Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

nova_2013,

Nova,

Masz rację - siedzenie w domu to błędne koło... ciężko wyjść naprawdę wiem to, ale jak już jest ciut lepiej to trzeba szukać zajęcia i obowiązków, bo siedzenie i zbyt wiele czasu wolnego powoduje, że człowiek myśli i analizuje, analizuje i myśli... tylko o chorobie.... Trzeba się skupić na czymś, bo inaczej to negatywnych myśli nigdy się nie pozbędzie...Ja się bałam okrutnie iść do pracy, ale przemogłam się. Co prawda większe spotkania i imprezy wywołują u mnie chwilowy niepokój (i myśl, że nie dostanę ataku paniki), ale szybko wymyślać inne rzeczy, by nie myśleć, że idę na spotkanie, że będzie dużo ludzi, jak się będę czuła, czy nic mi się nie stanie...

W pracy człowiek musi się mobilizować...

 

pozdrawiam Cię cieplutko:)

Lekko zakatarzona Katarzynka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nova_2013

Spokojnie, poradzisz sobie w pracy. Kto miałby sobie poradzić jak nie Ty :)

Zawsze boimy się nowych rzeczy, czy powrotu do starych, dawno nie wykonywanych, a myśli podpowiadają nam najgorsze scenariusze. Ale te myśli okazują się później dużo gorsze niż rzeczywistość.

Wróć do pracy, bo co może się złego stać? Najwyżej wyjdziesz.

A w pracy przynajmniej zajmiesz się innymi sprawami, niż tylko swoją nerwicą. Jak mamy czas zajęty, to nie ma kiedy myśleć o "głupotach". Trzeba wyjść z tego zaklętego kręgu myśli i czarnych scenariuszu.

Co ma być to będzie. A będzie dobrze !

Leki mają to do siebie, że lubią zaskakiwać nagle i to po dłuższym czasie. U mnie tak naprawdę poprawiło się dopiero po 2 miesiącach. Wcześniej chciałem rzucić je w diabły, bo oprócz starych objawów nerwicowych na lekach doszły nowe, jak drżące ręce, sztywny kark i mięśnie.

Spoko i to mija. Powodzenia.

 

Dokładnie @ Katarzynka40 masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013,

Jest stopniowo wiecej energii i mniej apatii jak na ostatnim SSRI,ale znow samopoczucie leci w dol,mam wrazenie ze z kazdym dniem coraz bardziej

 

-- 28 sty 2014, 13:46 --

 

Na paroksetynie samopoczucie bylo stabilne jak skala,ale znow ta apatia

I wez tu znajdz lek ktory bedzie dzialal na wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

Z tego co pamiętam to wenlę też chyba próbowałeś? Wiesz, że ja ją polecam...:) A jak u Ciebie? Sprawdziła się choć trochę?

Mnie uspokajała z jednej strony, z drugiej dawała b. dużo energii i chęci do działania, o apatii nie było mowy...

 

-- 28 sty 2014, 15:42 --

 

Luki_Nerwusik,

Rozumiem, że tez wcinasz esci?

I faktycznie dopiero po 2 miesiącach była bardzo duża poprawa? Ale bierzesz na lęki czy depresję?

Nie dopada Cię senność w ciągu dnia?

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40,

Tak,bralem kiedys,bralem wiele innych ktore nie powodowaly apatii,ale ich dobre dzialanie sie skonczylo i w tej chwili leki tego typu mi szkodza tylko

 

-- 28 sty 2014, 16:13 --

 

Ale faktycznie wenla moglaby sie sprawdzic w tej chwili bo nie ma takiego typowego dzialania pobudzajacego jak Wellbutrin czy Edronax,z tym ze to juz dosc ciezki kaliber jezeli chodzi o uboki i w ogole o ogolna sile dzialania

 

-- 28 sty 2014, 16:19 --

 

Teoretycznie mix paro+edronax ktory mialem jako jeden z zaleconych ostatnio mial miec zblizony profil dzialania do wenli ale w praktyce dzialal bardzo wyczerpujaco i nie mialem sily sie za dlugo tak meczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nova

jestem....nie odzywalam sie,bo źle sie czuje.Bylam dzisiaj w urzedzie i tam dostalam ataku paniki....bylam sama,chcialam uciekac ale nie mialam do kąd.....eh....a od rana cos mnie strasznie nisilo Wstalam wkurzona na maxa....Nova,moze po zwiększeniu dawki leku tak mamy....mize niepotrzebne jest to zwiększenie...a moze lek brany dwa razy pod rząd nie dziala tak jak gdyby byl brany raz i to ciągle,bez przerwy....Ja pytalam sie mojej dr.powiedziala,ze to leczenie jakby od nowa...druga natomiast powiedziala,ze w żadnym wypisku,ze to jest kontynuacja leczenia....i bądź tu mądry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, jak sie czujesz dzisiaj ?

