Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

O ptaszki kochane,marudki, ja wiele rzeczy robię na sile, moj chłop mnie ciągła tu i tam, żebym tylko nie siedziała w domu. Wychodzę na sile a potem jestemmzaowolona, ze choć na chwile zapomniałam o Kurwicy. W najgorszymmdla mnie okresie nigdzie nie wychodzialam przez tydzien, potem zmuszalam sie pójść w odwiedziny do znajomych, odwiedzić rodzine itp. Wyszło mi na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że inaczej reaguje nerwicowiec, a inaczej człowiek z depresją.

Nerwicowiec musi wychodzić, być aktywny i przełamywać swoje lęki.

Każde takie oderwanie się od własnych myśli sprawia, że czujemy się lepiej.

Najgorzej jest zamknąć się w 4 ścianach i rozmyślać. W końcu można doprowadzić się do takiego stanu, że w ogóle nie wyjdziemy z domu.

 

Zresztą na depresję wysiłek fizyczny, dotlenienie mózgu i łyknięcie słońca też wpływa pozytywnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

u mnie to nie jest kwestia mobilizacji,ja np. uwielbiam morze, góry zresztą tez, ale jak tam byłem z dziewczyną i czułem się fatalnie to jeszcze bardziej mnie to dobijało ze jestem w takim fajnym miejscu a nie mogę się z tego w ogóle cieszyc bo tak wyczerpany byłem, to była dla mnie męczarnia a nie wypoczynek i nie wyobrażam sobie jaki miałoby sens zebym jak się zle czuje jechał sobie gdzies na wycieczke czy do kina czy gdziekolwiek, po prostu to akurat mi nie pomaga w takiej sytuacji tylko jeszcze bardziej wkurza ze niby jestem w fajnym miejscu a tak naprawde nic z tego nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic

Ok, to co zamierzasz zrobić, żeby poprawić swój stan. Masz jakiś plan działania, terapie, czy cokolwiek?

Czytając Twoje słowa mam wrażenie, że uważasz że wszystko już przegrałeś. Czekasz już tylko na szybką śmierć czy co?

Sorry za ostre słowa, ale wkurza mnie gdy młody człowiek, młodszy ode mnie pisze tak dołujące posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik,

no musi być zawsze równowaga w przyrodzie, jeden jak Ty pisze pozytywne a drugi pisze negatywneMDR18.gif

a tak na poważnie w czym te posty są dołujące? napisałem jak u mnie wyglądała reakcja na wypoczynek gdy się źle czułem, u innego będzie wyglądała moze na odwrót, co zresztą wyraźnie napisałem wcześniej

to nie są moje narzekania, marudzenia, wymysły, fanaberie, urojenia, po prostu tak u mnie to wyglądało i tyle, koniec, kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś z Was czy 2,5 mg escitalopramu może dawać jakiś efekt terapeutyczny? jakąś poprawę samopoczucia albo skutki uboczne? bo powoli schodzę z leku i nie wiem co mam myśleć o swoim samopoczuciu,często mnie boli głowa, ale jakiejś większej różnicy pomiędzy 5 mg a 2,5 mg nie odczuwam schodzę z leku nie dlatego, że mi nie pomagał, ale czułam się trochę jak robot- nie odczuwałam zbytnio emocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to wpływa negatywnie.

A co działa na Ciebie pozytywnie? Przyjaciele, sport, muzyka, pasje. Pokaż swoje jaśniejsze oblicze, please :)

Musi być coś, czego możesz się uczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marinka

Ale jakie zaburzenia rytmu serca,potwierdzone przez kardiologa?

Ja mam arytmie....i esci nie wplywa na serce.

 

Mam lekka arytmie stwierdzona przez kardiologa ,skurcze dodatkowe i z tegoo co wiem w tamtym roku byly przeprowdzone badania i escitalopram moze wywolac arytmie ,przestraszylam sie:-) i odstawilam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik,

a tryskać optymizmem jak leki zadziałały i się czuje dobrze to zadna sztuka, bo tez tak kiedyś miałem, a teraz jak wtrące od czasu do czasu jakąś uwagę albo odpowiem na czyjeś pytanie tak jak jest u mnie w rzeczywistości to jest według Ciebie dołowanie, moze cofniesz sie w takim razie o kilkadziesiąt stron wstecz i zobaczysz jak osoby które teraz są w dobrym humorze i dają pozytywną energię narzekały wcześniej dzień po dniu ze lek nie działa, ze mają gdzieś takie leczenie itp. a jak ich podejście się zmieniło dopiero wtedy gdy się lepiej poczuły jak lek zaczął działać

Od razu mówie ze to nie jest do Was uwaga czy jakiś zarzut tylko to dobrze pokazuje jak aktualne samopoczucie ma wpływ na pozytywne myślenie, bo niektórzy chyba tego nie rozumieją ze istnieje taka zależność

cholera, emocje mi chyba wracają po odstawieniu paro :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic

Dobra, to co mogę zrobić, to odmówić w Twojej intencji "10" różańca. Mnie różaniec usypia, więc "50" nie oferuję, bo szybciej sam odjadę :)

Możesz się śmiać, możesz nie wierzyć, możesz wyśmiać od moherów. Po mnie i tak to spłynie, jak woda po kaczce. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Czy dany ssri moze nasilać inne bodźce choroby,które wczesnie nie wystepowaly?Np.natrectwa?

 

Początkowo nasiliły mi się natręctwa, ale przeszło po kilku dniach, podobnie jak inne uboki.

 

Spoko, Tojaaa, załatwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marinka

Esci jest lagodny dla serca.Ja tez mam arytmie i nic mi sie nie dzieje po esci... z paro bylo inaczej....na początku ale później wszystko sie ustabiluzowalo....

Jak dlugo bralas esci?

Bralam ponad poltorej roku ale wtedy nic takiego nie wiedzialam ,po roku coraz czesciej mialam arytmie az wkoncu odstawilam,jezeli chodzi o paroksetyne tu u mnie ok bylo do dziesiatego tygodnia a jak juz sie rozkrecil lek to i arytmia,fluoksetyna nawet byla ok ale przestala mi pomagac.Teraz biore sertraline arytmii nie ma ale tez nie pomaga w nerwicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×