Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skala Depresji Becka


KrzysztofT

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie.

Od pewnego czasu boje sie,ze moge miec depresje.

Martwi mnie to, bo chce nadal cieszyc sie zyciem, byc optymistka, prowadzic jakies sensowne zycie towarzyskie - a tu jakas sciana...

Boje sie tez tak zyc z depresja, jesli faktycznie jest to to, co mi dolega. A tutaj musi sie juz wypowiedziec specjalista.

Krepuje sie opowiadac o swoich stanach ducha nawet lekarzowi - bo czy go to naprawde obchodzi?

Niby wszystko bylo Ok a zeszlego roku o tej porze cos we mnie peklo, cos przykrego sie zdarzylo, bardzo przykrego - i wisi nade mna jak chmura burzowa.

Izoluje sie od ludzi, zamykam sie w sobie. Udaje, ze wszystko w jak najlepszym porzadku a oni to kupuja bo mnie nie znaja tak naprawde. Bo jak jest w porzadku to maja spokoj.

 

-- 31 gru 2013, 15:51 --

 

w skali Becka mam 32 ale nie uwazam tego testu za wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 punkty, ale jakoś nie czuję bycia w depresji, bo "doły" łapią mnie zazwyczaj nocami, kiedy jestem ja, szumy w uszach i moje myśli, zwłaszcza święta typu wigilia, sylwester właśnie - sprawiają, że czuje się jak śmieć. Co prawda wstając z rana czuje się lepiej, jednak ciąży nade mną klątwa w stylu tego, że przypominam sobie kim jestem, a jestem nikim i zawaliłem całe swoje życie, głównie przez lenistwo i bierność.

Zazdrość, wstyd - najczęstsze uczucia jakie dane mi jest doświadczyć w życiu.

Śmieszne jest to, że nadal wierze, że w przyszłości będzie lepiej, oszukuje się, a mimo to nie potrafię wykonać żadnych ruchów, żeby polepszyć swój żywot. Ale na swoje usprawiedliwienie zawsze coś znajdę. Dominuje u mnie samotność, a mimo wszystko, kiedy mam okazje spotkania się z kimś interesującym, dla mnie, zawsze się wstydzę tego kim jestem, że nie mam tej osobie nic do zaoferowania i tylko zamartwiam się, kiedy mógłbym być kimś, dla siebie. Moje marzenia, potrzeby z biegiem lat stają się coraz mniejsze, a i tak nie potrafię nim sprostać, to rodzi frustrację i nic się nie zmienia.

Śmieszne jest jeszcze to, że jeszcze niedawno sporo osób myślało, że do czegoś dojdę, że w przyszłości będę kimś, a nic mi nie wyszło. Ludzie, którzy mnie otaczają mają wszystko ot tak - mnie zaczyna męczyć walka o każdy aspekt mojego życia, by im dorównać, a i tak jestem w dupie z relacjami, związkami, pieniędzmi, właściwie ze wszystkim. Zawsze czułem się gorszym, pod względem materialnym i nie tylko, aż wreszcie myśli stały się rzeczywistością i jak kiedyś nigdy bym nie pomyślał, że skończę jak skończyłem, tak teraz w sumie nie wiem co mi pozostało. Myśli samobójcze są coraz częstsze i szczerze się ich boję, ale wiem, że jeszcze daleko mi do... tutaj zabrakło mi słowa, ale wiadomo o co chodzi.

Trzeba żyć, cóż, nic innego mi nie pozostało, może ten rok da mi możliwość zmienienia czegoś, wyzbycia się kompleksów i bycia tym kim chce, nie wiem tego, ale ta niewiedza trzyma mnie przy życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 pkt. Sam nie wiem co myśleć o tym teście. Super analiza na koniec: Jesteś w depresji. Twój stan wymaga spotkania się z psychiatrą. Wskazane jest rozpoczęcie farmakoterapii. Nie jest ze mną raczej tak źle jak ten test mówi. :D

Tylko ja robiłem z innej strony jakiejś cpp.info, bo ten link z 1 strony tego tematu wygasł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na wenlafaksynie, przed odstawieniem miałam 31 pkt, teraz mam 10, 3 tyg po odstawieniu i z każdym dniem jest coraz lepiej!! zawsze uważałam, że ssraje potęgują u mnie stany depresyjne

jedynie nerwica lękowa mi dokucza bardziej, ale idzie przeżyć, nastrój od jej odstawienia mam zajebisty i jestem pewna, że to nie jest chwilowe, chyba że wrócę do wenli ze względu na lęki społeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×