Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Gradrec

Naprawdę esci nabawilo Cię czegoś jeszcze...?

Wiesz,ja teabie o tym mojemu lekarzowi,ze mam takie i takie objawy,których przed esci nie mialam,a ona na to,ze niemozliwe,bo ten lek lek nie robi....Mowie,ze czuje sie dziwnie na tym leku,ze jak bralam paro,to bylo zupelnie inaczej w pewnych kwestiach....a czarodziejka dalej twierdzi,ze to niemozliwe.A ja sie czuje tak,jakbym cofnela sie do czasu,kiedy zaczynalam walke z nerwica i nic o niej nie wiedziala....a przecież juz tak wiele isiagnelam przez ten czas,wiele przerobilam,przeczytalam,zrozumialam....a teraz czuje sie jakbym sue cofnela...w rozwoju.Wszystkiego sie boje i wszystko mnie przeraża.Badzo dziwne u obce dla mnie uczucie.

Tak. Nigdy nie mialem problemu z wychodzeniem do ludzi. Na esci przestalem wychodzic i tak mi zostalo, dopoki nie rozpoczalem kuracji innym lekiem. Na Paro zaczynam wychodzic do sklepu, czasem (na razie az dwa razy w przeciagu 3 tygodni) spotkalem sie ze znajomymi. Wolnymi kroczkami do przodu -.- Tak, esci mi zaszkodzilo. Nie znaczy to natomiast, ze zaszkodzi Tobie, czy komukolwiek innemu. Jak juz wczesniej zostalo to poruszone - na kazdego dziala inaczej, a ta ankieta wyzej niby nie jest bez kozery aczkolwiek wg mnie nie ma kompletnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zaszkodziła wenla 2 tyg albo amisulpiryd 1 tyg. Brałem jeden po drugim.

Wpadłem w jakieś lęki przed śmiercią, wstyd przed ludźmi, totalna izolacja, brak zainteresowań jeszcze pogłębił się... więcej tego, nie chce mi się rozpisywać...

Teraz biore Esci 5mg od 4 dni i mnie lekko rozluźnia jak wenla na początku..

Jednym słowem nie mam już siły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo,Gargul,jak będziesz trzymam za mnie takie kciuki,to teraz juz wszystko będzie ok.

Przesylam ogromne buziaki....:)

 

-- 31 sty 2014, 15:33 --

 

Rysikowa

To gratuluje dobrego samopoczucia....:) :great:

 

-- 31 sty 2014, 15:48 --

 

Gradrec

Ja tez mam skierowanie na dzienny oddzial,taki od8-13 i do domu...Moja znajoma jest tam pielęgniarka i mowi,ze napewno cos mi jeszcze dorzuca do eaci,a mnie juz wystarczy samo esci po którym nie moge sie pozbierać.Chcialabym tam isc,jak trochę lepiej sie poczuje...bo teraz jakoś mnie to przeraża.Bylam tam dzisiaj,obadać sytuacje....strasznie dużo tam ludzi....i poczulam potworne zamieszanie i strach pomyśleć przed tymi ludźmi,tym miejscem...Dziwne uczucie.Wlasnie od czasu brania esci tak jakoś boje sie wszystkiego...A przecież lek,powinien dawac jakas pewniac siebie...Zglaszalam to mojej p.dr.stwierdzila,ze to niemozliwe,ze to moje nastawienie do leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pomyslalam o tym oddziale dziennym.Tylko sie boje tam isc.

 

-- 31 sty 2014, 16:14 --

 

Ona twierdzi,ze ja jestem źle nastawiona na ten lek.Ale ha zupelnie inaczej sie czuje niż kiedys ba paro.....Nie bylam taka wylękniona...teraz to sie wszystkiego boje i jakieś natrectwa mi sie wlaczyly....a takich cudów to ja jeszcze nie mialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, nie boj sie :great:

gdybym miala takå mozliwosc to nawet nie zastanawialabym sie i zaraz po zajeciach zaprosilabym pare osob gdzies do pobliskiej kawiarenki na zwyczajne plotki.

Napewno nawiåzesz z kims blizszy kontakt, z osobami o podobnych problemach i spedzenie z nimi czasu wplynie pozytywnie na Was wszystkich.

 

Ja traktuje to nasze forum jak oddzial niecodzienno-nocny ;) bo dziejå sie tutaj niecodzienne rzeczy :mrgreen:

I gdyby nie to forum to siedzialabym podparta na krzesle i gapila sie w sufit calymi dniami i rozmyslala co jeszcze mnie boli, czym ja to mialam sie dzisiaj martwic ? :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cżesc dla wszystkich razem i każdemu z osobna :D

nova_2013, dzięki bardzo za słowa wsparcia, mam nadzieje,ze będziecie trzymała nie kciuki w poniedziałkowy dzień w pracy, oj będzie sie działo. Ja jestem trochę pesymistka, ale zauważyć, ze wszyscy, którzy dodają nam otuchy np.katarzynka, luki nerwusek swietnie sie czuja. Gdybym ja tez tak swietniensie czuła, to dopiero tryskalabym energia i każdego wspierała z uśmiechem na twarzy. Tymczasem jakie samopoczucie tyle optymizmu/pesymizmu

elmopl79, nie bój sie, idź tam, nie masz absolutnie nic do stracenia, jedynie do zyskania. Ja tez będę chciała zapisać sie na takie spotkania, one naprawde dużo dają, szczególnie grupowe.idz pomimo strachu i sraczki :D i wszystkim nam opowieśz ze było warto

Gradrec, to jak z tymi kciukami? Trzymasz za mnie? :mrgreen::mrgreen: ja dziś wprawdzie wyznalam "miłość" Lukiemu nerwuskowi, ale nasza paczka bez Ciebie byłaby jak ...hm......ja bez napięcia :mrgreen: uwielbiamy Cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×