Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

40mg paro, ale bez mirty, i od pol godziny strasznie dziwnie sie zaczalem czuc, przez te 10 dni ze skutkow ubocznych to byl taki dyskomfort w brzuchu i skaczace miesnie, ale teraz to sie czuje bardzo dziwnie 1000 mysli na sekunde, mrowienie w glowie, co to moze byc? zespol serotoninowy?

 

-- 13 sty 2014, 22:12 --

 

a i jeszcze warte uwagi jest to ze pofolgowalem z alko przez weekend czy to moze miec jakis wplyw?

 

Powiem tak , kiedy jeszcze piłem alkohol , a równoczęsnie brałem SSRI dostawałem największych palm . Jak sobie dzis o tym pomyslę ,to dziękuję Bogu ,że nic złego na szczęście się nie stało i nie trafiłem do puchy .

Straszny DEBILIZM mieszać alko z SSRI ,,, nie dziwcie się potem , nie płaczcie , nie wyrywajci sobie włosów z głowy , że lek nie działa , albo działa odwrotnie od zamierzonego . Waszą Przychodnią jest stoisko z alkoholem . I naprawdę boję się ludzi na lekowo- alkoholowym gazie . Takim jak już cos odpierdo-li ( biorąc po sobie ) to nie na żarty . A potem z rana urwany film ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że początkowo nie było senności a im dłużej brałem paroksetynę tym ta senność była większa. Rano się budziłem, piłem kawę i koło 10 dopadała mnie taka ogromna senność, że musiałem się położyć i zdrzemnąć bo zasypiałem na stojąco. Paroksetyna powoduje największą senność z wszystkich SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czuję wielkiej senności na paroksetynie. Na szczęście sen mi się poprawił, bo w apogeum nerwicy nie spałem wcale. Ale nie jest tak, że rano nie mogę się dobudzić, czy ucinam sobie drzemki w dzień. Czyli sprawa indywidualna. Nie jest to lek nasenny.

Dodatkowo dorzucam wieczorem chlorprotixen albo kwetiapinę, żeby się zamulić przed snem.

Natomiast strasznie się na tym leku pocę i to teraz zimą. Koło 3-4 nad ranem budzę się mokry jak szczur, a dzień też ciągłe poty. Wkurza mnie to, bo ja nigdy mocno się nie pociłem. Strach pomyśleć co będzie latem.

 

-- 14 sty 2014, 14:50 --

 

I jeszcze sny nad ranem. Niesamowite, kolorowe i szczegółowe jak dobry film akcji :)

Takie filmy rodzą się po kopułą, nie wiedziałem że mam taką bujną wyobraźnie.

 

Co do alkoholu, to nie mam żadnych jazd, chociaż więcej jak pół literka 40% nie ryzykuje :)

Nawet kac na drugi dzień jest mniejszy niż bez tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet kac na drugi dzień jest mniejszy niż bez tabletek.

jest w tym coś , bo miałem podobnie ( tylko na początku ) ,,,, ale zapewniam Cie ,że z czasem kac będzie tak samo okrutny jak bez tabletek. I nie chodzi mi tu głównie o jakieś trudności fizyczne co bardziej i głównie lęki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, z poceniem po SSRI/SNRI jest chyba tak, że albo przechodzą jak inne uboki po dwóch tygodniach, albo utrzymują się cały czas. Ja największe nadmierne pocenie miałem na wenli przez cały okres brania, zima, lato, cały czas. W tym w nocy.

 

-- 14 sty 2014, 16:56 --

 

U mnie było tak, że początkowo nie było senności a im dłużej brałem paroksetynę tym ta senność była większa. Rano się budziłem, piłem kawę i koło 10 dopadała mnie taka ogromna senność, że musiałem się położyć i zdrzemnąć bo zasypiałem na stojąco. Paroksetyna powoduje największą senność z wszystkich SSRI.

 

Fluwoksamina powoduje większą. Jedyny SSRI zalecany do stosowania na noc. I uwierz, że paroksetyna (konkretnie Seroxat) potrafił wyrwać z butami, gdzie sen to rzecz o której zapominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowa na tym forum możecie mi powiedzieć jak długo bierzecie seroxat? ja biorę już 7 lat i nic nie wskazuje na to że przestanę przynajmniej na razie, tym bardziej, że ostanio mam pogorszenie nastroju i samopoczucia, wrócił lęk, wstrętny lęk :( biorę 20 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Śmiercionauta

 

Sny są bardzo ciekawe, wyraziste i kolorowe. Czuję się jakbym odgrywał główną rolę w jakimś filmie.

