Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

niedługo jak tak pójdzie to spotkanie zorganizujemy :D - ale to chyba miłe że tak sie nieco zżyliśmy - fakt faktem że okoliczności tego nie są za wesołe ale kto wie co z tego będzie - ja dzisiaj drugi dzień na 15 mg - różnic brak - ani negatywnych ani pozytywnych - nazwałbym ten stan "smętny constans"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do mezczyzn, jak ze skutkami ubocznymi Escitalopramu jesli chodzi o sfere seksualna? Lekarz ostatnio mi powiedzial, ze ten lek moze wywolywac mniejsze skutki uboczne w tej sferze niz seronil? jak to u was wyglada?

 

Drugie pytanie, czy rzeczywiscie wykazuje duze dzialnie antylękowe? Ja borykam się z niepokojem, stresem, drżeniem mięśni, rąk, potliwością, suchością w ustach. Wszystko to pernamentne, nie wywolane jakomkolwiek przyczyna, czy sytuacja - budze sie i jestem spiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, biedaku, meczysz sie z tym co ja i to bez żadnej przyczyńy. A najgorsze jest to co pisżesz-ze wstajesz rano i juz spina tak po prostu, bez powodu, czy pada czy słońce czy zima czy lato. Kurcze, jak ja to dobrze znam. Kamufluje sie jak mogę, ale czasem juz sił mi brak. Ja wierze, ze esci, jak piszą, ma duże działanie pciwlękowe i czekam a jego pełne działanie juz 7 tydzien. A Ty lykasz esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożeracze NIEesci, fajnie, że Wam z nami miło :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

No ja też się zakotwiczyłam dość mocno, ale starams ię za często nie pisać, bo tak już nabiłam tyle postów, że szok:)

 

Kloss - ja też czytam i bardzo się cieszę, że jest jeszcze lepiej u Ciebie niż było :D

Jeśli chodzi o źrenice - to miała większe przez pierwsze 2 tygodnie, potem już przeszło. Natomiast naprawdę wielkie to miałam na wenli... Boże aż patrzeć nie mogłam, unikałam wzroku ludzi, bo źrenice niemal wypełniały mi całe oko (jak spodki) i wszyscy mi się pytali... mam nadzieję, że nie pomyśleli, że się naćpałam...

 

mio85 - ja kobieta jestem, ale mogę powiedzieć że jeśli chodzi o damskie libido to źle nie jest:)

 

U mnie bardzo dobrze, tylko od czasu do czasu lekka senność mnie dopada... Funkcjonuję już super, ataków paniki nie ma (odpukać), no może co mi ciut na esci przeszkadza to taki leciutki tumiwisizm, jestem spokojna:) - efectin działał na mnie bardziej pobudzająco:) Ale tragedii nie ma, motywacje mam, zapał też:)

 

pozdrawiam wieczorowa porą :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, Ja wierze, ze esci, jak piszą, ma duże działanie pciwlękowe i czekam a jego pełne działanie juz 7 tydzien. A Ty lykasz esci?

 

Nie seronil, bo zadzialal na mnie po raz pierwszy w odroznieniu od innyckh leków i sie go trzymam, ale efektów ubocznych jest sporo. Mimo to seronil moge polecic na dolegliwosci o ktorych pisalem, ale z jednym zastrzezeniem - na poczatku poteguje masakrycznie lęki ook 30 dni wyjetych z życia, pozniej stopniowo sie poprawia, ale naprawde trzeba miec do niego cierpliwosc. Ale ty piszesz, ze 7 tydzien i bez poprawy? tez dlugo, dziwne skoro lekarz mowil mi ze bylby to dla mnie lek pierwszego rzutu, jesli nie pomglby mi po 2 miesiacach zrezygnowalbym z niego, ale nic ci nie sugeruje....trzymaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, wiesz, jest trochę lepiej tj. Nie mam takich mega lęków jak wcześniej,choć pozostało napięcie calodniowe. No i lęk przed lękiem, nakręcam się sama, czekam na spine i oczywiście gotowa :D niektórzy piszą, ze działanie moze rozwinąć sie do 2 nawet 3 miesięcy, dlatego czekam na dawce 15 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak tam u Was wieczorową porą??? tabsy na sen łyknięte??? - powiedzcie mi jak właśnie u Was ze spaniem na Esci bo ja sie wspomagam Apo-Zolpinem ale chciałbym nie używac ale wtedy siedzę do 3 rano i przysypiam nad ranem:/

