Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

jesli rzeczywiscie to agonista kappy to jest to bardzo duzy minus. Receptory kappa funkcjonalnie są antagonistami receptorów mu (te z kolei odpowiadają za euforie endorfin i opioidów), wywołują dysofrie (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2612708/) a ich antagonizm jest powiązany z działaniem przeciwdepresyjnym (np. buprenorfina). Z drugiej strony agonisci wykazują dzialanie neuroprotekcyjne wzgledem ekscytotoksycznosci ale watpie zeby to mialo jakiekolwiek znacznie dla depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że choroba wraca po odstawieniu leków znaczy, że ich potrzebujemy. Można to nazwać uzależnieniem (bardziej zależnością), ale z tym typowym uzależnieniem nie ma wiele wspólnego - odstawienie leku zazwyczaj nie powoduje żadnych przykrych objawów, po prostu choroba wraca.

 

Nie rozumiem czemu tylko pacjenci psychiatryczni mają problem pod tytułem "branie leków do końca życia". Osoby z nadciśnienie, chorobami serca, cukrzycy. Nikt z nich nie uważa, że to przejaw słabości, czy wręcz ich wina. Od leków się nie uzależnia. Swoim działaniem poprawiają funkcjonowanie i najczęściej po odstawieniu jest nawrót. Większość leków trzeba brać do końca życie, bo większość leków nie leczy. Nie tylko te psychotropy nie leczą. Z wyjątkiem antybiotyków, leków przeciwgrzybicznych, chemioterapii większość jest do długookresowego stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam psychoterapię 5 miesięcy przed braniem antydep. Niestety mi nie pomogła a chodziłam 2 razy w tygodniu... Dla mojej rodziny czy męża "depresja czy nerwica" ataki które miałam to nowość bo nikt nigdy w rodzinie nie chorował na ta przypadłość... Czasami przerastalo ich to zreszta mnie tez nie chciało mi sie żyć przez te ataki, aczkolwiek czy teraz mam chęć do życia rożnie to bywa czepiam sie detali analizuje.,. Fakt leki pomagają i to bardzo wyzbywania sie ataków ale żebym chodziła w euforii cały czas to nie mam tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator nastroju nie ma dawać dobrego nastroju czy euforii tylko ma ten nastrój stabilizować i zapobiegać głównie jego podwyższaniu(choć obniżaniu też). Jeśli powiedzmy na skali -10 to depresja, a +10 to mania to stabilizator ma nas trzyma na 0-rze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj na studiach i wśród ludzi zaciskałem pięści pod stołem. Obserwacja innych bez możliwości udziału w dyskusji, nie nadążanie za tokiem tej dyskusji. I te nie do opisania uczucie w piersiach. Czy ja mam zaburzoną osobowośc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny - Nikt tu nie jest uprawniony do stawiania diagnozy :P. Idź do lekarza, na terapię, nikt po jednej czy nawet 5 wizytach nie postawi Ci diagnozy, a przynajmniej nie trafnej, to są podejrzenia. Bierzesz jakieś leki? Bo one mogą powodować problemy z koncentracją, ale też np. rozkojarzenie może być spowodowane silnymi emocjami.

 

elfrid - Zgadzam się z tobą, nie leczą, ale pomagają przeżyć. Jednak no rozumiem, że leki na "głowę" to od razu, człowiek sobie myśli, że jest nienormalny i nie chce tego, a leki mu udowadniają to, że jest chory, głupie podejście i dziecinada, ale no tak jest, zwłaszcza, że ludzie np. z cukrzycą nie mają działań autoagresywnych i rozumieją, że odstawienie zrobi im krzywdę, której nie chcą. A wielu z nas, ma taką świadomość a mimo to sięga po używki różnego typu czy kombinuje z dawkami :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie udalo odstawic mirte na rok i teraz znowu wrocily bezsenne noce oraz powrot do mirty :( czy da sie wyleczyc z bezsennosci?ile czlowiek moze nie spac?rece juz mi odpadaja .Chce sie starac o dziecko ale jak biorac mirte?nasuwa sie kolejne pytanie jak bede spala jak do dziecka trzeba wstac kilka razy w nocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem z dnia na dzień. Brałem tylko 15mg przez 2 miesiące na przytyłem kilka ładnych kilogramów. Teraz po odstawieniu widzę jak spadł mi apetyt. Jem jak ptoszek więc wrócę do poprzedniego stanu prędko. Działania nasenne u mnie skończyło się po 2 miesiącach. Nie mogłem zasnąć i budziłem się co godzinę. Może to za mała dawka by gdybać o działaniu antydep ale takiego nie odczułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mirtazapina (30 mg) spowodowała zamknięcie się w sobie. Prawie działalność położyłem z tego powodu. 3 miechy dałem radę i przerwałem. Obecnie trazodon 150 mg (brałem go 7 lat temu przez rok).

Ale i tak najlepiej wspominam mianserynę jeśli chodzi o promowanie i jakość snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja z pytaniem znowu ;) ostatnio przez ok 2 mechy szlam zawsze z synkiem spac kolo 13 na jego druga drzemke, dzis polozylam sie i chcialo mi sie spac ale za chu... nie usnelam, non stop o czyms myslalam doslownie nie mogla, zasnac zaczelam sie zastanawiac czedmu ? czy to przez ta zwiekszona dawke mitry? tak przelezalam ok 1,5 h sy nek mi wstal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie mirta pomogla na pol roku po tym czasie przestala dzialac mimo zwiekszenia dawki.Smieszka jak masz problemy ze snem to nie chodz spac po poludniu ,przemecz sie a wieczorem padniesz a mirte za dnia bierzesz czy wieczorem?dzialanie nassenne mirta ma lepsze dzialanie w mniejszej dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×