Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

krista,

Krista = fajnie, że się odezwałaś:):):)

widzę, że mnóstwo osób ma ciężkie boje z tym lekiem i że trwaja one sługo, a poprawa następuje bardzo powoli - ja miałam dokładnie tak samo....

Diametralnie poprawiło mi się po 5,5 tygodnia, a oczekiwałam poprawy po tygodniu - bo tak dr wspomniał, że już po tygodniu mogę odczuć poprawę... haha... dobre... w pierwszych tygodniach na esci czułam się 10 razy gorzej niż przed braniem... bo miała tylko od czasu do czasu ataki paniki, a jak zaczęłam jeść esci, to non stop lęk, przymulenie, odrealnienie, jakby ciężka depresja, czułam się jak naćpana, myśleć nie mogłam bo sieczkę zamiast mózgu miałam i straszne, przerażające i natrętne myśli....

 

Krista, dajesz innym nadzieję, że im tez się polepszy:) Tylko faktycznie esci rozkręca się wyjątkowo powoli i szkoda, że dr nie wspominają o tym....

 

 

PS. Krista bywasz czasami senna po esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko ja nie byłam spiąca po esci lekarka tez mi powiedziała ze po dwóch tygodniach będzie lepiej ale nie było przerazające mysli równiez miałam dlatego dodatkowo brałam hydroxyzyne a lęki miałam non stop

 

-- 14 sty 2014, 15:22 --

 

Tojaaa gdy zaczełam leczenie wziełam dwa tygodnie wolnego bezpłatnego u mnie jest tak ze pracuje na pół etatu czyli mam trzy nocki w tygodniu ale powiem ci ze praca mi pomaga zapominam o chorobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko ja nie byłam spiąca po esci lekarka tez mi powiedziała ze po dwóch tygodniach będzie lepiej ale nie było przerazające mysli równiez miałam dlatego dodatkowo brałam hydroxyzyne a lęki miałam non stop

 

-- 14 sty 2014, 15:22 --

 

Tojaaa gdy zaczełam leczenie wziełam dwa tygodnie wolnego bezpłatnego u mnie jest tak ze pracuje na pół etatu czyli mam trzy nocki w tygodniu ale powiem ci ze praca mi pomaga zapominam o chorobie

Mialas lęki pomimo hydroxyzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeryczałam bite dwie godziny rano, ledwo podniosłam się z łóżka, bez szans na normalną pracę. 21 dni na esci, od wczoraj biorę aciprex 10 mg (kosztował 20 zł zamiast 40 jak elicea). Mam momenty, że czuję się dobrze, ale są ulotne. Głównie czuję się słaba, miękka, bez kontroli, i te wieczne ataki paniki - uczucie pieczenia rozchodzące się po całej klatce piersiowej jakby świat miał się skończyć. Cały czas twardo wierzę, że ten stan minie. Na razie 3 tygodnie i bez poprawy, nadal hula we mnie wieczny strach i uczucie paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec, dla mnie 20-ka hydroxyzyny to jak tic taki. Średnio działa na mnie uspokajająco, bardziej nasennie

. rysikowa, ja zaczęłam 7tydz.esci, nadal nie jest normalnie, ale twardo,wierze w poprawę. Krista mnie pocieszyla,ze poczuła poprawę dopiero w 9 tyg i tegomsie trzymam. U Ciebie na pewno tez będzie lepiej, swoje musimy odpękać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa,

No ja aż 11 godzin nie śpię - chodzę spać koło 1.00-2.00, wstaję ok. 8.00, ale dostaje od kilku dni lekki napad senności około 12.00 i potem koło 16.00-17.00 - wczoraj nawet musiałam mała półgodzinną drzemkę uciąć:( nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, bo samopoczucie mam bardzo dobre, ale zastanawiam się czy owa senność to wynik esci... pewnie tak.

dzięki za odpowiedź:)

 

-- 14 sty 2014, 19:13 --

 

rysikowa,

Rysikowa, te 2-4 tygodnie, które są w ulotce, że po tym czasie nastąpi poprawa to nie do końca prawda. Czytałam wiele i najczęściej odczuwalną poprawę pacjenci mają po 6 tygodniu... Ja pierwszą kilkugodzinną poprawę odczułam w 9 dniu... ale taką poprawę bym mogła funkcjonować normalnie - diametralną poprawę, beztroskę :D odczułam dopiero gdzie w okolicach 34 dnia...