Ja jestem przerazona powrotem do pracy ale postanowilam, ze zaczne powolutku wdrazac sie w obowiåzki. Nie wiem jak sobie poradze ale widze, ze takie siedzenie w domu to bledne kolo. Z dnia na dzien rosnie moje napiecie nerwowe i dziasiaj znowu osiåga apogeum. Tojaa i elmopl, co z Wami ? Gradrec, cos nie widze u Ciebie poprawy a bierzesz paro juz ze 3 tygodnie. Nie wiem czy te tabletki w ogole pomagajå czy to gra uczuc. Chodze naladowana dzis jak bomba zaplonowa. I kiedy wreszcie ta zima sie skonczy ???

Ty byc moze nie widzisz. Ja widze znaczna, a to dopiero poczatek kuracji.

Dzisiaj nawet sie wzialem za naprawe spluczki, ktora przeciekala przez ostatni miesiac. Naprawa zakonczona sukcesem, wiec i tak dobrze bo mam do takich rzeczy dwie lewe rece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

jak to wszystko zależy od organizmu - piszesz i zresztą słyszałam, że wenla to ciężki kaliber jeśli chodzi o uboki, a u mnie skutków ubocznych w sumie żadnych na dodatek diametralna poprawa po 5 dniach, natomiast podobno bardzo łagodne esci swoimi ubokami doprowadziło mnie niemal na skraj wyczerpania i szaleństwa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nerwicę lękową i napady lęku, od lekarza słyszalem ze pod tym względem jest to najlepszy lek, potem tu ktoś na forum dał jakies badanie ze jakims cudem pobudzająca fluoksetyna wychodzi najlepiej na ataki paniki, kazdy gada jak mu sie podoba

 

-- 28 sty 2014, 18:55 --

 

na napady lękowe mogę potwierdzić ze jest skuteczna, nawet bardzo, kiedyś byłem w takim fatalnym stanie ze miałem nawet kilka dziennie, po kilku tygodniach kuracji przez następne prawie dwa lata nie miałem juz więcej problemu z zadnym napadem

 

-- 28 sty 2014, 19:04 --

 

sory, tam było chyba ze najlepiej wychodziła wenlafaksyna, ale fluoksetyna była z niewiadomej przyczyny wyzej niz paroksetyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to badanie chodziło, ktoś to kiedyś zamieścił http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23111544

wśród SSRI i SNRI na ataki paniki spośród 5 tysięcy badanych najsłabszy wychodzi citalopram (wiec pewnie i escitalopram by wypadł podobnie) a najlepiej wenlafaksyna

nie piszą natomiast jakie są między nimi różnice więc nie wiem na ile ten krótki tekst jest przydatny do oceny który lek jest pod tym względem najlepszy

 

-- 28 sty 2014, 19:11 --

 

Katarzynka40,

tamten zapis dotyczy akurat przedawkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

Jak w ulotce wenli jest, że może spowodować zgon :shock::shock: to nie dziwię się, że najpierw próbują zapisywać te, które mają mniejsze skutki uboczne... no chyba, że pacjent jest w fatalnym stanie...:(

U mnie to samo bylo w Depakine Chrono w dawce 300mg, wiec go w ogole nie bralem :D

I bylo tam tez napisane, ze jest to lek na padaczke. Co prawda uprzedzil mnie o tym lekarz ale kij mu w oko. Jak juz z Lunaticiem ustalilem on tez mial z tym lekarzem niemile przezycia, takze ciesze sie ze w ogole odstawilem to co mi przepisal i zmienilem lekarza ;)

 

 

Dzieki Lunatic za odpowiedz. No wlasnie na mnie paro dziala raczej bardzo dobrze. W okresie, gdy nic nie bralem miedzy esci, a paro mialem taki czas, ze przez caly dzien kurwica lękowa i dostawalem pierdolca. Teraz moze raz na kilka dni sie trafi jakis lęk ale raczej przechodzi. Wczoraj mialem troche slabszy dzien, ale dzisiaj np jest zupelny luz. Naprawilem spluczke popsuta, poszedlem do sklepu, zero lęku, humor dobry. Tylko kurde to rozwolnienie :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, czy ja dobrze zrozumiałam ze u Ciebie na napady paniki i lęki najlepiej zadziałała paroksetyna? Mi esci g...o pomaga na napięcia i lęki

Zasugeruj psychowi paro.

