Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Radku

Jak Ty w taka pogode....o matko....u nas jest tak zimno,ślisko,wietrznie...a co dopiero w górach....(ja mieszkam w Kielcach).Oj,jak Ci zazdroszcze tego kominka....:)

A jak ogólnie samopoczucie?

 

Gradrec

Co u Ciebie?

 

Lunatic

Jak z humorem,nadal dopamina sie uwalnia?:)

 

Nova

Jak sie dzisiaj czujesz?

Dziekuje, nawet spoko jest. Psychicznie oczywiscie, bo fizycznie padaka, uboki co raz wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że piszę tutaj, ale ten temat jest dość popularny, aby mogło go zobaczyć większość osób. Nie biorę esci. Chcę się tylko zapytać czy ktoś spotkał się z blokadą myśli (po prostu ich brakiem/silnym stłumieniem). Wiem, że występuję to w DD oraz schizofrenii, urojeń nie mam. Ktoś doświadczył tego, ktoś wie jak temu zaradzić? Może to wynik ukrytego lęku (nie odczuwam go)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kiedyś łamałem, zbyt często, na szczęscie szybko się opamiętałem

 

-- 25 sty 2014, 21:03 --

 

Wybaczcie, że piszę tutaj, ale ten temat jest dość popularny, aby mogło go zobaczyć większość osób. Nie biorę esci. Chcę się tylko zapytać czy ktoś spotkał się z blokadą myśli (po prostu ich brakiem/silnym stłumieniem). Wiem, że występuję to w DD oraz schizofrenii, urojeń nie mam. Ktoś doświadczył tego, ktoś wie jak temu zaradzić? Może to wynik ukrytego lęku (nie odczuwam go)?

bierzesz jakieś SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzesz jakieś SSRI?

 

Mam tak bez leków nawet. SSRI/SNRI się nie sprawdzają. Nic jeszcze nie naprawiło tej blokady. Mam wszystkie objawy negatywne, lekarze (4) wykluczyło schizo prostą. Nie wiem o co chodzi. Najgorsza jest ta blokada. Czym jest człowiek jak nie zlepkiem tkanek bez swoich myśli, przeżyć itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin. Całkiem w porządku. Będę teraz na niego wracał, tym razem mam zamiar brać dłużej + jakiś atypowy neurolep, pomijajać amisulpryd, bo niewiele mi dał. Efekt: zwiększona emocjonalność, znacznie podwyższone libido i lepszy nastrój. Libido idzie u mnie w parze z emocjonalnością bodajże. Teraz mam bardzo niskie, znikome. Na depresję mi to raczej nie wygląda, być może jakaś inna jednostka chorobowa - to cholerne wyciszenie myślenia mi niesamowicie utrudnia życie. Być może ma to bezpośredni związek z anhedonią - nie odczuwam przyjemności -> utrata zainteresowań -> nie mam o czym myśleć. I jeszcze dochodzi do tego tzw. syndrom muzycznego ucha. Po prostu słyszę "w tle" muzykę. Albo to podpada pod pozytywne albo ma to związek ze źle pracującym mózgiem ogólnie. Na razie lamotrygina + ldopa z mucuny pruriens + kawa i jakoś udało mi się wyjść coś porobić pomimo braku myśli. Dziwne jest to, że jestem w stanie kontynuować rozmowę pomimo tego (niedawno się w tej kwestii poprawiło). Może uda mi się załatwić metylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba tylko leki dopaminowe trzebaby brać pod uwagę, albo jeszcze coś takiego, ale czy to dobry pomysł to nie wiem

Brałem kiedyś lek który zresztą teraz znów biorę, zadziałał pod tym względem przeciwnie do SSRI, które tłumiły emocje, a on je u mnie bardzo nasilał, chodzi mi o tianeptynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imprezujecie dzisiaj??? ja się przyznaję że złamałem alkoholowy zakaz - ale nic mi się nie dzieje - nawet myślałem że będę miał doła - a tu nic!!!!

Zdradliwe to jest i sie nie daj przekonac, bo ja np sie o wiele lepiej czulem po piwku pare dni temu, niz normalnie ;) Pomyslalem sobie, ze to dosc zdradliwe i chromole, nie tykam alkoholu. Zdradliwe gowno ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jakaś dzisiaj straszna cisza w naszym wątku...

Chociaż może to urok soboty, ja aktywna na Forum też nie byłam...

Tradycyjne sobotnie zajęcia (czyt. zakupy i inne sprawy), pieczenie ciasta (mandarynkowe mniam), sprzątanie chaty, goście... i tak po sobocie... w sumie już niedzielę mamy :mrgreen:

 

U mnie samopoczucie w porządku, tradycyjnie między 14.00 a 16.00 dokucza lekka senność...

pozdrawiam wszystkich konsumujących esci i nie tylko:) ;););)

 

Spokojnej nocy życzę :papa::papa::papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Katarzynko, a mnie dzisiaj pokrecilo caly dzien ! Od czasu kiedy sie obudzilam caly czas trzymalo mnie napiecie nerwowe, juz bylam bliska wziåc benzo kolo 16.00 ale jakos przetrzymalam. Przeszlo mi po polnocy. Tak wiec Moi Drodzy, tym razem ciezko mi wchodzi citalopram. Nie tego oczekiwalam... :(

 

Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej i popisze z Wami. Tojaaa, milo slyszec, ze miewasz sie dobrze i wypoczywasz. Ja bym w zyciu sie nie wybrala sama, w dodatku pociågiem i jeszcze 400 km. Rany boskie ! Odwazna jestes az Ci zazdroszcze. Od czasu choroby jeszcze nie wsiadlam za kolko i nie wiem jak ja pojade do Stockholmu gdzie pelno korkow i co chwila czerwone swiatla. A to zaledwie 10 km ode mnie. Masakra.

 

Radol - milego wypoczynku w gorach !!!!!!!!! 2913.gif

Niech pogoda Wam sprzyja i dobre humory a zdrowie powroci.

 

Gradrec - jakis tajemniczy jestes ostatnio divers2304.gif

 

Elmopl alesmy sobie narobily w majty z tå cholernå 4 dniowå przerwå. Za pierwszym podejciem wszedl we mnie cital jak w maselko, zadnych ubokow. A teraz psiakosc jazda co drugi dzien ! Biore calå tabse i poczekam jeszcze do srody bo wtedy ide do lekarza. Ciekawa jestem co powie.

 

lunatik przepraszam Cie najmocniej, ze nawalilam. Czerwienie sie ze wstydu wstydek1.gif bo czekasz na wiadomosci o glutaminie a ja przeciågam strune. Dzis fatalnie sie czulami, jakos tak apatycznie, bez nadzieji, bez ochoty na cokolwiek. Znowu niewiele zjadlam i w ten sposob przetrwalam do dnia nastepnego.

 

o cholera ! Glowa mnie teraz zaczela bolec. Kiedy to sie skonczy ????

 

Uciekam. Mam nadzieje, ze przejdzie niebawem bo jak na dzis to za duzo tych atrakcji.

 

Papatki :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×