Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki na fobie społeczną


bax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!Jedyne co mi na razie pomaga to klonazepam(nie mam tików,mniej się czerwienie,staje się pewniejszy)Jednak za jaką cenę-ogólnie blokuje,zanika słownictwo,świat jest szary,nie czuć uczuć wyższych.Kiedyś w szpitalu brałem wysoką dawkę seroxatu,który w połączeniu z terapią grupową wydobył mnie z depresji.Fobia natomiast pozostała:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w ogóle są na to leki. Na to może pomóc terapia, a myślę, że można by ją wspomóc jakimiś lekami uspokajającymi [tylko nie benzo i jakieś uzależniające] żebyś czuł się spokojniejszy w tłumie. Ale to łatwe raczej nie jest. Wiem co mówię bo sam przez to przechodzę. FS i paranoje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapie są zarówno płatne jak i bezpłatne, zależy w jakim mieście i na jaką trafisz. Jeśli nie cierpisz na brak funduszy to lepiej będzie wybrać się do prywatnego psychoterapeuty, mam wrażenie że tacy bardziej przykładają się do pracy niźli psycholodzy z publicznych placówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na to brałam: seroxat (pomagał), , mobemid (zero efektu, a ponoć miał działać na fobię lepiej niż seroxat), rexetin (trochę pomagał), teraz effectin (na razie spisuje się świetnie). Oczywiście po odstawieniu wszystko wracało po paru miesiącach. Jednak potrzebna psychoterapia.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×