Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam spotkaliscie sie z taka praktyka,ze jezeli jeden SSRI nie działa, a w moim przypadku jest nim Escitolopram ,a powoduje wrecz nasilenie lęków to lekarz dorzuca do niego paroksetyne w dawce 20mg + 20 Esci ? Czy to powszechna praktyka zamiast wyrzucić Esci i dac samo Paro np w wiekszej dawce?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam spotkaliscie sie z taka praktyka,ze jezeli jeden SSRI nie działa, a w moim przypadku jest nim Escitolopram ,a powoduje wrecz nasilenie lęków to lekarz dorzuca do niego paroksetyne w dawce 20mg + 20 Esci ? Czy to powszechna praktyka zamiast wyrzucić Esci i dac samo Paro np w wiekszej dawce?

 

Pozdrawiam

kilka stron wcześniej zamieszczałem wypowiedź psychiatry z Harvardu na temat sensu stosowania dwóch SSRI naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nigdy nie pomogła, to zmień lek, bo najlepiej być na monoterapii. Dodanie mianseryny zniwelowałoby te uboki, zwłaszcza z odczuwaniem przyjemności, ale na niej się tyje.

 

Źle się zrozumieliśmy, pomogła mi właśnie paro, czułem się normalnie jak zawsze, jak przed chorobą :)

Chodziło mi o to, że pomimo tego iż byłem na lekach, nie odczuwałem już po jakimś czasie tego, że w ogóle je zażywam.

Było ok, chciało się żyć :)

 

Nie kombinuj z dawkami. W depresji i lękach, zwiększa się stopniowo. Skakanie po dawkach w gruncie rzeczy destabiluje, osłabia działanie i nasila uboki.

I to chyba mój największy problem, 11 przykazanie - NIE CUDUJ !

A ja właśnie zacząłem eksperymenty, nie potrzebnie widać jak się okazało ...

Także teraz jadę na 40 mg, ok. 7 rano biorę 20 mg i ok. 19 biorę 20 mg.

Ale przyznam się że właściwie co noc zażywam jeszcze 5 mg zolpidemu.

 

A i wczoraj po raz pierwszy wziąłem Afobam, czyli alprazolam który przepisał mi lekarz doraźnie na lęki i ich napady.

Bo przyznam, że poczułem się gorzej, chociaż fakt faktem, że jakby mi teraz trochę zelżyło.

Czuję się dalej jak nie w realu, taki oderwany od rzeczywistości, ale gdzieś wewnątrz czuję jakby było lepiej, powoli bo powoli, ale lepiej ...

Także chyba jest dla mnie jakaś nadzieją na spokojniejsze życie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, problem tylko w tym że wszelkie spostrzeżenia związane z działaniem paro będą zaburzone przez nieprzyjemne skutki odstawienia alkoholu. Ale te znam aż za dobrze. Jeśli pojawią się silne lęki, będę wiedział że to zasługa paro właśnie bankowo. Dawać tą serotoninę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro ( jak dla mnie ) to lody waniliowe rozlane na nagim łonie pięknej kobiety .Tylko zlizać ;)

 

bo jedziesz tylko na 10mg :P

 

Chciałabym to samo powiedzieć o tym leku, z tą różnicą, że na podbrzuszu przystojnego mężczyzny :105: dla mnie jak do tej pory wenla taka właśnie jest

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, ;)

Dla mnie takim lekiem jest wenla jeśli chodzi o działanie przeciwlękowe. Nieco gorzej z antydepresyjnym, dlatego skok w bok z paro, chociaż wiem że ona taka dobra na depre też znowu niekoniecznie jest. Ale u mnie przede wszystkim trzeba jednak lęków pilnować, a być może duża dawka serotoniny zrobi swoje.

 

-- 20 sty 2014, 20:12 --

 

PS Jaką konkretnie paro łykasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wizyta u psychiatry zapytam o metylo i selegiline mam rozumieć że jeśli zgodzi się na przepisanie któregoś z tych leków to tylko na 100 % czy istnieje szansa że przepisze je ze zniżką ??

 

Na 100 % nie ma najmniejszych szans . Musiałbyś mieć mniej niż 18 lat , stwierdzone ADHD , albo Parkinsona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hooain, z jakiego powodu bierzesz fluo ??

 

-- 20 sty 2014, 20:23 --

 

Kalebx3, a po jakim czasie mija suchość w ustach na paro ?? bo powiem że trochę zaczyna mnie to irytować i myślę nad zmianą leku chociaż z drugiej strony nie wiem czy jest przechodzić na fluo skoro serta nie dawała sobie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nigdy nie pomogła, to zmień lek, bo najlepiej być na monoterapii. Dodanie mianseryny zniwelowałoby te uboki, zwłaszcza z odczuwaniem przyjemności, ale na niej się tyje.

 

Źle się zrozumieliśmy, pomogła mi właśnie paro, czułem się normalnie jak zawsze, jak przed chorobą :)

Chodziło mi o to, że pomimo tego iż byłem na lekach, nie odczuwałem już po jakimś czasie tego, że w ogóle je zażywam.

Było ok, chciało się żyć :)

 

Nie kombinuj z dawkami. W depresji i lękach, zwiększa się stopniowo. Skakanie po dawkach w gruncie rzeczy destabiluje, osłabia działanie i nasila uboki.

I to chyba mój największy problem, 11 przykazanie - NIE CUDUJ !

A ja właśnie zacząłem eksperymenty, nie potrzebnie widać jak się okazało ...

Także teraz jadę na 40 mg, ok. 7 rano biorę 20 mg i ok. 19 biorę 20 mg.

Ale przyznam się że właściwie co noc zażywam jeszcze 5 mg zolpidemu.

 

A i wczoraj po raz pierwszy wziąłem Afobam, czyli alprazolam który przepisał mi lekarz doraźnie na lęki i ich napady.

Bo przyznam, że poczułem się gorzej, chociaż fakt faktem, że jakby mi teraz trochę zelżyło.

Czuję się dalej jak nie w realu, taki oderwany od rzeczywistości, ale gdzieś wewnątrz czuję jakby było lepiej, powoli bo powoli, ale lepiej ...

Także chyba jest dla mnie jakaś nadzieją na spokojniejsze życie :)

 

Pozdrawiam.

 

Skoro Ci pomogła, to daj jej jeszcze szansę ale w stałej dawce tych 40mg. Jak się nie uda możesz dodać mianserynę lub zmienić lek.

 

-- 20 sty 2014, 21:59 --

 

No, to postanowione, zarzucam ukochaną wenlafaksynę na rzecz paro. Będę tęsknić ale na pewno wrócę. Trzymam za siebie kciuki żeby paroksetyna nie zrobiła mi numeru jak za pierwszym podejściem.

 

Czemu, skoro tak dobrze działała wenla?

 

-- 20 sty 2014, 22:00 --

 

hooain, tzn? Jak oceniasz fluo vs paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×