Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

też biorę łącznie bo nie znalazłem w aptekach preparatu z samym EPA, łącznie wychodzi 1,3g EPA i 0,9g DHA

 

-- 03 lut 2014, 11:45 --

 

w ogóle nie mogłem znaleźć preparatu zeby był duży stosunek EPA/DHA, wszystko w okolicach 50% większej zawartosci EPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak się robi badanie np. na grupie 2000 osób i wyjdzie, że 87% z nich odniosło miażdżąca poprawę(czyli 1740 ludzisk), no to niestety te 260 ludzisk po badaniu poszło z kwitkiem i g. zyskało. No niestety nie ma panaceum, ale wierzę, że zarówno chemicy organicy z labów koncernów farmaceutycznych jak i knajpiani chemicy w garażach intensywnie nad tym pracują. Tylko jedni upatrują go w nowym eSSeRaJu, a inni w nowej pochodnej amfetaminy. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema łykaj, sie o takie rzeczy pytasz.Czasami jak czytam te wasze obawy to mi się śmiać chce ,bo jak w latach głupoty takie miksy walilem ,że to się fizjologą nie sniło i ani razu nie miałem zespołu serotoninowego.Neuroleptyki,ssri wieksza dawka niz zalecana (paroksetyna),mirta do tego alko ganja i feta na koniec.No i rózne ,rozne inne rekreacyjne combo z czasami z tramalem lub kodą.Tramal z feta łączyłem robiąc speedballa,popijając alko będąc na antydepresantach :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moklobemidem nie ma ryzyka brać omega? nie pamiętam w tej chwili czy one podnoszą w jakiś sposób serotonine czy nie

No kurde, Ty tego nie wiesz?! :> Nie ma obaw lykac omega z jakimkolwiek innym lekarstwem. Po prostu nie zachodza w reakcje z niczym, z psychiatrycznego punktu widzenia oczywisice.

Wlasciwie, z medycznego i chemicznego punktu widzenia, nie powinny zachodzic te kwasy z jakimkolwiek lekarstwem znanym medycynie psychiatrycznej. Efekt wplywania anty-lękowego jest raczej "efektem ubocznym" tego dobrodziejstwa, bo stosuje sie kwasy omega w zupelnie innym celu :)

 

Smialo lykaj.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem,

pytam z ciekawości bo jakbym brał moklo to i tak bym łykał omega, kiedyś czytałem o nich i mają sporo różnych potencjalnych mechanizmów działania i nie pamiętam czy bezpośrednio mogą podwyższać serotoninę czy nie

 

-- 03 lut 2014, 12:03 --

 

Gradrec,

trzeci raz mówie ze zapomniałem :D a musze wychodzic własnie z domu i nie mam czasu szukac a mi pewnie to nie bedzie dawac spokoju do wieczora dlatego pytam, zaś pewnie jakiś objaw czegoś to będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,bo jak w latach głupoty takie miksy walilem ,że to się fizjologą nie sniło i ani razu nie miałem zespołu serotoninowego.Neuroleptyki,ssri wieksza dawka niz zalecana (paroksetyna),mirta do tego alko ganja i feta na koniec.No i rózne ,rozne inne rekreacyjne combo z czasami z tramalem lub kodą.Tramal z feta łączyłem robiąc speedballa,popijając alko będąc na antydepresantach :roll:

 

Milordzie zazdroszczę wytrzymałości pukawy. :shock:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie lepiej nic nie mieszaj z lekami.

Ja nie chce mieszac. Ja sie zastanawiam, czy sei zastosowac do zalecenia psychiatry, czy nie :D

 

-- 03 lut 2014, 12:27 --

 

Gradrec, Ja ci nie powiem czy wziąć sulpiego czy nie, nie mam żyłki hazardzisty. :P

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojoj jojdo :mrgreen: od samego rana gwarno tu dzisiaj.

Z tego calego szczescia, ze wrocilam do pracy zapomnialam wczoraj wziåc tabsa. Wzielam go dopiero dzisiaj po 36h przerwy :(

Po 20 minutach ogarnely mnie siodme poty i rece tak mi drzaly, ze bylam bliska dzwonic na pogotowie. No jeszcze teraz czuje sie niepewnie ale najgorsze minelo. Co to za reakcja ??? Poczulam sie jakbym wziela podwojnå dawke ! A moze powinnam byla wziåc juz polowe tabletki jesli wrocilam do pracy i w miare funkcjonuje ?

 

Gradrec, citalopram 20mg - 1 tabs. Na poczåtku bralam pol tabletki (=10mg) przez pierwsze 2 tygodnie, a pozniej calå dawke czyli 20mg i dotychczas takå dawke biore. Nie wiem skåd u Ciebie w pamieci utkwilo 5mg. Faktycznie ktos pisal na forum, ze schodzi z esci i bierze 5mg i zastanawial sie czy nie zaczåc brac jeszcze mniejszej dawki czyli 2,5 mg ale TO NIE JA. Pomyliles osoby.

 

Dla ulatwienia i lepszego zapamietania Gradrec - biore dwukrotnie nizszå dawke niz mam lat :mrgreen:

 

o rany ! Znowu zle sie czuje, poty i nerwy. Boze jak sie boje !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez pisalas, ze pol tabletki to 5mg i sama pytalas o to, czy to nie jest placebo. Mnie poje*alo, czy nie umiem czytac czy o co chodzi :OO

Przeciez sama pisalas nawet wczesniej, ze wchodzisz na "pelna dawke", czyli cala tabletke 10mg i spowiadalas sie z tego nawet, ze raz Ci psychiatra kazal ja brac, a potem sie rozmyslil, a potem znowu sie rozmyslil i znowu kazal Ci je zaczac lykac i wtedy zdecydowalas sie brac "pelna dawke 10mg".

