Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni obniżyłem eksperymentalnie dawkę z 300mg na 150mg. Próbuję w ten sposób zmniejszyć drażliwość i uczucie odrealnienia.

Jeszcze jest wcześnie ale chyba czuję się "trzeźwiejszy", odczuwam z kolei dzisiaj lekki niepokój (skutki odstawienia?)

Czy ktoś orientuje się po jakim czasie poziom metabolitow leku we krwi osiągnie stabilne stężenie po tej redukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grr, wiedzieliście, że w ju es ej są już co najmniej 2 generyki? U nas cena jest chora :/

 

Konsumenci generyków zza oceanu skarżą się często na ich nieskuteczność względem oryginału

Heh, żeby chociaż skuteczność dorównywała cenie. Wielka butla, a na dnie grzechocze kupka małych groszków. Za tą cenę powinna być pełna.

Może gdyby GSK zlikwidowała nadruk na tabsach byłoby taniej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę 5 tydzień zażywania wellbutrinu w dawce 150 mg. Mam mieszane uczucia. Generalnie w ogólnym rozrachunku jest lepszy niż SSRI i SNRI ale ta drażliwość, nerwowość jest nieco uciążliwa. Na plus odczuwanie emocji - to napewno. Większe wykazywanie jakiejś inicjatywy i aktywności, ale do ideału jeszcze daleko. Coraz bardziej dociera do mnie potrzeba psychoterapii, co trochę mnie przeraża, bo w moim przypadku to co najmniej rok lub dwa.

 

Również masz problem z odczuwaniem emocji? Na czym polega Twoje zaburzenie, jeśli można wiedzieć?

Moim problemem od lat są nawracające zaburzenia depresyjne. Pisząc o odczuwaniu emocji, mam na myśli mniejsze ich spłycenie w stosunku do SSRI i SNRI. Jestem bardziej empatyczna, bardzo często się wzruszam, nawet w jakichś błahych sytuacjach. Odnośnie ceny, ja płacę za 150 mg 87 zł, 300 kosztuje ponoć 120 zł. Wiadomo, że nie jest to niska cena, ale i jakaś tam strasznie też wygórowana nie jest. Na 300 mg nie bardzo mam chęć wskakiwać. W ogóle to biję się z myślami, czy nie wrócić na seronil, ewentualnie wenlafaksynę. Jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś dzielił tabletkę? Tylko jakoś sztucznie, bo nie ma podziału, ona jest o przedłużonym uwalnianiu. A u nas są dostępne tylko dawki 150-300 mg. A jak tam na tianeptynie? Ja bym na Twoim miejscu poczekał na niej samej, a dopiero po dłuższym czasie ew. coś dodawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem kiedyś zalecone, 75 mg, na pół dzieliłem tabletki

boli mnie głowa dość mocno, drażliwość jest troche, ale to możliwe tez od odstawienia SSRI a nie od tianeptyny

 

-- 25 sty 2014, 11:08 --

 

dopaminowa euforia trwała tylko 2 dni

 

-- 25 sty 2014, 11:18 --

 

ogólnie zaczyna mnie wszystko boleć, głowa, mieśne, stawy, nie wiem co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zszedłem z 300mg na 150 mg. Wczoraj odstawiłem Wellbutrin całkowicie. Mija 10 miesięcy depresji i 5 miesięcy na Wellbutrinie. Poprawa na Wellbutrinie była raczej tylko na zasadzie kontrastu z ubokami poprzednich leków.

Drazliwosc i nadwrazliwosc na bodźce stała się nie do przyjęcia, podobnie jak pojawiające się paranoiczne myśli i poczucie odrealnienia - czułem, ze jestem pod wpływem substancji.

Podczas zmniejszenia dawki i odstawienia przykre objawy ustąpiły.

Obserwuję zwiększoną potrzebę snu i okresowe zmęczenie. Nastrój nie gorszy niż na Wellu.

