Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

elfrid obniżona energia, brak sensu w tym co robię, brak chęci i motywacji, zaburzenia apetytu, płytki sen nie przynoszący odpoczynku, objawy somatyczne jak potliwość, tachykardia, napięcie mięśni, nerwowość i lęk. To wszystko w stanie "zero" bez leków, bo teraz jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind,

Ty bierzesz tez mianseryne do sertraliny?

aa, i nie napisałaś kto napisał ze jestem dziewczyną :D

 

Tak biorę wraz z sertraliną i jest duża różnica w samopoczuciu. Poprawiły mi się funckje poznawcze jak koncentracja i jasność myślenia.

 

elfrid pisał do Ciebie w osobie żeńskiej :mrgreen:

 

-- 17 sty 2014, 12:24 --

 

depresyjny, zacznij brac 30 mg mianseryny, bo to nie jest jakaś końska dawka a różnice w samopoczuciu odczujesz juz na drugi dzień, bo te leki szybko działają. I poprawi się sprawa w Twoim OCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mianseryna działa przeciwlękowo, uspokajająco i rozluźniająco? Czy też bardziej lęki nasila?

Biorę 40 mg paroksetyny rano i 15-30 mg Chlorprotixenu wieczorem.

Zastanawiam się, czy jako dodatku do paro, zamiast Chlorprothixenu nie dorzucić właśnie mianseryny w niedużych dawkach.

Chciałbym coś co rozluźni mięśnie, zlikwiduje drżenie rąk, ale nie nasili lęku i natrętnych myśli.

Jak spisuje się ta mianseryna jako dodatek do SSRI w nerwicy lękowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik też polecam, na pewno lepsza jako dodatek do SSRI zamiast chlorprothixenu. Zawsze warto spróbować, jak nie będzie pasować to możesz wrócić do tego co bierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Teraz pytanie, czy moja lekarka zgodzi się na takie połączenie, bo póki co, to dorzuca mi neuroleptyki - chlor i kwetiapinę.

Ja w każdym razie spróbuje jej to jakoś delikatnie zasugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid ciezko.mi.powiedziec na ile gnebila i uprzykrzala prace choroba a na ile leki. Wiem ze juz poprostu mdlosci tam mialem jak pracowalem. Tez nie wiem w jakim stopniu za czerwien na twarzy odpowiadaja leki a w jakim nerwy. Moge wyslac komus foto czerwonej twarzy. Wiesz ladywind troche mam wysoka dawke anafranilu. Nie chce sie przekrecic od nadmiaru seretoniny. Chiciaz kuszaca jest propozycja zchodzenia z franka a wchodzenie na manse. Narazie strasznie czerwony jestem bo niedawno wrocilem z pracy. Zobacze czas pokazen. Narazzie musze powoli przyzwyczaic organizm do miansy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ladywind ja czuje duza roznice juz po 5 mg. Tak jak mowisz jasnosc,swierzosc umyslu.Nie jest zle. Ja ze wzgledow praktycznych chyba zwieksze do 10 mg bo nie chce mi sie kroic nozem tych tabletek. A ty bierzesz 30 mg? Ja jeszcze biore 225 mg franczeska mam nadzieje ze pamietasz;)

 

-- 18 sty 2014, 18:15 --

 

Mysle ze caly czas analizuje ocdowo;) jak mozna to tak nazwac. Ale to jest tak zintegrowane ze mna ze ciezko sobie wyobrazic zeby tego nie bylo. Pisze z siostra na fb i po wyslaniu zdania zastanawiam sie czy jest dobre i czuje taki niedosyt w piersi ktory swiadczy o tym ze chyba nie jest. Tak samo ludzie wchodza do autobusu. Ten sam niedosyt bo nie wiem co oni mysla. I nie robie tego co chce bo siedze w swojej glowie i systemie niedosytu. Ale pomimo tego wszystkiego i tak czuje sie lepiej, swiezej, lzej. Patrze na to wszystko z innej perspektywy.

 

-- 18 sty 2014, 18:17 --

 

Poorostu i tak jest lepiej po dodaniu mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie mi, dlaczego ja sie tak zle czuje wsrod ludzi? To chyba nie jest psychologiczne, ja sie z tym urodzilem. Przeciez musi byc jakis powod. Czy to jest schizofrenia prosta, fobia spoleczna. Do jasnej cholery przeciez to musi miec jakals nazwe, to musi sie jakos leczyc. Moge sie zalozyc ze po zbadaniu mojego mozgu wyszlo by cos. Jezeli jest wiecej takich ludzi piszcie do mnie. Musi byc jakis sposob. Jak bedzie nas wiecej to zrobimy cos z tym. Przeciez musi byc jakis sposob. Prosze, piszcie. To sa wyrazne odczucia w piersiach. Wyglada na to ze sie z tym urodzilem, bo moja pamiec siega do zerowki, kolonie jak bylem maly, ja juz wtedy to czulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od urodzenia źle się czuję wśród ludzi. Nie wiem co na to miało wpływ, ale generalnie od zawsze preferowałem samotność. Za czasów szkoły idąc korytarzem na lekcje czułem się skrępowany. A jeść wśród ludzi nie umiem do dziś

Wiesz, możesz usilnie zastanawiać się dlaczego tak jest i nie zaleźć powodów, ale podświadomość robi swoje. Podświadomość jest potężna i może w niej jest ukryta jakaś przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie spotkalem z takim kolega z czasow gimnazjum. On byl z kolega i kolezanka ktorych nie znam. To ze czulem sie dretwy to lagodnie powiedziane. Poprostu ktos musial by wejsc w moje cialo i to poczuc. Nie da sie tego opisac. Ja sie nie nadaje do ludzi, bardzo sie mecze. Pozniej poszedlem do sklepu i najadlem sie slodyczy, ale tego sie nie da zalagodzic. Tu trzeba jakiejs innej generacji lekow. Ale jakiej? Moze to ta cholerna norradrenalina z mianseryny, moze antagonizm dopaminy z franka, a moze to poprostu moj mozg.

