Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam :)


maua_mi

Rekomendowane odpowiedzi

Przełamuję własną nieśmiałość i z racji grzeczności chciałam się przywitać przy okazji pierwszego postu :)

Czytałam Was już od kilku dni, kiedy zaczęłam podejrzewać, że różne dziwne rzeczy dziejące się ze mną mogą być objawem jakiejś nerwicy [nic nie jest zdiagnozowane z racji braku kontaktu z jakimkolwiek lekarzem w tym temacie], a że wieczorem miał miejsce nieco bardziej niepokojący objaw [atak gorąca, nagłe przyspieszenie akcji serca, uczucie jakby chciało mi się mdleć ale bez mroczków przed oczami, po raz drugi w ciągu miesiąca mam coś takiego, w stresującej sytuacji] i jutro mam zamiar skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu żeby dowiedzieć się czegokolwiek, to też postanowiłam wreszcie się zarejestrować tutaj :) widzę, że wspieracie się, doradzacie i szczerze mówiąc - jest mi to trochę potrzebne.

No i miło wiedzieć, że ktoś przeczyta te jęczące wypociny i nie każe mi się po prostu uspokoić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a jak radzisz sobie w konfrontacji ze stresującymi sytuacjami? Mam na myśli egzaminy, kontakty międzyludzkie, rozmowy kwalifikacyjne? Czy masz jakieś objawy (kołatanie serca, lęk, bezsenność, gadatliwość lub wręcz przeciwnie - blokada przed mówieniem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek - jestem na II roku studiów, więc sytuacji typu rozmowa kwalifikacyjna nie było, ale przy egzaminach czy spotkaniach z nowymi ludźmi owszem, jest lekki stres, ale takich objawów nie ma. W zasadzie występują one tylko wtedy, kiedy zaczynam schizować a propos własnego zdrowia - wyolbrzymiam wszelkie objawy, wymyślam sobie raka i inne takie mądre rzeczy. A że jeszcze od małego się interesuję medycyną i dużo w tym temacie czytam, to tym bardziej każdy mały objaw dopasowuję sobie do strasznie poważnych chorób.

Magdalenka81 - byłam dzisiaj, u lekarza pierwszego kontaktu. Zero pytań, nic, tylko jakiś spis ziołowych leków do wybrania plus magnez i wit. B6. W aptece polecili mi persen, zobaczymy czy coś to da..

Dzięki za miły odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

W poniedziałek miałem pierwszy w życiu prawdziwy atak nerwicy. Wcześniej miewałem stany lękowe, gorąco zimno itp, ale to co mnie spotkało niedawno na prawdę przekonało mnie do tego aby się tutaj zarejestrować. Uspokajam się czytając Wasze posty i bardzo mi to pomaga.

Pozdrawiam Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek - jestem na II roku studiów, więc sytuacji typu rozmowa kwalifikacyjna nie było, ale przy egzaminach czy spotkaniach z nowymi ludźmi owszem, jest lekki stres, ale takich objawów nie ma. W zasadzie występują one tylko wtedy, kiedy zaczynam schizować a propos własnego zdrowia - wyolbrzymiam wszelkie objawy, wymyślam sobie raka i inne takie mądre rzeczy. A że jeszcze od małego się interesuję medycyną i dużo w tym temacie czytam, to tym bardziej każdy mały objaw dopasowuję sobie do strasznie poważnych chorób.

 

U mnie się zaczęło też od faz na punkcie zdrowia - zawał, rak, woreczek żółciowy, chyba z 10 wyrostków robaczkowych :-) jak najszybciej idź do psychologa pewnie da się to wyleczyć bez farmakologii. U mnie niestety skończyło się na lekach.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maua_mi mam nadzieję ze ci persen pomoze bo mnie jedynie usypiał... no i na nerwicę ani deprechę pomóc nie może... no ale moze ciebie ten problem nie dotyczy :) bo skoro reagujesz tak jak piszesz tylko w sytuacjach stresowych to moze być dosyc naturalne i powszechne pogadaj ze znajomymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CITRIA - znajomi wiadomo, stresują się, ale raczej nie idzie im to w ataki gorąca czy przyspieszony puls :) ja to raczej ogólnie jestem nerwowa i denerwuje mnie 80% rzeczy na tym świecie, więc takie ataki to i pewnie skutek życia w stresie od prawie 21 lat. popróbuję z persenem [mnie nie usypia], a jak to nic nie da lub ataki będą częstsze, to biegiem do lekarza pójdę.

dzięki za powitanie i rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×