Ale nie horrorze, bardziej filmie akcji, w stylu Jean-Claude Van Damme' a :)

 

Bez leków takich wyrazistych snów nie miałem, najczęściej w ogóle nic mi się nie śniło.

Duża zmiana, ale nawet mi się to podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dluzszego czasu zmagałam się z nasilonym napięciem i rożnymi lękami, chodzę już trochę na psychoterapie, ale zrobiło się na prawdę nieprzyjemnie - poszłam do psychiatry, który zdiagnozował u mnie depresję lękową. Dowiedziałam się wówczas, że fluoksetyna pobudziłaby tylko napięcie i lęki, a najlepszym lekiem dla mnie będzie paroksetyna - przepisano mi rexetin 20mg + trittico (trazodon) 50mg na spanie na noc. Mam kilka wątpliwości, o których również mówiłam psychiatrze - tak się składa, że trenuje kolarstwo szosowe i przygotowuję się teraz do sezonu, bardzo mi na tym zależy - w obecnej chwili biore leki dopiero od paru dni i rozumiem, że wszelkie nudności, bóle głowy i ogólne osłabienie są typowe na samym początku, nie kwestionuje tego. Martwi mnie wiele opinii o tym, że po paroksetynie się tyje, co byłoby dla mnie koszmarem w sezonie - pare kg więcej na podjazdach :? Czy rzeczywiście jest to powszechny skutek uboczny? Oczywiście wyzdrowienie jest dla mnie ważniejsze od wyników sportowy, ale czy to na pewno odpowiedni lek dla mnie? Kolega dostał te samą diagnozę od tego samego lekarza i przepisał mu wenlafaksyne. Czy ogólne osłabienie przez które nie za bardzo mogę trenować utrzyma się długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@izzza

Maja Włoszczowska tutaj? Kto by się spodziewał. Witamy serdecznie :D

Osłabienie i nudności powinny przejść po 2 tyg. - max po 1 miesiącu.

Do tego skutki uboczne są częste przy podwyższeniu dawki.

Co do tycia. Przez 3 miesiące zażywania paro przytyło mi się ok. 4 kg. Ale głównie dlatego, że w nerwicy miałem nędzny apetyt, a teraz się poprawił. Do tego przyszło rozleniwienie i mało ruchu.

Ale skoro trenujesz regularnie i trzymasz dietę to nie bój żaby.

 

Z lekarzem sportowym mogłabyś omówić kwestię paro, żeby się nie okazało że wpadniesz na dopingu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, Maja Włoszczowska i kolarstwo szosowe? No błysnąłeś, nie ma co.

izzza, w większości przypadków leki które dostałaś, nie powodują zwiększenia masy ciała. Mogą nieznacznie zwolnić metabolizm, ale wszystko jest kwestią diety. Też trenowałem na szosie i rzeczywiście, każdy kilogram więcej czuć na podjazdach. No ale cóż, nie dowiesz się póki nie spróbujesz na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie dosyć ogólne pytanie..

Co dodać do Paroksetyny 20mg, jeśli człowiek dalej czuje się do...rano występuje niepokój. Uprzedzając wypowiedzi dodam,że żona już zwiększała dawkę i było gorzej.

Zmiana na razie raczej nie wchodzi w rachubę,ponieważ masa leków już była "próbowana" i Paro to jak na razie jedyny lek,na którym moja żona jako tako funkcjonuje...(dosyć dobrze znosi lęki,ale "świetnie" nie jest. :/ )

A tak nawiasem, czy paro jest trafionym lekiem na dystymię ?

 

P.S. Wiem ,że moje pytanie jest dosyć ogólnikowe,ale nie mam wprawy w pisaniu na forach i raczej trudno opisać w kilku słowach kila lat zmagań z chorobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VanDust,

to sie daje co lekarz przepisze, ale polecam znaleźć dobrego, czasem przyjmują młode osoby co są w trakcie robienia specjalizacji i rece opadaja jakie oni mają pojecie o czymkolwiek, akurat u takiej byłem i stwierdziła ze nie wie jak działają połączenia leków bo ona takich jeszcze nie stosowała u nikogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ,żeby to był mój wymysł...ale to niestety prawda. To była moja sugestia,żeby spróbować PARO,a on na to "paroksetyna,a co to za lek? " Żebym mu jeszcze podał jakiś egzotyczny generyk,ale podałem substancję czynną :/ . Ten kolo widział tylko anafranil i zalastę,depakinę plus ewentualnie tranxenę...

Wiesz, nie chciałbym być pyszałkiem,ale po tym okresie moja wiedza na temat leków może być czasem lepsza niż niejednego pana Dochtóra po studiach...

A jestem tylko zwykłym głupkiem po zawodówce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×