 

-- 25 sty 2014, 22:16 --

 

Ja wierze w to ze cos musi pomoc , poprostu musi. Anafranil troche pomaga, ale nie do konca. Jest jeszcze jeden lek ktorego nie probowalem tym lekiem jest amilitryptylina. A bralem juz bardzo duzo lekow. To dzialo zostawie sobie na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny ja Cię dobrze rozumiem bo choruję na fobię społeczną prawie od urodzenia - też podejrzewałem, że wynika to z mojego charakteru lub defektu mózgu i pewnie charakter ma jakieś znaczenie ale nie jesteśmy na straconej pozycji, bo było parę leków które pomogły mi w tej kwestii. Byś może u Ciebie działanie byłoby podobne? Mógłbyś spróbować, bo chyba nie masz nic do stracenia? Jeśli tak silny lek serotoninowy jak klomipramina w tak wysokiej dawce jaką bierzesz i przez tak długi czas Ci nie pomaga (a czytając Twoje posty wydaje mi się, że Ci nie pomaga i się bardzo męczysz), to może znaczyć, że powinieneś spróbować leków o innym mechanizmie działania. Być może Twoim problemem jest dopamina (są badania wykazujące, że to właśnie jej deficyty odpowiadają za fobię społeczną) - u mnie np. leki serotoninowe, choćby typu SSRI (a brałem ich wiele) nie były w tym przypadku pomocne a momentami czułem, że wręcz mi nasilały lęk i zachowania lękowe. Pomocne okazały się leki o innych mechanizmach działania i może one by u Ciebie także poskutkowały? Z leków które pomogły mi w pewnym stopniu (na pewno więcej niż SSRI):

 

- tianeptyna,

- wellbutrin (mimo iż może nasilać pewne lękowe zachowania to akurat w mojej fobii społecznej był pomocny - na pewno więcej niż SSRI),

- mirtazapina (brana sama działa inaczej),

- amitryptylina (złożony lek i możliwe działania uboczne, dlatego lepiej byś spróbował go na samym końcu).

 

- metylofeniat (mimo iż miał sporo działań ubocznych u mnie to w pewien sposób całkowicie likwidował lęk społeczny - co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dopamina odgrywa główną rolę w niektórych przypadkach fobii społecznej) - ten lek jest trudno zdobyć i nie wiem czy by Ci go ktokolwiek przepisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cenie anafranil za to co robi w domu. Jest względny spokój. Ból jest oddalony na poziom nieodczuwalny. Stali pencjonariusze psychiatryka, czy oddziałów nerwicowych na pewno to cenią, bo można sobie tak siedziec w takim psychiatryku. Chodzic na jakąłś terapie przyszpitalną pierdzielic jakieś głupoty, które już mówisz no bo tak naprawde nie ma o czym mówic to trzeba udawac, ze się wierzy, iż to i to może byc przyczyną. Ja chodzę na terapie, to jest gadanie. Gadanie o odczuwaniu, którego nie da się opisac. Ale to jest iluzja rozumiesz? Wychodzisz do ludzi jesteś nagi. Odrębny. Poziom odczuc nie do opisania. Próżnia nie do zapełnienia. Chociaż nie wiem ile słodyczy bys nie zjadł. O alko nie wspomne bo nam nie można. Wiesz ja kiedyś brałem mocloxil i doszedłem do poziomu w którym czułem się dobrze, ale później się popsuło. Serce mocno biło, spac nie mogłem, były lęki. Próbowałem, ale nie mogłem osiągnąc tego ponownie. Też myśle że problem tkwi w dopaminie, przecież anafranil ją obniża. Jest masakra w interakcjach społecznych. Pomaga żeby przeżyc to życie, ale pytam się jak? Bez głębszych więzi, bez żadnych więzi, bez umiejętności międzyludzkich. NIE, tego się nie można nauczyc, to jest skazanie na izolacje. To jest niepełnosprawnośc. Przestrzeń między mną, a resztą świata. Może zaburzenie poznawcze, jak najbardziej. W sytuacjach społecznych jesteś odizolowany, nic się nie odzywasz. To nie jest świadomy wybór, uwierz mi, nie jest. Poprostu nie widzę nic takiego co bym mógł powiedziec. NIC. Zostajesz sam na sam z nieznajomą, nie możesz nic powiedziec, nie masz nic do powiedzenia, nie przedrzesz się przez to. To jest NIE MOŻLIWE.

 

ps. mam taką trochę nadzieje, że może anafranil uwrażliwi te receptory o które chodzi i może osiągnę taki punkt zwrotny w którym będę go redukował i w tedy sam rozumiesz, będzie git. Ale co ja moge chciec jak ja się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×