Skocz do zawartości
Nerwica.com

wysokie napiecie


wieslawpas

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zalozc watek dla osob, ktore na codzien zmagajaja sie ze stanem napiecie w celu wymian doświadczen.

Napiecie odczuwa sie inaczej niż lęk i pewnie inne sa tez jego przyczny. Czy odczuwace napiecia? W jakich

stuacjach sie pojawia? Na przyklad teraz siedze w biurze i czuje sie to mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wieslawpas, wiem o czym piszesz bo też mnie to dotyka i zgadzam się w zupełności, że to napięcie jest czyms odmiennym od lęku. Chętnie wymienię się doświadczeniami związanymi z tym właśnie napięciem, bo od kilku lat jest to jednen z moich głównych problemów natury psychicznej. Jednak widzę, że mamy rozpoznane inne zaburzenia lękowe, bo u mnie osią jest OCD a u Ciebie wnioskując z zamieszczenia tego wątku nerwica lękowa, czy może się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natrętek, Tak u mnie jest to newica lekowa połaczona z tym napięciem. Ale cześciej męczy mnie to chroniczne napięcie niż lęk.

Najmocjej odczuwam je kiedy z kimś rozmawiam, albo jak przebywam w biurze. Generalnie odczuwam je caly czas. Z tego powodu mam problemy ze spaniem, nie chce mi się jeść, w ogole wiele rzeczy leży. Odczuwam je w głowie i w sploecie słonecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, u mnie też można powiedzieć, że objawy mojego zaburzenia pewnie pod wpływem działania leków nie są takie przykre jak to właśnie napięcie, które czuję głównie w głowie. To napięcie wolnopłynące, podobnie jak lęk, jednak jak wspomniałem nie utożsamiam go z lękiem, a jedynie jako coś co może go powodować. Odczuwam je ciągle tyle, że z różnym nasileniem i podobnie jak Ty zauważyłem, że zwiększa się przeważnie jak z kimś mam rozmawiać albo siedzę dłuższy czas w bliskim otoczeniu ludzi. Leki, które przyjmowałem nie działają niestety na ten objaw, jedynie benzo jest w stanie go stępić i zobojętnić jego odczuwanie, ale jak wiadomo, nie trwa to długo a poza tym nie da się cały czas jechać na benzo z wiadomych przyczyn. Żyję już trochę czasu, ale jak do tej pory nie znalazłem sposobu na to by odczuć ulgę od tego napięcia. Z tego też powodu mam wrażenie, że niestety to odczuwanie napięcia będzie mi towarzyszyć do końca życia i trzeba będzie to zaakceptować i nauczyć funkcjonować z tym obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to napięcie upośledza moje funkcje poznawcze (koncentracja, pamięć, szybkie myślenie) i gdy w tym stanie jestem wśród ludzi to wtedy nasila się lęk, który jeszcze bardziej zaburza funkcje poznawcze i koło się zamyka.

Myślę, że obecnie to jest mój główny objaw, bo występuje nieprzerwanie z różnym nasileniem, powoduje,że mocno się na nim skupiam, gdy tylko nieznacznie wzrośnie i z tego powodu nie koncentruje się na tym co się dzieje dookoła i często co ktoś do mnie mówi lub o coś pyta (takie odpływanie myślami) i w drugą stronę, boję siędłuższych wypowiedzi, bo często tracę wątek, mówię coś i nagle nachodzi mnie taka pustka, że dosłownie nie wiem, co mówiłem kilka sekund wcześniej i się zacinam w pół zdania. Jak nietrudno się domyśleć, jest to dla mnie ogromnym problemem w kontaktach interpersonalnych na wszelkich płaszczyznach życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te napięcie odczuwam przeważnie w nogach i rękach i czasem na karku. Wcześniej odczuwalem to razem z lekami a w tej chwili to tak jakby lęki odeszły na drugi plan . Przy tych napieciach potrafię czasem się wkręcić jak cholera,wcześniej nigdy tego nie miałem i dlatego było mi trudno łączyć to z nerwicą. Kiedyś był tylko lęk i czasem kark ,a teraz te odczucie w konczynach tak mnie potrafi umilić życie. Najgorsze jest jak się zaczyna i myślę o tym to jest coraz gorzej,większy dyskomfort w konczynach. Wieslawpass dzięki za wątek ,a już myślałem że ja tylko tak mam.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę jeszcze ze jak jestem w pracy czasem mnie te napięcia łapią ale jak je ignoruję to mijają. Najgorzej jest jak jestem w domku to mi dają popalic jak diabli. Wtedy normalnie jakbym się zacial i nie potrafię myśleć o czymś innym i wtedy to narasta. Wieslawpas z tym splotem słonecznym to jest tak że tam właśnie skupia się nasza nerwicą. Mi przy atakach paniki potrafi brzuch podskakiwac tak jakby żołądek miał serce. Ale tylko w ostrych stanach paniki.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcie jest wolnopłynące , towarzyszy przez niemal 90 % dnia. Jedynie rano po przebudzeniu tego nie odczuwam , z biegiem godzin postępuje i gdy do tego dochodzi znużenie jest coraz gorzej i pojawia się niewidoczne , lecz odczuwalne drżenie nóg. I nie wiem czy to jest juz lęk czy dalej napięcie. Ja się zastanawiam czy to nie jest już objaw dystymii , ponieważ przy tym napięciu jest obniżony nastrój w stopniu jak to nazywam znośnie średnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to mam i odczuwam często zimne dłonie i stopy, spięty kark, drżenie mięśni i to bez powodu, nasila się z biegiem godzin, paradoksalnie rano tego nie mam tylko od południa narasta, pomaga sport ale na 2-3h i znowu dupa. nie wiem jak z tym skutecznie walczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak opowiadaliście lekarzom, o tym doświadczanym przykrym napięciu, które wydaje się nie być emocją, to odnieśli się jakoś do tego problemu i zaproponował jakiś skuteczny lek, który choć trochę Wam na to pomógł ? Mi obecnie przyjmowana kompilacja zaleczyła osiowy problem czyli OCD, ale to napięcie niestety pozostało na takim samym poziomie. Czy ktoś może trafił na lek (nie mówię oczywiście o benzodwuazepinach, które łagodzą problem, lecz tylko na stosunkowo krótki czas), który przyjmowany regularnie spowodował spadek tego napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×