Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

mvp95, To jest "narkotyk" z wykazu II-P i nie ważne czy go dostajesz na 100% czy z refundacją(refundacja jest tylko dla dzieci i młodzieży z ADHD do 18r.ż.) to musi być na specjalnej recepcie Rpw z jednorazowym kodem kreskowym, gdzie jest zakodowane jaki to lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałeś już wcześniej ten lek?

No właśnie nie brałem , ale juz lada dzień ,,, ;) trafi w moją chciwą paszczę. Podobnież niskie dawki rzędu ok. 3mg Abilify daja dobrego kopa na zapęd . Jeśli by tak rzeczywiście (do metylo podzialało) , jako zdrowa ( ale juz ukierunkowana przez metylo energia )może byc z deka ciekawie . I kużwa przyjemnie , oby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Oby podziałał lepiej w tym względzie niż Fluanxol na mnie, o którym sporo osób pisało na forum jak to on silnie stymuluje. Ja tego nie zaobserwowałem, w każdym razie nie w formie rekreacyjnej. Ale jakby nie patrzeć Abilify to zupełnie nowa rzecz więc czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mvp, nie wiem jak dziala abilify, wiem za to jak dziala metylo. Jak pisal Dark Passenger lek jest z grupy " narkotycznych" jesli brales kiedys koks lub amfe to mozna to toche porownac. Oczywiscie nie jest to to samo ale podobne. Wiec jesli chcesz miec kopa, haj i dobrze sie czuc to moze sprubuj nie mieszac metylo z niczym na poczatek bo metylko samo w sobie daje niezle samopoczucie. Oczywiscie przy dobrych dawkach. Bo tu czym wiecej nie daje lepiej bo mozna miec efekt tzw" zombi" ktory totalnie zamula. Sam to kiedys na poczatku przerabialem jak przeskoczylem szybko z 5 mg na 10 mg popite cola. A jesli chodzi o concerte to z tego co piszesz bardziej sprawdzi sie medikinet. Ma wieksza roznorodnosc dawek. Jest wersja szybka ( 20-30 min i dziala) i wersja Cr( bardziej suptelna) ale dzial 6 h i nie ma skutkow ubocznych. I na pewno medi dziala bardziej ze tak powiem "otwierajaca" daje szkrzydel( troche efekt mani). Nie wiem niestety czemu mimo tej samej substancji dziala inaczej. Znam osobe ktora brala concerte i jak sprobowala medi to bardzo sie otworzyla:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie ,

Watek sie widze rozrosl o kilka razy ;) Pozniej poczytam wstecz , teraz tylko otaguje coby mi @rev aktualnosci przysylali.

 

Aktualnie dawkowanie od dluzszego czasu takie:

--rano Concerta 36 o przedluzonym dzialaniu + sertagen 150mg

--po poludniu wg uznania Medikinet 10mg

 

Jesli ktos ma "ten syndrom" adhd , to metylofenidat bedzie dla niego olsnieniem

Przede wszystkim USPOKAJA !!! , troche zabija spontan , ale na rzecz KONCENTRACJI , itd , pisalem rok temu ;) nie ma nic za darmo , ale DA SIE ZYC !! , czasem wieczorna depresja ... okresami , nijak sie ma do depresji sprszed paru lat .... Zycie jest piekne :) nawet w wieku 45+ !!!

noo , tyle na dzis , porozgladam sie potem tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi się kilka dni temu skończył Metylofenidat , więc biorę samo Abilify w dawce ok.3mg /d. ,dziś chyba 5 dzień i właśnie dziś poczułem na tym leku energicznego kopa . Nosi mnie , szkoda ,że akurta teraz nie mam metylo co by mnie wypośrodkowalo , ale widocznie tak mialo być ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi się kilka dni temu skończył Metylofenidat , więc biorę samo Abilify w dawce ok.3mg /d. ,dziś chyba 5 dzień i właśnie dziś poczułem na tym leku energicznego kopa . Nosi mnie , szkoda ,że akurta teraz nie mam metylo co by mnie wypośrodkowalo , ale widocznie tak mialo być ,,,

 

A na co bierzesz Abilify? Jak w ogóle oceniasz jego działanie na nastrój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Abilify Cię nie glebuje zbytnio wieczorem?

biorę tak niska dawkę ,że lek ten mnie nie glebuje , chociaż przez pierwsze dwa dni czułem lekką zamułke , choc krótkotrwałą.Lek generalnie ma dzialać na napęd . Zauważyłem również ,że lek niweluje apetyt. jem w sumie kolo 20 , ale bardziej sie zmuszam do tego jedzenia .

