Skocz do zawartości
Nerwica.com

Film - Co chcesz w życiu robić ?


Koras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cierpię na brak celu w życiu, mało zainteresowań. kompletną beznadzieje, niechęć do większości rzeczy co zdiagnozowano jako depresję.

 

Wstawiam ten filmik tutaj bo mi dzisiaj dodał trochę energii i dał do myślenia. Może komuś też się spodoba i wywiąże się z tego jakaś dyskusja ? Co byście chcieli w życiu robić gdyby pieniądze nie istniały?

 

[videoyoutube=BgI-7Zk9HgI]Co chcesz w życiu robić ?[/videoyoutube]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za fajny filmik, tym bardziej, że Alana Wattsa darzę pewną sympatią.

Co chcesz w życiu robić? Ha, dobrze postawione pytanie.

W zasadzie zawsze wiedziałam, co chcę w życiu robić i zajęłam się tym (no, nie wszystkim, bo tego jest jednak bardzo dużo, ale istotną częścią tych rzeczy). I co mogę powiedzieć? Trochę już lat minęło, jestem w tym coraz lepsza, ale nie da się abstrahować od czasów i środowiska, w którym żyjemy. Znam osoby, które były na prestiżowych studiach i je wyśmiewano, bo wolały m.in. grać na kontrabasie. Zawodowo. Osoba, o której myślę, nie zrezygnowała ze studiów, po prostu była coraz lepsza w tym, co robiła, żyła niejako "drugim życiem", poza studiami i pracą. A potem już się nikt z niej nie śmiał, bo stała się znanym muzykiem.

Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby wszystkie te osoby w filmiku faktycznie zostały _zawodowymi_ "poetami", "malarzami" i "treserami koni"?

Czy znaleźliby odbiorców? Czy naprawdę każdy po pracy czyta poezję, chodzi do galerii, jeździ konno? Czy tego chcemy czy nie, świat się rządzi prawem podaży i popytu.

Można "iść za głosem serca" aż za daleko, poświęcić się temu całkowicie, by odkryć, że można było zrobić inaczej, nie zostać więźniem własnej pasji, która wyczerpała się w pogoni za chlebem i głosem serca. A można było poświęcać się pasji w wolnym czasie, by nie dostosowywać się za bardzo. Dlatego tego typu rady - tak samo jak rady Pinkoli Estez z "Biegnącej z Wilkami", która bardzo dramatycznie krytykuje takie "podwójne życie" - nie bardzo do mnie przemawiają. Te osoby IMHO nie patrzą uważnie na rzeczywistość. I z całym szacunkiem dla Alana Wattsa, komuna hipisowska nie wyszła.

Reasumując, ja jestem za tym, by iść za głosem serca, bo inaczej możemy żałować, ale głupotą dopiero jest się spodziewać, że teraz się wszystko zgrabnie ułoży. Jest pełno ludzi - no może większość - którym piękne marzenia nie wyszły, bo się bali albo zwyczajnie nie mieli szczęścia, a jednak ich życie jest wartościowe, z krwi i kości, prawdziwe, a nie "głupie".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście chcieli w życiu robić gdyby pieniądze nie istniały?

Być Łysym z Brazzers. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, skoro pieniędzy nie ma to co niby innego zostało, tylko ssri do kosza :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×