 

Esci działa niestety bardzo powoli...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica lękowa a elicea 10 mg

 

Witam Wszystkich,

 

Psychiatra zapisał mi elicea 10 mg na stałe 1x1 wieczorem + doraznie w chwili paniki afobam,

Jak u Was sprawdziła się elicea? pomagał? Jakie skutki uboczne zaobserwowaliście u siebie? nie ukrywam ze bardzo boje się znów przytyć, bo również mam napady kompulsywne jedzeniowe. Doraźnie w chwili silnego lęku mam brać afobam.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj po wizycie - psychicznie czuję się lepiej :) - lekarz na prawdę chcący pomóc - dalej zalecił Esci tyle że zwiększamy dawkę - od jutra 15 mg przez 7 dni a po tygodniu 20 mg - zobaczymy jak to się sprawdzi - wierzę w to co powiedział że powinno już być tylko lepiej - ale wszyscy wiemy że od pstryknięcia palcem i wzięcia tabletek problemy nie znikną ...także od jutra walczę z esci razy 1,5 a po tyg x 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie: czy ktoś z Was wchodził na esci drugi lub trzeci raz i czy esci zadziałało? Bo ja po miesiącu bez esci mam znowu jazdy, a mam lexapro pod ręką i nie wiem czy brać czy nie, czy może jechać na xanaxie pare dni do wizyty u lekarza i prosić o zmiane antydepresantu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie: czy ktoś z Was wchodził na esci drugi lub trzeci raz i czy esci zadziałało? Bo ja po miesiącu bez esci mam znowu jazdy, a mam lexapro pod ręką i nie wiem czy brać czy nie, czy może jechać na xanaxie pare dni do wizyty u lekarza i prosić o zmiane antydepresantu?

 

Pozdrawiam

esci czy nie esci za kolejnym podejściem moze zadziałać tak samo, lepiej albo gorzej, chyba nie ma na to reguły i trzeba samemu sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40,

 

powiedział że to b.dobry lek , tylko różnie na ludzi działa - miał opcje dac mi coś innego ale stwierdził że podwyższymy dawkę i zobaczymy efekt - jeśli dalej będę "taki sobie" to mi dołoży jeszcze coś innego ale na razie nie widzi potrzeby, co do fatalnych ranków itd to powiedział że to niestety częste przy SSRi i nie da się tego uniknąć ale stopniowo to zanika - dodatkowo na spanie Apo-Zolpin - a jak Ty masz ze spaniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

No mój dr też twierdzi, że to znakomity lek...

Fatalne ranki to częste przy SSRI, to nie wiedziałam, ale zauważyłam, że faktycznie dużo osób na ESCI narzeka na nie...

 

Ja przez 1 tydzień na esci nie spałam prawie w ogóle - 4 nocki nic, potem miałam w domu klonazepam więc dr mi kazał wziąć to kolejne 2 noce spałam po jakieś 1,5 godziny i myślałam, że zejdę z tego świata z wyczerpania (braku snu), więc dr mi zapisał mirtazapinę, wzięłam polowę dawki, która mia kazał, więc kolejna noc spałam ... 16 godzin w sumie obudziłam się prawie po południu, więc zmniejszyłam dawkę - potem spałam 12 godzin, 10 godzin a potem odstawiłam bo niekumata byłam też po tym.... normalny sen wrócił mi gdzieś po 3 tygodniach - tzn. 5 godzin nos stop, bo tak to budziłam się co 1,5 h... gdzieś od 4 tygodnia wszystko się uspokoiło i teraz śpię jak zabita... biorę 2 dawkę 5 mg o 21-22.oo i już nie powoduje bezsenności... mogę spać i spać:) zasypiam momentalnie:)

 

Z kolei teraz mnie od 2-3 dni troszkę w dzień ścina senność - wczoraj ucięłam sobie nawet popołudniową drzemkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

A pytasz się mnie czy Radolka?

U mnie samopoczucie bardzo dobre od 10 dni - bardzo, bardzo duża poprawa - normalnie funkcjonuję, nie mam lęków, ataków paniki, nie mam odmóżdżenia - waty w głowie, jem normalnie, śpię normalnie, funkcjonuję jak dawniej, ożyłam:) :mrgreen::mrgreen::yeah:

Nie mam znieczulenia emocjonalnego, choć generalnie jestem spokojniejsza:)

Z pewnością efectin jest bardziej aktywizujący i mocniej pobudzający, ale i na tym esci energii i chęci do działania mi nie brakuję:) I na plus esci - libido nie jest zerowe tak jak na efectinie 8)8)8)

 

pozdrawiam ciepło z Poznania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica lękowa a elicea 10 mg

 

Witam Wszystkich,

 

Psychiatra zapisał mi elicea 10 mg na stałe 1x1 wieczorem + doraznie w chwili paniki afobam,

Jak u Was sprawdziła się elicea? pomagał? Jakie skutki uboczne zaobserwowaliście u siebie? nie ukrywam ze bardzo boje się znów przytyć, bo również mam napady kompulsywne jedzeniowe. Doraźnie w chwili silnego lęku mam brać afobam.

 

pozdrawiam

Podbijam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, brałem escitalopram 4 miesiące. Trochę pomógł, ale dla mnie sama serotonina to za mało. Mi pomaga efectin. Natomiast wracając do esci: U mnie zmniejszał apetyt, na pewno nie przytyłem, w ogóle uboki były chyba najmniejsze ze wszystkich SSRI. Nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×