Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie dopamina a noradrenalina!!!


Gość Freddie Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

hashim, Miałam krótką przygodę z wellbutrinem , mówiąc szczerze to działanie czułam tylko przez chwilę, potem spałam więcej niż przed jego braniem, no ale wtedy byłam na anafranilu nie na wenli, dlatego się zastanawiam czy by nie spróbować jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje doswiadczenie z wellbutrinem jest takie że moze i na poczatku zwiększa on poziom dopaminy, później jedank czułem tylko i wylącznie podwyższoną noradrenalinę. nie wiem czy to profil dzialania leku się zmienia czy po prostu organizm przyzwyczaja sie do zwięksoznego poziomu dopaminy i już go nie odczuwamy w zaden sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czego mi brakuje, ale z chęcią zaopatrzyłabym się w ampułki z adrenaliną i noradrenaliną i codziennie po przebudzeniu zaaplikowała sobie dożylnie obie substancje. Wtedy chyba człowiek nie miałby czasu ani ochoty myśleć o pierdołach, tylko jak robokop działał. Szkoda, że taka mieszanka pewnie by mnie zabiła, ale z pewnością byłoby to panaceum na wszystkie moje problemy. Nie brałam nigdy żadnego leku na dopaminę, wiem jedno. Serotoninowce zamulają mnie do nieprzytomności, a nie zwalczają nieprzyjemnych objawów, noradrenalina za to pozwala działać. Więc z tego wniosek, że "przyjemnościowe" hormony nie grają roli w moich zaburzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przedstawić mój problem, tj : całkowity brak libido, ciągle walące serce w sytuacjach społecznych, uderzenia gorąca, anhedonia,depersonalizacja, ciągle zacisnięty żołądek itd.

Wygląda mi to na obniżoną dopaminę i zbyt wysoką adrenalinę/noradrenalinę? Przecież to z dopaminy wytwarza się noradrenalina której wyrzuty powodują uderzenia gorącą, przyspieszone bicie serca itd.

Brałem kiedyś selegiline 5 mg/dzien wszystko było ok, naprawdę ok! zniknęła DP i brak motywacji. Ale największym minusem było to że lęki jeszcze bardziej się nasiliły,zwiększona potliwość,serce waliło jak u konia itd...

Wiem że mechanizm działania tych hormonów jest skomplikowany, więc proszę każdego kto się na tym zna, by mi wytłumaczył co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noradrenalina jest funkcjonalnym antagonistą serotoniny ,reguluje system opioidowy(zwiększa jego czułość) dlatego często leki o dodatnim wpływie na NE stosuje się we wszelkiego rodzaju bólach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noradrenalina i dopamina mają wpływ na nastrój szczególnie gdy dokucza nam apatia,brak energii ,anhedonia.W leczeniu depresji nerwicowej skuteczniejsze są leki oparte na serotoninie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po baterii eksperymentów stwierdzam z autopsji co następuje- nie serotonina*, nie noradrenalina, nie dopamina, a GABA i acetylocholina!

 

*z wyjątkiem ZOK/OCD.

 

zgadzam się z GABA po baclofenie czuję się normalnie :) po benzo też , po małych dawkach alkoholu też :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaba, acetylocholina,ale przede wszystkim noradrenalina, taki miks z przewaga noradrenaliny

 

choc lekiem dla mnie byłaby nortryptylina, tylko ten wpływ na h1 ,później problemy ze snem,które i tak już mam

 

z tego co jadłemamitryptylina , najwieksze emocje, największe czucie, najlepszy nastrój,największa motywacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord Kapucyn bierzesz aż takie dawki piracetamu ?? jak sie czujesz, działa? , ja mam w domu słoiczek lucetamu 800mg , łykałem też aniracetam ale nie odczułem działania , dawki tak do 2g w 2 porcjach. nie wiem czy nie zaczne sam suplementacji piracetamu , ale dawki 1200x2 doba , a nie takie kosmiczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zajmować się noradrenaliną skoro powstaje ona z dopaminy? (uproszczenie - dopamina jest prekursorem noradrenaliny)

https://d1gqps90bl2jsp.cloudfront.net/content/brain/133/6/1810/F1.large.jpg?width=800&height=600&carousel=1 (źródło - http://brain.oxfordjournals.org/content/133/6/1810)

 

u mnie jest problem z dopaminą i GABA - potwierdzone testami osobowościowymi, poza tym leki/suplementy działające na te neuroprzekaźniki dają najwięcej benefitów; pewnie dlatego po serotoninowcach jest tylko niewielka poprawa samopoczucia

 

wbrew temu co uważa większość psychiatrów w dzisiejszych czasach, SSRI nie są tak jak Philips - dobre we wszystkim :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord Kapucyn bierzesz aż takie dawki piracetamu ?? jak sie czujesz, działa? , ja mam w domu słoiczek lucetamu 800mg , łykałem też aniracetam ale nie odczułem działania , dawki tak do 2g w 2 porcjach. nie wiem czy nie zaczne sam suplementacji piracetamu , ale dawki 1200x2 doba , a nie takie kosmiczne :)

 

Jak widać , na zdjęciach na końcu będzie część mojego menu (druga fota z tego co sprzedawałem ostatnio ale mam parę paczek w domu na swoje potrzeby). ;) Czuję się dobrze, działa na mnie świetnie. Szerzej to opiszę po skończonym cyklu. Czytałem zagraniczne stronki i tam za najbardziej efektywne dawki piracetamu , na podstawie badań, uznaje się 9,6g - 14,4g / dzień. Co do aniracetamu to myślę, że optymalna dawka to 3x 1,5g.

 

 

Po baterii eksperymentów stwierdzam z autopsji co następuje- nie serotonina*, nie noradrenalina, nie dopamina, a GABA i acetylocholina!

 

*z wyjątkiem ZOK/OCD.

na twoim ciele czy jakiś pubmed? :tel2:

 

Na ciele, eksperymenty in vivo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord Kapucyn bierzesz aż takie dawki piracetamu ?? jak sie czujesz, działa? , ja mam w domu słoiczek lucetamu 800mg , łykałem też aniracetam ale nie odczułem działania , dawki tak do 2g w 2 porcjach. nie wiem czy nie zaczne sam suplementacji piracetamu , ale dawki 1200x2 doba , a nie takie kosmiczne :)

 

Jak widać , na zdjęciach na końcu będzie część mojego menu (druga fota z tego co sprzedawałem ostatnio ale mam parę paczek w domu na swoje potrzeby). ;) Czuję się dobrze, działa na mnie świetnie. Szerzej to opiszę po skończonym cyklu. Czytałem zagraniczne stronki i tam za najbardziej efektywne dawki piracetamu , na podstawie badań, uznaje się 9,6g - 14,4g / dzień. Co do aniracetamu to myślę, że optymalna dawka to 3x 1,5g.

 

 

Po baterii eksperymentów stwierdzam z autopsji co następuje- nie serotonina*, nie noradrenalina, nie dopamina, a GABA i acetylocholina!

 

*z wyjątkiem ZOK/OCD.

na twoim ciele czy jakiś pubmed? :tel2:

 

Na ciele, eksperymenty in vivo. :P

 

spox zestaw kapucyn :) i zapas hehe . ja zaczynam od 2,4 piracetamu za pare dni , mam do tego dostęp , więc wykorzystam . i fajne pudełka , ja mam takie okrągłe ale nie na pory dnia ,rano/wieczor itp tylko na dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×