Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Marian_Paździoch, a jaką dawkę wziąłeś? nie zadziałała nasennie.

U mnie dopiero przy 500mg pojawiło się zmulenie, ogromna senność itp. Dlatego schodzę do niższej, pierwotnej dawki. (a zwiększyłem bo po odstawieniu karby znowu zacząłem sypiać 3-4h).

W każdym razie w dawce 500mg/d byłem lekko splątany, otumaniony, uderzyłem się w ściane, bo nie trafiłem w drzwi. Co do niepokoju, pomimo, że obecnie odstawiam clona, lęk nie występuje. Raczej są jeszcze jakieś pozostałości podniecenia po paro, stąd przez cały dzień nastrój nie jest równy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem 100 jak na razie, dopiero moja druga dawka. Przy pierwszej takich jazd nie miałem. Wczoraj wieczorem prawie wpadłem w panikę przez to splątanie i dezorientację. Poratowałem się benzo i zasnąłem. Mam nadzieję, że to tylko początkowe skutki uboczne. Dziś towarzyszy mi lekkie zmęczenie, ale nie jest źle. Za miesiąc będę prosić o kwetiapinę o przedłużonym uwalnianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, ja się tak ratowałem benzo na paro grudniu, że lekko się uzależniłem i muszę stopniowo odstawiać. Także uważaj.

 

barsinister,

Ja chcę brać jak najmniejszą skuteczną podtrzymującą tj. 300mg (ewentualnie 400mg). Jak Ty rozkładałeś branie kwetiapiny 100mg rano, 200mg wieczorem, czy zawsze w dwóch równych dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch Twoje objawy są podobne do moich na neuroleptykach, a próbowałem perazyny, slupirydu i fluanxolu - dziwne splątanie i nasilenie lęku oraz depresji, bardzo przykre uczucie. Oby u Ciebie było to tylko początkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było najbardziej korzystne (dla nich, czyli firm produkujących dany lek, i dla lekarzy otrzymujących profity za przepisywanie akurat tego leku) :) Na samym końcu jest pacjent i jego dobro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i zaczną przeziębienie leczyć neurolepami.

 

to taka luźna refleksja? bo tu się wypowiadają ludzie z ChAD

 

Taka luźna refleksja a la katastrofa smoleńska i inne teorie spiskowe. A jeżeli już coś napisać na temat, to nie leczyć przeziębienia antybiotykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesław, z tego co widzę na forum to dostałeś recepty na ketrel i amisan? Tych leków się nie powinno łączyć, oba są neuroleptykami. W dodatku bierzesz teraz trzeci neuroleptyk - perazinum, czy ktoś cię w ogóle uprzedził, że nie można ich brać równocześnie? This is madness.

 

Skoro masz takie problemy z zasypianiem, to poproś o jakąś silniejszą od stilnoxu benzodiazepinę - estazolam, dormicum. Są uzależniające, ale skoro to teraz twój główny problem to mogą pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, 50mg powinno działać nasennie, 100mg też działa przeciwlękowo. Ale u Ciebie to chaotycznie wygląda to przepisywanie leków. Chodzisz do jednego lekarza? Kwetiapina to dodatek, a co jest głównym lekiem na Twoje zaburzenia lękowo-depresyjne? (czy jaką masz diagnozę?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, A no to fajnie, bo pernazium i nie dziala na spanie. Mam tez promazini on tez słabo dosyć usypia ale za to działa dobrze jako utrwalacz snu. Jak tam w ogole sie czujesz???

 

dzięki:) jest coraz lepiej na mixie serty z miansą, choć początki nie ukrywam były trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, a będziesz wprowadzał ten moklobemid? Rozumiem, że nie jesteś przekonany (nie sprawdziła się) u Ciebie monoterpia jakimś stabilizatorem, albo neuroleptykiem?

 

od początku brałem lamo i kwetiapinę, więc właściwie dopiero teraz będzie monoterapia

moklobemid biorę, ale jeszcze nie w leczniczej dawce, zobaczę jak się będę czuł kiedy telepanie ustąpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, teoretycznie powinna być jak najniższa dawka LPD. Może już 150mg "doda Ci skrzydeł" (czyt. z reklamy RedBula, a nie mitu o Dedalu i Ikarze :D )

 

-- 17 sty 2014, 01:46 --

 

wieslawpas, kawetiapina ma działanie przeciwlękowe. inne od benzo, inne od SSRI, ale jest to jednak działania uspokajające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×