 

-- 28 sty 2014, 20:18 --

 

Tobie to esci juz chyba z 9tygodni gowno daje. Zmien to w cholere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa,

ja od kilku lat chodzę do jednego lekarza, w międzyczasie byłem u kilku innych, można mu czasem zarzucić ze stosuje jakieś eksperymentalne terapie, ale jak ostatnio byłem się skonsultować u innej lekarki bo mi zależało na czasie (on ma długie terminy) to zobaczyłem ze jednak jest naprawdę przepaść między niektórymi lekarzami

on mi kiedyś powiedział, ze paroksetyna jest lekiem z wyboru przy napadach paniki, wtedy jak mi ją przepisał szybko mi się poprawiło, inni wcześniej cudowali z czym innym z marnym efektem, wtedy akurat byłem na Pomorzu kilka miesięcy i lekarze z Gdyni w ogóle sobie nie radzili zeby mi dać coś skutecznego, wróciłem do siebie, dostałęm od niego paroksetyne i już więcej zadnego napadu od tamtej pory nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze sobie przypomnisz nazwisko trzeciego lekarza ;) Chociaz o nim (o tym moim obecnym) malo w internecie jest, a pewnie tak wlasnie szukales lekarza bedac na pomorzu. O tym naszym "wspolnym" raczej wypowiadaja sie w samych superlatywach ale smiem twierdzic, ze to chyba on sam sobie te opinie powystawial :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

miałem to zapisane wszystko, tamtych dwóch znalazłem a tego trzeciego jeszcze nie, ale na pewno mam go zapisanego, przez internet szukałem po opiniach, na pewno tam jacyś dobrzy są, byłem tylko u trzech, widocznie miałem pecha,o kim jest mało w internecie?

aa, obecnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak, poszedl edit. Przeczytalem swojego posta i drugie zdanie to byl stek bzdur. Musialem sprecyzowac. Na priv Ci podesle nazwisko. Ja jestem w nim w niebo wziety szczerze mowiac. Nie dosc, ze wspaniale ma podejscie do pacjenta, to jeszcze nie wypisuje z biegu lekow tylko sam w rozmowie mowil "musze sie dobrze zastanowic, co Panu wypisac" (utrzymywal forme Pan, mimo ze bylem od niego jakies 30 lat mlodszy i nalegalem, zeby mowil do mnie po imieniu, bo mi glupio slyszec forme Pan od kogos takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w dobre opinie o tym Dz., byłem wtedy w naprawde poważnym stanie z silnymi atakami i mowilem ze jestem w pracy i potrzebuje czegos co zadziała szybko, to mi walnął tianeptynę, to co teraz biorę ale na tamte objawy była fatalna, po pierwsze to dość delikatny lek a po drugie jak się potem dowiedziałem od swojego ona działa przeciwlękowo tez, ale dopiero po 2 miesiącach o ile dobrze pamiętam, nie było wtedy zadnych szans zeby taki lek mi cos pomogł na objawy które wtedy miałem

 

-- 28 sty 2014, 20:48 --

 

pamiętam jak latałem po całym półwyspie w poszukiwaniu kafejki internetowej, wtedy to jeszcze nie była era smartfonów z internetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez niebardzo wierze w tego lekarza. Coprawda byl raczej "grzeczny" i sluchal. Ba, nawet cos tam sobie rozrysowywal w trakcie rozmowy ze mna (nie wiem, czy rysowal bo nuda, czy rozrysowywal zachowania i dochodzil do wnioskow). Wydawal sie spoko. Niestety, zlewal mnie pod telefonem a lekiem ni cholery nie trafil. Co prawda nie skreslam go calkowicie, ale wiecej do niego nie pojde na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×