A na co bierzesz Abilify? Jak w ogóle oceniasz jego działanie na nastrój?

 

Na co ? Na życie emocjonalne ;) ,żeby je podtemperować i ukierunkować .

Na nastrój ? Za wcześnie mi jeszcze oceniać.

 

-- 06 lut 2014, 19:32 --

 

wiecie , dobry jest ten metylofenidat . Szczególnie to teraz odczuwam , jak go juz kilka -naście dni z rzędu nie biorę . Bogu niech będą dzięki za to farmaceutyczne cudko . ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie , dobry jest ten metylofenidat . Szczególnie to teraz odczuwam , jak go juz kilka -naście dni z rzędu nie biorę . Bogu niech będą dzięki za to farmaceutyczne cudko . ;) .

Dobrze wiedzieć bo właśnie dzisiaj udało mi się go dostać ;) Aż się boję zacząć brać bo jak już to nie pomoże to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 dzień przyjmowania Medikinetu CR w dawce 15mg ( pół kapsułki). Samopoczucie dobre, przyśpieszone tętno, koncentracja troche lepsza lecz spokoju wewnętrznego jako takiego brak. Chęć do aktywności, pracy zwiększona.

 

 

Chciałbym opisać jeszcze dzień 11, który nie był przyjemny aczkolwiek zostały nasilone moję lęki, fobia społeczna spotęgowana i bylem totalnie zdekoncentrowany przez cały dzień (nieogar kompletny). Wieczorem gdy leżałem w łóżku oglądając TV przez chwile przeszła przeze mnie taka dziwna fala emocji, myślałem że coś mi sie stanie za moment, czułem jakbym potrzebował pomocy bo za chwile moge zemdleć, zrobiło mi sie słabo. Wziałem głebszy oddech i po chwili przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil'em up, no ciekawe masz te akcje ,,, i może dlatego ja sam nie jestem zwolennikiem brania tego leku solo .

Z drugiej strony jedna fala emocji w tą czy we wtą nie robi różnicy , a i skąd wiesz ,że to było od metylo ?

Spróbój dorzucic baclofen do metylo , ja tak robię , z metylo Tworzą naprawdę dobre połączenie ,> baclofen wycisza , łatwiej na nim osiągnąć wewnętrzny spokój .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Kolego nic innego nie przyjmuje więc jak nie od metylo to od czego? Nie posiadam tego "baclofenu".

 

Kiedyś brałem Setaloft (SSRI) po których było ok, wyjebka na większość niepotrzebnych myśli, ale oznak geniuszu tzn. lepszej koncentracji, lepszej organizacji nie było, a zawsze byłem taki roztrzepany i wiele rzeczy naraz chcialem zrobić i szybko wszystko(najlepiej na "już").

 

Medikinet pozwala mi się skoncentrować, łatwiej mi się skupić na czytanym tekście, albo taka sytuacja np: jadę gdzieś i nie przypominam sobię w połowie drogi, że zapomniałem portfela, czy listu do wysłania itp... Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie , dobry jest ten metylofenidat . Szczególnie to teraz odczuwam , jak go juz kilka -naście dni z rzędu nie biorę . Bogu niech będą dzięki za to farmaceutyczne cudko . ;) .

Dobrze wiedzieć bo właśnie dzisiaj udało mi się go dostać ;) Aż się boję zacząć brać bo jak już to nie pomoże to lipa.

 

Bez przesady. Nie wszystko złote co się świeci. :D I nie tylko edronaxy, welbutriny i concerty potrafią dodać energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mvp95 byłoby fajnie jakbyś raportował na temat działania Metylofenidatu . ;) Nie ma to jak dzielenie się doświadczeniami.

Pozdro.

 

Ok ;) Narazie po 1,5h od przyjęcia pierwszej tabletki 18mg raczej bez zmian, a podobno działa po 30min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mvp95 byłoby fajnie jakbyś raportował na temat działania Metylofenidatu . ;) Nie ma to jak dzielenie się doświadczeniami.

Pozdro.

 

Ok ;) Narazie po 1,5h od przyjęcia pierwszej tabletki 18mg raczej bez zmian, a podobno działa po 30min?

 

Z tego co pamiętam to masz objawy negatywne, ta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×