 

No, a co do Twojego sampoczucia - boisz sie bo 36 godizn bez tabsa to troche strzal w stope. Boze, jak moglas tak to zaprzepascic i zapomniec o czyms, co Cie wprowadza w zycie -.- Tak bardzo zazdroscilem Ci samopoczucia ostatnie dwa dni, a Ty sama je zaprzepascilas. Wiesz co. Nunu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec, tak jak dzis mamy poniedzialek i jestem tego pewna w 100% tak jestem pewna, ze pisalam tylko i wylåcznie o dwoch dawkach czyli 10mg ( pol tabsa) i 20mg (caly cukierek). Pomyliles osoby Gradrec, tego takze jestem w 100% pewna. Zacznij brac omega3 bo ono wplynie zdecydowanie na poprawe Twojej pamieci :lol:

 

Noz koorva.... co sie dzieje ze mnå teraz ???? Reakcja na tabsa po 36h ?????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, Opowiem psychiatrze o moich urojeniach zatem. "Zdziwieniem" raczej nie mozna opisac mojego... zdziwienia. Kur*a mac. Bylem przekonany, ze to ona lykala 5mg i dalbym sobie jeszcze 5 minut emu reke za to odciac.

Temat musze poruszyc z psychiatra na pewno, bo tego typu przekonania nie sa normalne wg mnie.

 

-- 03 lut 2014, 12:39 --

 

GradrecZacznij brac omega3 bo ono wplynie zdecydowanie na poprawe Twojej pamieci :lol:

Skoro z przytupem, to nie bede gorszy. Zaczerpnij wiedzy z wiarygodnego zrodla, popartego badaniami, zamiast wierzyc w pier*olenie jakiegos nizszowego pismaka i propagowanie bzdur anty omega-3, ktore zreszta napomkniete wczesniej omega-3 sam Dark popiera.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć nova_2013.

Taka może być reakcja organizmu. Przeczekaj przejdzie. W razie zapomnienia o wzięciu leku, trzeba łyknąć normalną dawkę, jaką brałaś. Nie połówkę, nie podwójną, czyli tak jak zrobiłaś.

Jutro już powinno się wszystko unormować. poziom serotoniny będzie taki, jaki być powinien.

Nie odstawiaj leków na własną rękę, wszystko wg wskazań lekarza.

 

"biore dwukrotnie nizszå dawke niz mam lat"

Czekaj, to będzie jakieś równanie.

y=20

x=yx2

x=40 ?

A zresztą pewnie coś pokręciłem, dawno matmy nie miałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, Ano pokreciles ;p

 

x = 2 * y

(tu kolejna zmienna zostaje okreslona i staje sie stala)

y = 20

wiec mamy proste rownanie

x = 2 * 20

 

co daje nam x = 40 :P

 

Wynik Ci obrze wyszedl ale naum sie pan rozpisywac!! :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013, Jest tryliard niezależnych badań klinicznych, które potwierdzają przydatność kwasów omega-3 w profilaktyce różnych schorzeń. Jedyna negatywna rzecz jaką słyszałem na temat omega-3 to ostatnie doniesienia naukowców jakoby miały zwiększąć u mężczyzn ryzyko raka prostaty- skrytykowane zresztą przez miażdżącą większość środowiska naukowego i wytknięto liczne błędy metodologiczne. Ten film do którego podawałaś link dowodzi jedynie, że koncerny produkujące/eksportujące suplementy z omega-3 równo jeb.ią swoich konsumentów, bo w rzeczywistości w tychże suplementach zamiast wyciągu z łososi z krystalicznie czystych akwenów skandynawskich, był tłuszcz z afrykańskich ryb żyjących w brudnych, skazonych odpadami wodach. Nie ma tam ani słowa, że kwasy tłuszczowe omega-3 same w sobie są złe czy źle wpływają na zdrowie. Jeśli o tych afryakńskich rybach to prawda to dowodzi jedynie chciwości oligarchów, niczego więcej. Poza tym omega można pozyskiwać z wielu innych źrodeł(nawet z roślin) niż rzekomo zasyfione suplementy.

 

Przecież taka sama była afera z suplementami zawierającymi tryptofan pochodzącymi od wielkiego importera z Azji. okazało się, że były czymś zasyfione i ludzie zachorowali na EMS, częsc nawet poumierało. Ale czy to dowodzi, że sam tryptofan jest zły? Nie. Jest niezbędny w organizmie do syntezy serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strzelales. Liczenie poszlo w glowie. Sam jestem z tych, ktorzy gardza tymi, ktorzy uwazaja, ze madrosc = inteligencja. Sam fakt, ze obliczyles to w glowie wiele mowi o Twoim ilorazie. A to, ze Ci nie wyszlo rozpisanie tych liczb jest tylko dowodem na to, ze nie do konca sie potrafisz wyrazic i za to tez nikt na tym forum Ciebie tutaj nie bedzie ocenial, bo w koncu wszyscy jestesmy zdegenerowani psychologicznie w jakis tam sposob ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×