudłam. Nigdy nie miałam na tym ani żadnym innym leku od psychiatry wzmożonego apetytu. Może to być też spowodowane tym, że ja z przyczyn poza psychicznych nie powinnam dużo jeść, objadać się. Więc, może mój apetyt jest po prostu gdzieś podświadomie blokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralam melatonine -nie zasnelam wcale .Po dormicium czy jakos tak spalam 3h dzieki dwom tabletkom.Ziolowe przerabialam po jakims czasie przestaje dzialac.Lunaprect jest w miare.Prubujcie narazie bez lekow na recepte bo jak sie zacznie to ciezko odstawic

Jeśli chodzi o melatoninę, to bardzo dużo zależy od mocy. Ja trafilam od razu na piątki. Poza tym u każdego działa nieco inaczej, czasem, jak na suple przystało, trzeba ją trochę pobrać. No i regulowanie snu przy dłuższym braniu jest gwarantowane. ALE mela ma całkiem spory arsenał skutków ubocznych, które często się trafiają u ludzi. Czytałam kilka prac o zbawiennych właściwościach i kilkadziesiąt wypowiedzi o ubokach po dłuższym braniu. Mnie mela dała taki efekt, że mogłam zasnąć, ale wybudzenia nocne i tak były. Plus w ramach gratisu dosć nieprzyjemne sny.

 

-- 03 lut 2014, 10:50 --

 

Ach, i jeszcze, w przykadku gdy mela "zaskoczy", w sensie zacznie regulować sen i zasypianie, poranki są bez stanu wraku człowieka. Wstajesz jak gdyby nigdy nic, pełnia sił witalnych i te pe. Niewątpliwym plusem mojego brania meli było to, że odskoczyłam od leków na receptę, mam stałe godziny kiedy czuję się zmęczona wieczorem i jeśli już zasnę, budzę się mniej więcej o tej samej godzinie rano bez żadnego biadolenia.

 

Chyba zbyt wcześnie "pochwaliłam" ten Nervomix Forte... Tej nocy zasnęłam bez problemów (ok. 22.00), ale obudziłam się już między 2-3.00. Zasnęłam później z ogromnym problemem, ale późniejszy sen był już plytki i przerywany...i prawdę mówiąc bardziej mnie zmęczył niż pomógł... ech!

Też mam "regularne" godziny wybudzeń, na ogół koło 1 i 3 nad ranem, sen, jak u Ciebie, jest płytki. Nervomix nigdy u mnie nie działał jako nasenny środek, prędzej na studiach jako uspokajacz przed egzaminem bez uczucia senności. Jedyne co mi w tamtym okresie z ziołowych specyfików pomagało to Valused bodaj, ale też ulga była krótkotrwała.

 

Na razie jestem niestety chyba na etapie urazu psychicznego związanego z tą bezsennością

To chyba największy gwóźdź do trumny, siedzisz wieczorem i zastanawiasz się, czy zaśniesz bez wspomagacza. Dlatego ja w okresie odstawiania wszystkich leków, na receptę i bez, miałam koło łóżka cały arsenał atrakcji na wszelki wypadek w tym ziołowe prochy, które miały załagodzić mój ewentualny atak lękowy (strasznie się irytuję, kiedy chcę, a nie mogę zasnąć + całe przewalanie z boku na bok). Teraz dodatkowo kładę sobie środek nasenny na półce "na wszelki wypadek", żeby czuć się bezpiecznie i mieć alternatywę. Myślę sobie, ok teraz spróbuję sama, jeśli w nocy się wybudzę albo do którejś godziny nie zasnę, wtedy łyknę. Sprawdzało się nawet, około 2-3 nad ranem odpadałam sama ;) (a miałam zajęcie, dzięki moim atrakcjom koło łóżka).

 

Teraz rewelacji nie ma, mam problemy nadal i z zasypianiem i z nocnym wybudzaniem, trochę to przypomina wojnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, melatonina teoretycznie powinna zadziałać tak, że bierze nas znużenie, takie jak przy klasycznym "chce mi się spać". Niekoniecznie, gdy jest jej niedobór w organiźmie. A melatoninę brałam pi razy drzwi na godzinę, dwie przed pójściem spać. Przy czym po godzinie nie byłam w stanie już czytać, bo oczy mi się zwyczajnie kleiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×