Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Mozarin produkuje dobra firma farmaceutyczna Adamed, a Nexpram jakieś indyjskie Ranbaxy. Skład jest ten sam. Różnice to moga wynikać z tego co tkwi w głowie. To nie ma żadnego znaczenia. Zamiast skupiać się na faktycznym leczeniu to co po niektórzy skupiają się na pierdołach- pt. przeanalizuję po raz 100tny ulotkę, albo przeanalizuję czy ten czy tamten generyk lepszy.

 

-- 22 sty 2014, 15:09 --

 

A bierze ktoś może Mozarin 10mg? Jak myślicie, czy zmiana jednego leku na jego generyczny odpowiednik może powodować skutki odczuwalne dla organizmu????

 

Piszę to chyba po raz tysięczny na tym forum-

 

Leki generyczne, aby mogły być wprowadzone do obrotu, muszą mieć udowodniony:

 

-ten sam skład, muszą zawierać tę samą ilość substancji aktywnej. Mogą zawierać jednak inne substancje pomocnicze, pod warunkiem, że nie zmieniają one właściwości leku i nie wpływają na skuteczność,

-tę samą postać,

-tę samą dostępność biologiczną (biodostępność),

-takie samo działanie farmakologiczne.

 

Przed wprowadzeniem na rynek leku generycznego poddaje się go badaniu dostępności farmaceutycznej, dostępności biologicznej oraz biorównoważności.

 

Niektórzy faktycznie mogą odczuwać pewne różnice przy zmianie na inny lek odtwórczy, bo to jednak inny proces produkcyjny, ale to się rzadko zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Nova ja hydro brałam wspomagająco przy atakach lęku .Jego działanie polega na hamowaniu aktywnosci niektórych obszarów osrodkowego układu nerwowego. Zmniejsza stan napięcia wewnętrznego uczucie niepokoju,lęku,chwiejnosc emocjonalną oraz napięcie mięsniowe Działa przeciwbólowo oraz przeciwwymiotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję się i ja kochani,elmopl79 jestem pod wrażeniem Twojej chęci pomocy, świetnie że są na tym świecie jeszcze tacy ludzie.:)

Tojaaa koniecznie dzwoń, i daj znać co Ci odpowiedział lekarz.

Mi się przytrafiło dzisiaj coś dziwnego, nie wiem czy to skutek leku, ale mialam krwawienie z sutka, możliwe ze się zadrapalam po prostu i przy tym leku podobno jest slaba krezepliwość? tak? i mi poleciało. mial ktoś podobnie ?

 

-- 22 sty 2014, 14:33 --

 

aa bierze ktoś z Was może doraźnie afobam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI szczególnie brane razem z NLPZ- aspiryna, ketoprofen(Ketonal), ibuprofen(Nutofen, Ibuprom) obniżają agregację płytek krwi i osłabiają krzepliwość. Ale równie dobrze to może być zwykłe zadrapanie, więc nie ma się co we wszystkim doszukiwać drugiego dna.

 

A chęć pomocy szczytna, ale niestety regulamin forum się jasno stosunkuje do tej kwestii-

 

"Uwaga!

Istnieje bezwzględny zakaz handlu(tyczy się to ofert sprzedaży, kupna, zamiany, odstąpienia darmo) lekami na naszym forum. Oferty tego typu będą kasowane a autor może otrzymać ostrzeżenie lub bana od administracji (podobnie ewentualni nabywcy)."

 

Także proszę to załatwiać tam gdzie "oczy moderatora nie widzą i sercu nie żal"- czyli kanały priv poza forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

ja drugi dzień na 20 mg esci - jakoś zmian spektakularnych nie widać - uboków więcej nie ma - może trochę bardziej senny jestem , wczoraj próbowałem zasnąć bez wspomagacza ale średnio to wyglądało bo dopiero nad ranem koło 5.00 wpadłem w taki lekki letarg - troche się obawiam tego Apo=Zolpinu i dłuższej z nim przygody - może ktoś coś poleci mniej uzależniającego - biorę Apo od 3 tyg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore esci od wrzesnia 2013 10mg najpier przez pare tygodni bralam 5 potem przeszlam na 10 i tak poki co jest do dzis.... na poczatku mialam masakre ataki lekowe byly etc ale potem przeszlo i jest w miare ok choc czasem lapie mnie przygnebienie i czasami plakac tez mi sie che... nie wiem od czego to zalezne, oprocz esci biore tez inne antydepresanty... poki co leki mi pomogly nie mam atakow czasem mega pikawa nawala a raczej mega czesto ale da sie przezyc za to pale fajki jak smok ;)

Hej! Hehe, no ja kiedys zamykalem sie w jednej paczce dziennie. Teraz schodzi mi na psychotropach poltora od kiedy biore :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH SMAKOSZY ESCI :mrgreen:

 

Tojaaa - juz nie moge patrzec jak sie meczysz bidulko :why:

Posty Katarzynki przez pierwsze 5 tygodni takze wprawialy mnie w zgroze, no bo ilez mozna czekac i wolac o pomoc bez zadnego odzewu ???