Oby do wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy... od ponad pol roku biore wellbutrin, obecnie 150mg, na poczatku 300mg. Niestety nie dziala juz na mnie, lekarz zalecil odstawic. Odstawilam 150mg z dnia na dzien (tak zalecil lekarz, bo jak mowil, nie wolno ich kroic). Wczoraj byl drugi dzien bez Well i czuje sie jak...wrak. Od piatkowego wieczoru bola mnie wszystkie miesnie (jakbym conajmniej cwiczyla 5 godzin na silowni) mam nogi z waty, jest mi slabo i niedobrze. Cala noc bolal mnie brzuch i trzeslam sie z zimna na zmiane z poceniem z powodu goraca... Przespalam cala sobote. Nie bylam w stanie ruszyc sie z lozka. Dzis od rana to samo. Wzielam przed chwila 150mg well, bo zostalo mi jeszcze kilka tabletek... jestem zalamana. Czuje, ze wszystko wokol dzieje sie w spowolnionym tempie, ze ja stoje obok siebie, a nie jestem soba... jutro musze isc do pracy, a nie wyobrazam sobie isc w takim stanie... pomozcie. Czy ktos tak mial? czy to minie? jak sobie pomoc? ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malgos33,

można dzielić tabletki,tak mi mówił lekarz, różnica będzie taka ze lek się szybciej wchłonie i nic poza tym, dzieliłem na połówki, ćwiartki, ósemki i nic mi nie było,

bóle mięśni ja mam po odstwieniu SSRI, widocznie po Wellu tez moze byc taki objaw, na Twoim miejscu odstawiałbym stopniowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialam bardzo podobne objawy jak jakis czas temu skonczyl mi sie Wellbutrin i zapomnialam wykupic recepty. Po dwoch dniach ledwo zylam. Szybciutko wiec wykupilam lek i powrocilam do brania i wszystko wrocilo do normy. Swoja droga to przerazajace jak to dziala na organizm.

Mi psychiatra tez mowil, zeby nie dzielic Wellbutrinu, ze ogolnie leki, ktore nie maja podzialki nie powinno sie dzielic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malgos33, tutaj jest o efektach odstawienia:

 

http://psychdrugs.wordpress.com/2008/08/18/wellbutrin-bupropion-zyban-side-effects-and-withdrawal-symptoms/

 

Ja miałem tylko lekki niepokój, zmęczenie i senność. Jestem szczęśliwcem, bo lista dolegliwości jest imponująca zawiera opisane przez Ciebie objawy. W ciągu kilku dni powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjaśnili Wam ci lekarze dlaczego nie mozna dzielić? chodzi mi o dawkę 150mg czemu nie mozna jej podzielić

jest coś takiego ze jak się weźmie ten lek w dużej dawce bez otoczki o spowolnionym uwalnianiu to jest zwiekszone ryzyko drgawek, ale z tego co pamiętam dotyczy to wyższych dawek tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malgos33, tutaj jest o efektach odstawienia:

 

http://psychdrugs.wordpress.com/2008/08/18/wellbutrin-bupropion-zyban-side-effects-and-withdrawal-symptoms/

 

Ja miałem tylko lekki niepokój, zmęczenie i senność. Jestem szczęśliwcem, bo lista dolegliwości jest imponująca zawiera opisane przez Ciebie objawy. W ciągu kilku dni powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil coś teraz zamierzasz? :)

Spróbuję jechać bez leków. Pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieję, ze dociągnę do spodziewanej wiosennej remisji. Najgorszych objawów depresji już nie mam, bardziej jestem wykończony psychicznie ostatnimi miesiącami. Czuję obrzydzenie do wszelkiej chemii.

Tutaj moje przemyślenia o farmakoterapii:

 

farmakologia-depresji-w-tpliwa-skuteczno-t47581.html

 

Póki co stawiam na ruch fizyczny i zmuszanie się do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×