 

Ja moglem spac bez problemu na esci. Spalem jak zabity.

Na paro natomiast ciezko mi zasnac i jest mnie w stanie obudzic najmniejszy szmer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

Ja przez pierwszy tydzień praktycznie nie spałam, przez drugi tydzień zasypiałam o 2.00, budziłam się o 3.00, spałam do 5.00 i potem już nie spałam:(

Wkurzyłam się, dostałam mirtazapinę, ale brałam tylko 3 dni, bo z kolei po wzięciu dawki urywał mi się niemal film i mogłam spać 12-16 h..., odstawiłam i okazało się, że już jest lepiej. Przesypiałam bez wybudzeń 5 h, a teraz nie mam już absolutnie żadnych problemów ze snem, śpię jak niemowlak:)

 

-- 16 sty 2014, 22:32 --

 

Radol,

a jak w pracy sobie radzisz, jest wieksza motywacja, czy tak średnio cały czas?

 

A tak w ogóle jak Ty Ślązak odnajdujesz się w P-niu? Rozumiesz naszą gwarę? :mrgreen:

 

-- 16 sty 2014, 22:32 --

 

Cześć Elmoplku:) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40,

 

motywacja jest średnia - ciężko zbieram się do wszystkiego ale zrobiłem stopniowy plan i zwiększać będę zadania

 

A w Poznaniu OK :) - wprawdzie niewiele osób znam aby wyjść na rynek ale coś tam się ogarnia - moja babcia pochodzi z wielkopolski - Z Rakoniewic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehhe Siemka again :papa:

 

oj, zmogl mnie sen i wstalam teraz, chyba moj organizm nadrabia dwie nieprzespane nocki. Dzis juz lepiej choc brak tej euforii z pierwszej kuracji.

Faktycznie nam sie ladnie pogawedzilo dzisiaj na forum :lol: choc to moze tez i zasluga pozeraczy NIEesci hehehee :mrgreen::mrgreen:

 

 

no ja już łyknełam, dziś 2 dzień i czuje normalnie błogi stan kurcze czy to normalne? ze czuje sie tak dobrze?

Pewnie, ze normalne ! masz szczescie mogio, ze od razu poczulas ulge. Kazda osoba inaczej reaguje na leki ale Ty mozesz byc juz spokojna, ze Twoj organizm od samego poczåtku zaakceptowal lek. Ja tez poczulam sie lepiej juz po 4 h od zazycia pierwszej tabletki ale drugi, trzeci i czwarty dzien przyniosl mi kolosalnå poprawe. Podejrzewalam nawet, ze ten lek to placebo, bo doslownie zadnych ubokow i niemalze natychmiastowa poprawa.

 

Inne osoby znowuz zmieniajå esci na inny medykament bo albo nie przynosi on zadnej poprawy albo wrecz jeszcze pogarsza stan chorego.

Tak wiec mogio masz wyjåtkowe szczescie i zapewne za 2 -3 tygodnie uznasz, ze lek Tobie juz niepotrzebny bo czujesz sie doskonale. Przestrzegam przed tå pochopnå decyzjå bo przerwanie kuracji po tak krociutkim okresie moze Cie drogo kosztowac. A powrot do tych samych "cudotworczych tabletek" moze miec odwrotny skutek niz sie spodziewasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×