W naszym przypadku nawet kilka dni bez zmiany nastroju wykancza i pozbywa nadzieji na lepsze jutro. Tojaaa, nie probowalas skonsultowac sie z innym lekarzem ? No pamietam, ze jakis tam potwierdzil zalozenia Twojego lekarza ale nie bardzo rozumiem dlaczego kazå Tobie jechac na tej samej ilosci mg skoro zmiana dawki moglaby wiele wyjasnic. Hmm....

 

U mnie uwaga : ZNACZNA POPRAWA :great:

Po wczorajszej calej tabletce ustaly mi szumy w uszach, zawroty glowy i odzyskalam apetyt. Zamiast 6-8 filizanek kawy zeszlam do 4-5 dziennie i ponownie zaczelam pic wode mineralnå. Z tå roznicå, ze nawet sie nie zmuszam aby koniecznie pic mineralke, poprostu znow mam na niå ochote. Jesli powroce do 2 filizanek kawy porannej i zaprzestane tylko na tych dwoch przez caly dzien to bedzie oznaczalo, ze powracam do zdrowia. :yeah:

 

Samopoczucie o niebo lepsze i ochota na powrot do pracy. Ale nie dam sie juz namowic na przerwanie tabletek przez najblizsze 6 miesiecy. :nono:

No i koszmary nocne przestaly mnie dreczyc.

 

ooooo.... i witam naszå nowå kolezanke smieska1986

za to pale fajki jak smok ;)

 

Smoczyca ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec

Uboki powinny juz niedlugo przejść...A u mnie....wiesz co....ciezko mi to określić,bo chwilami jest tak normalnie....a chwilami dopada mnie lęk i te chore myśli,ze zwariuje,ze rwn lek mi nie pomoże,ze tylko szkodzi....Ale bylam dzisiaj u internisty i nie zkapal mnie tam atak lęku ani paniki,a zazwyczaj tak wlasnie bywalo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa

Poradź sie dr.bo Ty juz dlugo bierzesz ten lek.Moze za duza dawka...masz lęki?

A bierzesz cos doraźnie?Hydroxyzyna jest bezpieczna,nie uzależnia...jak chcesz jeszcze poczekac,to sprobuj sie czymś wesprzeć.Zapytaj dr.czy jak zmienisz lek,czy mozesz mieć jakieś uboki....chociaz tego to chyba nikt do końca nie wie....ale nie sadze.Ja tez czekam jeszcze do wizyty u swojej dr.jak nic mi sie do tego czasu nie polepszy,to tez będę chciala zmienić lek,pomimo,ze moja p.dr.nie chce zmienić mi leku.

 

-- 22 sty 2014, 19:25 --

 

Oooo....witaj iskierko Nova:)

Bardzo sie ciesze,ze juz o wiele lepiej.Teraz to juz będzie tylko lepiej!:)Brawo,brawo :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, Tak, można.

 

A tak na przyszłość- fajna strona do sprawdzania interakcji pomiędzy lekami: http://www.drugs.com/drug_interactions.php

 

Na przykładzie dwóch leków Ceroxim i np. Lexapro(escitalopram). To są nazwy handlowe leków. Wchodzimy np. na doz.pl i sprawdzamy co w rzeczywistości zawierają te leki- dowiadujemy się, że Lexapro zawiera escitalopram, a Ceroxim zawiera cefuroksym. Wklepujemy te substancje na polskiej wikipedii i przełączamy się na angielską, żeby dowiedzieć się jaką tę substancję noszą nazwę międzynarodową w jez. angielskim. Escitalopram to po prostu escitalopram, a cefuroksym to cefuroxime. Wklepujemy te angielskie nazwy w stronkę, którą podałem wyżej i gdy już mamy wpisane wszystkie leki wciskamy "check for interactions"= no i baza nam wypluwa czy są interakcje czy ich nie ma.

 

-- 22 sty 2014, 20:43 --

 

Poza tym stronka posiada dwa tryby opisu interakcji- dla laików(pacjentów) zrozumiałym językiem i dla profesjonalistów fachowym językiem. W obu przypadkach wymagana znajomość jęz. angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym stronka posiada dwa tryby opisu interakcji- dla laików(pacjentów) zrozumiałym językiem i dla profesjonalistów fachowym językiem. W obu przypadkach wymagana znajomość jęz. angielskiego.

 

WOW teraz bede sie bawila w lekowe konflikty :mrgreen: i wrzucala po 3 albo 5 roznych lekow do jednego worka.

Od razu sprawdze reakcje MAO z SSRI hihihih :lol:

Dzieki Dark :105:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja hydro zaczęłam brac już w sierpniu bo lekarka do której trafiłam pierwszy raz zaczęła mnie własnie tym leczyc więc zmieniłam lekarza która przepisała mi Elicea a hydro kazała brac wspomagająco tak więc nie sądze ze hydro uzależnia nie miałam problemu z odstawieniem może tylko trudniej było mi zasnąc przez kilka nocy ale wszystko wróciło do normy po kilku dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, Zapomniałem- jest jeszcze taka polska strona- http://www.bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=patient

 

Tu w zależności od ustawienia wpisujesz polską nazwę handlową albo nazwę międzynarodową(substancji).

 

Edit: lunatic podał przede mną. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×